basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Odšťavňovače, sušičky a lisy ovoce

Češi jsou prý vyhlášení chataři. K rekreaci na chalupě však patří i péče o ovocné stromy – kdo by totiž nechtěl na podzim sklízet jablka, hrušky, třešně nebo švestky? Jak je ale uchovat? Část můžete sníst, část rozdat, ale pro dlouhodobou konzervaci je ideální ovoce usušit. Znáte snad někoho, kdo nemá rád křížaly? Sušičky ovoce však můžete použít i na sušení hub či bylinek na koření.

Určitě taky víte, že ovoce můžete zpracovat do džusu nebo moštu. K tomu slouží samozřejmě odšťavňovače, ve kterých jsou šťávy odděleny od zbylé vlákniny, kterou lze zpracovat třeba na drť – anebo vyhodit. Existují dva typy odšťavňovačů ovoce: odstředivkové, nebo rozmělňovací (šnekové), které jsou účinnější a často i tišší.

V nabídce máme i speciální lisy na citrusy, které vám pomohou odšťavnit pomeranče, citróny, mandarinky a grepy, abyste si připravili osvěžující limonádu plnou vitamínu C.

Mezi nejoblíbenější značky odšťavňovačů, lisů a sušiček patří ETA, Severin, Concept, Philips, Kenwood, Sencor nebo Tefal.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů