×

Dílna, zahrada, auto moto

K domu patří zahrada a na zahradu bazén nebo vířivka. Nedílnou součástí tohoto balíčku je ovšem práce. S tou vám může pomoci třeba zahradní technika. A že každý správný kutil má své nářadí, je známý fakt. Vyberte si ze široké nabídky nářadí do vaší dílny, zahradních pomocníků či auto moto příslušenství. S výběrem nového elektra vám rádi poradíme, přečtěte si třeba náš článek Jak vybrat AKU sekačku.

Nářadí do dílny pro každého kutila

Ne nadarmo se o nás říká, že jsme národ kutilů. Ať už patříte mezi hobíky či profíky, vše potřebné najdete v kategorii Nářadí do dílny. Co by to bylo za dílnu bez pořádné vrtačky? Za nejuniverzálnějšího pomocníka lze jednoznačně označit vrtačku akumulátorovou. Akumulátor s napětím alespoň 16 V dodá dostatečný výkon pro vrtání do plastu, dřeva i kovu, se sklíčidlem o průměru 13 mm a příklepem si můžete troufnout i na vrtání do zdi. A díky vysokému krouticímu momentu více než 50 Nm vše pevně přišroubujete.

Pro náročnější zednické práce je jako stvořená vrtačka elektrická, naopak do dílny se skvěle hodí vrtačka stojanová.

Potřebujete čas od času pořezat prkna či dřevěné trámy nebo se věnujete práci se dřevem na profesionální úrovni? S tou správnou pilou vám práce půjde vždy od ruky. Na práci na zahradě a kolem domu vám přijde vhod pila pokosová, okružní, přímočará či ocaska. Naopak kutilům a profesionálům jsou určeny pily stolní, lupínkové, případně pásové.

Pokud chcete mít správně vybavenou dílnu, pak by v ní neměly chybět nejen brusky, šroubováky, rázové utahováky, případně rovnou celé sady ručního nářadí, ale ani svářecí a pájecí technika, horkovzdušné a lepicí pistole či zvedací zařízení. Aby vše správně fungovalo, nezapomeňte také na pořádný kompresor. Truhláři a řezbáři zajisté sáhnou po hoblíku, horní i drážkovací fréze nebo přímo po dřevoobráběcím stroji. Zedníci i řemeslníci se neobejdou bez kladiva, řezačky dlaždic ani výkonného míchadla.

Kdo by nechtěl mít krásnou zahradu?

Vše potřebné pro péči o trávník, stromy a keře, stejně jako chytré pomocníky pro automatické zavlažování naleznete v kategorii Zahradní technika. Chtěli byste mít vždy dokonale posečený, svěže zelený trávník? Pak sáhněte po robotické sekačce, která bude o váš trávník nepřetržitě pečovat, aniž byste museli „hnout prstem″. Dáváte-li přednost klasice, pak si nejspíše pořídíte sekačku motorovou, ideálně s pojezdem. Na údržbu menších ploch je vhodná sekačka elektrická.

Vadí vám při sekání překážející elektrický kabel, zároveň však nemáte rádi „vůni″ benzínu a nutnost pravidelné údržby? Pak vsaďte na sekačku akumulátorovou. S moderní AKU sekačkou posekáte jak svou předzahrádku, tak ty největší plochy s více než 800 m², a navíc je vám k dispozici i pojezd.

K dosečení hůře přístupných míst např. kolem zdí či chodníků se skvěle hodí sekačka strunová. Na vysokou, přerostlou trávu a zaplevelené plochy si raději pořiďte výkonný křovinořez. Aby byl váš trávník co nejkrásnější, je třeba se o něj pravidelně starat – ideálně 2× ročně vertikutovat pomocí vertikutátoru, vysávat spadané listí a čas od času jej i ostříhat.

Nejste si jistí, kdy a jak správně vertikutovat? Přečtěte si náš článek Jarní práce na zahradě: Nejlepší tipy pro zahrádkáře.

S péčí o vzrostlé stromy a keře vám pomohou řetězové pily a odvětvovače, stejně jako plotostřihy, drtiče větví a štípače dříví. Na čištění prostor kolem domu se pro změnu skvěle hodí vysokotlaký čistič neboli vapka. Se zavlažováním zahrady vám pomohou nejen hadice a boxy, sprchy či postřikovače, ale i zavlažovací hodiny, které celý proces zautomatizují. Rostlinám nejlépe svědčí voda dešťová, kterou nejsnáze získáte ze sudu pomocí zahradního či ponorného čerpadla. K čerpání vody ze zatopeného sklepa je nejlepším pomocníkem čerpadlo kalové. Pokud máte vlastní studnu, případně o ní uvažujete, pak nezapomeňte na pořízení domácí vodárny.

Což takhle dát si relax

Není nad to „hodit se″ po dlouhém a náročném pracovním dni do pohody. Užijte si s rodinou a přáteli nekonečných vodních radovánek a dalších zážitků v některém z našich bazénů. Nabízíme bazény s filtrací i bez, standardní i dětské, kruhové i obdélníkové, vybere si zkrátka každý!

Splňte si svůj sen a pořiďte si vlastní nafukovací vířivku. Vířivka vás naladí do skvělé nálady, uvolní vaše tělo i mysl a navodí romantickou atmosféru, zároveň však umí „nakopnout″ každou party. Aby byl pobyt ve vašem bazénu maximálně příjemný, prohlédněte si bohatou nabídku příslušenství čítající filtrace, vysavače i bazénovou chemii, stejně jako schůdky, zastřešení nebo solární doplňky pro vždy optimálně teplou vodu.

Vše pro vašeho plechového miláčka

Zpříjemněte si cestování nejen za volantem s praktickými pomocníky z kategorie Auto, moto. S praktickou autochladničkou budete mít nápoje vždy vychlazené tak akorát a potraviny budou i po několika dnech stále čerstvé. No a po dlouhé cestě je dobré auto důkladně uklidit, zejména pokud s vámi cestovali děti či domácí mazlíčci. K těmto účelům je jako stvořený ruční autovysavač, který hravě odstraní prach i drobné nečistoty, přitom jej můžete mít vždy po ruce.

V sekci Autodoplňky na vás čekají mj. vyhřívané autopotahy, které oceníte zejména při ranních zimních startech a dlouhých studených večerech, hevery pro případ píchlé pneumatiky či jiné neočekávané události, nechybí ani autožárovky a další užitečné autopříslušenství. Jestliže své auto nemůžete nastartovat, pak jistě oceníte startovací kabely a boxy, nabíječky a další elektrická zařízení.