Co jsou to konektory a proč jsou při výběru fotoaparátu důležité?

 

TIP DATARTU:

Možnost připojení fotoaparátu přes USB nebo HDMI kabel je plně dostačující pro všechny digitální fotoaparáty. Další typy připojení jsou zajímavou, ovšem ne zcela nezbytnou, nadstavbou.

Pomocí konektorů je možné digitální fotoaparát propojit s dalším zařízením, například s televizí nebo notebookem. Při výběru nového digitálního fotoaparátu je tak dobré uvědomit si, s jakým dalším zařízením ho budeme chtít propojovat. Propojení foťáku a notebooku například umožňuje nahrání pořízených snímků a videí do paměti počítače nebo jejich dodatečnou úpravu v programu na editaci fotografií. Propojení mezi televizorem a fotoaparátem zase dovoluje prohlížení fotek na obrazovce televizoru.

Podobných spojení bychom našli zajisté více. Vždy je tedy nutné vybrat fotoaparát s takovým konektory, s jejichž pomocí bude možné bez problémové propojení s další elektronikou. Mezi ty nejpoužívanější konektory ve výbavě moderních digitálních fotaoaprátů patří tyto:

USB

Stále nejčastěji používané propojení fotoaparátu s dalším zařízením. V současnosti na trhu nalezneme dvě verze USB připojení, starší s označením 2.0 a novější 3.0. USB 3.0 poskytuje několikanásobně rychlejší přenos dat. To znamená, že například přehrávání snímků z fotoaparátu do počítače zabere mnohem méně času.

HDMI

V současnosti nejrychlejší a také nejkvalitnější používané propojení. Přes HDMI propojení je možné, kromě kopírování fotek z fotoaparátu do počítače, také přenášet snímky a videa v tom nejvyšším možném rozlišení. Pokud tak kupujete fotoaparát umožňující nahrávání videosekvencí ve Full HD rozlišení, pouze přes HDMI kabel bude možné video v této kvalitě přehrát na obrazovce televize (televizor musí podporovat Full HD obraz).

Wi-Fi

I Wi-Fi připojení můžeme považovat za typ propojení mezi fotoaparátem a dalším zařízením. Wi-Fi umožňuje bezdrátové spojení dvou přístrojů, disponuje ale také dalšími zajímavými funkcemi. Přes Wi-Fi můžete fotografie rovnou odesílat do tiskárny nebo nahrát na internet. Samozřejmě je možné Wi-Fi připojení použít také na klasické uložení fotek a videí z fotoaparátu do počítače.

VIDEO-OUT

Tento typ propojení se u nových modelů digitálních fotoaparátů téměř nevyskytuje. Byl nahrazen modernějšími, výše popsanými, připojení. Video-Out konektor umožňuje propojení fotoaparátu a televizoru pomocí dvou až třech konektorů, které se zapojují do televize.

Zajímají vás také další technické parametry moderních digitálních fotoaparátů? Přečtěte se také tyto články: • O senzoru fotoaparátuO formátu JPEGO bodovém měřeníO optickém zoomuO PictBridgeO nejkratším zaostřeníO samospouštiO nahrávání videaO zonálním měřeníO konektorechO pixelechO světelnosti objektivuO paměťových kartáchO bleskuO objektivechO formátu RAW

Digitální fotoaparáty a příslušenství zakoupíte v těchto kategoriích: • ZrcadlovkyKompaktyFotoaparáty s výměnným objektivemObjektivyBleskyPaměťové kartyStativyFiltry

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů