×

Velké spotřebiče

Zařizujete novou kuchyň? Pak potřebujete kvalitní troubu či sporák, stejně jako digestoř i myčku nádobí! A pokud má vaše pračka nejlepší léta za sebou, což takhle si k ní pořídit rovnou sušičku? To vše a ještě mnohem více najdete v kategorii velké domácí spotřebiče. S jejich výběrem vám rádi poradíme, přečtěte si třeba náš článek Jak vybrat pračku.

Produkty z kategorie Velké spotřebiče vám usnadní každodenní péči o domácnost. Tak třeba moderní automatické pračky jsou energeticky úsporné, tiché a prošpikované těmi nejmodernějšími technologiemi. Nabídka praček je mimořádně bohatá.

Bezesporu nejpopulárnější jsou pračky s předním plněním dostupné v celé řadě variant od standardních, které vyperou i více než 10 kg prádla, až po extra úzké tzv. slim pračky, hluboké i méně než 40 cm, které se skvěle hodí i do té nejmenší koupelny! Totéž lze říci o pračkách plněných vrchem. Osoby s citlivou pokožkou ocení pračky pro alergiky, popř. s parní funkcí. Nechybí ani bohatá nabídka praček se sušičkou.

Proč doma neustále zakopávat o nepraktické sušáky, nebo spoléhat na vrtkavé počasí? Pořiďte si raději sušičku a poznejte kouzlo hebkých, nadýchaných ručníků a dokonale načechraného prádla. Máte-li doma alergika, měla by být sušička naprostou samozřejmostí, nejlépe model přímo pro alergiky!

Sušičky již dávno nejsou nenasytnými žrouty energie, modely s tepelným čerpadlem pracují i v nejúspornější energetické třídě A+++. Že na ni nemáte dost místa? Existují i úzké (slim) sušičky, hluboké přibližně 46 cm. Sušičku navíc můžete postavit i na pračku, stačí si pořídit příslušný mezikus. Pokud pořizujete sušičku současně s pračkou, mrkněte na nabídku cenově zvýhodněných setů praček a sušiček. Jaké jsou hlavní výhody setu pračky se sušičkou a jak vlastně takový set vybrat, se dozvíte v našem článku Jak vybrat set pračky a sušičky.

Dočista dočista!

Proč trávit čas ručním mytím nádobí, když to za vás udělá myčka? Je vědecky dokázáno, že mytí nádobí v myčce šetří nejen vaše ruce a drahocenný čas, ale i vodu a elektrickou energii. Při mytí v ruce spotřebujete až 40 l vody, myčka to zvládne s méně než 10 l a takhle bychom mohli pokračovat téměř do nekonečna.

Máte v kuchyni dostatek prostoru? V tom případě je jasnou volbou myčka o šířce 60 cm, která pojme i více než 14 sad nádobí, takže najednou umyje vše po rodinné večeři včetně hrnců a pánví. Do menších kuchyní lze doporučit myčku širokou 45 cm, v níž najednou umyjete až 11 sad nádobí. Bohatá je i nabídka myček vestavných, a to v šířce 60 i 45 cm. Pro garsonky a malé kuchyně jsou pak ideální myčky stolní.

Vždy čerstvé potraviny díky chladničkám a mrazničkám

Přemýšlíte, jak udržet právě zakoupené potraviny co nejdéle čerstvé? Není to žádná věda, stačí si pořídit některou z námi nabízených lednic! Bezesporu nejpraktičtějším řešením jsou chladničky kombinované s mrazničkou, které v sobě snoubí funkce lednice a mrazáku v jednom spotřebiči. Ať už si vyberete chladničku s mrazákem dole, či nahoře, budete nadšeni její nízkou spotřebou, praktičností a tichým chodem. Sáhnout můžete i po samostatné jednodvéřové lednici. Všechny ledničky oplývají spoustou moderních technologií, kupříkladu systém NoFrost vás jednou provždy zbaví namáhavého odmrazování, nulová zóna zase výrazně prodlouží čerstvost masa a ryb.

Hledáte luxusní a opravdu velkou lednici, která hravě pojme i týdenní nákup pro celou rodinu a přitom vás bude hýčkat vychytávkami jako např. automatický výrobník ledu? V tom případě je pro vás jako stvořená americká lednice! Sháníte-li designový skvost do kuchyně v retro stylu, prohlédněte si bohatou nabídku retro lednic. Pokud byste raději vše ukryli za dvířky kuchyňské linky, máte k dispozici vestavné chladničky s mrazákem nahoře i dole, stejně jako vestavné jednodvéřové lednice.

Je-li pro vás mrazicí prostor kombinované chladničky příliš malý, pořiďte si samostatný mrazák! Výhodou šuplíkových mrazáků je zejména jejich praktičnost, pultové mrazáky oceníte v případě, že zmrazujete úrodu z vlastní zahrádky či maso ze zabijačky. Nabídku dále doplňují mrazáky vestavné.

Víte, jak nejlépe skladovat lahve s vaším oblíbeným vínem? Většina lidí je skladuje s ostatními potravinami v běžné chladničce. Kvalitnímu vínu i samotným lahvím však nejlépe svědčí „pobyt” ve vinotéce, kde je udržována konstantní teplota i vlhkost s ohledem na uskladněný druh vína.

I sporáky mají co nabídnout

Základním stavebním kamenem každé kuchyně by měl být kvalitní a spolehlivý sporák! Nejrozšířenějším typem v našich domácnostech jsou sporáky kombinované spojující přednosti vaření na plynu s elektrickou, obvykle horkovzdušnou troubou. Stále lze pořídit i čistě plynové sporáky, výrazně na vzestupu jsou sporáky elektrické. Sporáky s litinovými plotnami z našich domácností téměř vymizely, mnohem populárnější a ve všech směrech lepší jsou sporáky indukční.

Mikrovlny pro rychlý ohřev i rozmrazování

Mikrovlnná trouba je spotřebič, bez kterého se většina domácností v dnešní době neobejde. Díky ní si rychle ohřejeme oběd, nebo rozmrazíme maso, které jsme omylem ponechali v mrazáku. Některé mikrovlnky disponují i grilem, pokročilejší modely dokážou péct horkým vzduchem či vařit v páře, tudíž nahradí i klasickou troubu. Volně stojící mikrovlnku můžete umístit kdekoli na kuchyňskou linku, vestavnou variantu lze zabudovat kupříkladu nad pečicí troubu.

Vaření a pečení na nejvyšší úrovni

Jestliže zařizujete novou kuchyň, pravděpodobně upřednostníte vestavné spotřebiče, mezi něž se řadí i varné desky. Je jen na vás, zda upřednostníte desku plynovou, sklokeramickou, nebo indukční.

Vaření na plynu je populární především u hobby kuchařů, kteří oceňují plynulou regulaci plamene s okamžitou reakcí, sklokeramické desky vynikají snadnou údržbou a příznivou pořizovací cenou. Stále více kuchařů však používá nejmodernější metodu vaření pomocí indukce, která spojuje výhody vaření na plynu a sklokeramice s ještě vyšší bezpečností a uživatelským komfortem!

Kuchyň je stále častěji centrem celé domácnosti a bývá propojená i s obývákem, proto by v její výbavě neměla chybět i účinná digestoř! Odsavač par vybírejte dle způsobu umístění, velikosti a prostorových dispozic kuchyně. Tradiční podvěsná digestoř se umisťuje pod kuchyňskou skříňku, vestavný nebo také výsuvný odsavač je integrován přímo v horní skříňce, popř. se vysouvá z pracovní plochy za varnou deskou. Nejčastější variantou jsou komínové digestoře, které se umisťují nad varnou desku a tvoří často dominantní prvek celé kuchyně. Vstříc moderním trendům vychází digestoře prostorové určené pro umístění do prostoru nad varný ostrůvek. Absolutní novinkou jsou pak odsavače par zabudované přímo v indukční varné desce.

Každá správná kuchyň by neměla postrádat vestavnou troubu, kávovar a zásuvku! I klasickou horkovzdušnou troubu můžete mít vybavenou komfortními prvky jako teleskopickým výsuvem plechů, pyrolytickým samočištěním, popř. pečicí sondou. Technologický vrchol představují parní trouby umožňující pečení s přidanou párou podobně jako v těch nejlepších restauracích. K mání jsou i kompaktní pečicí trouby vysoké do 48 cm a kombinující funkce klasické trouby s mikrovlnami nebo párou.

Kompaktní trouby si doslova říkají o kombinaci s vestavným kávovarem, který připraví lahodné espresso či cappuccino, aniž by zabíral zbytečné místo na pracovní ploše. Jistě všichni víte, že jídlo i káva chutnají nejlépe z předehřátých talířů a šálků, tak proč si nepořídit i ohřevnou zásuvku?

Dobré trendy se vrací, a to nejen v módě, ale naštěstí i u domácích spotřebičů. Svou domácnost můžete mít kompletně v retro stylu, ať už jde o lednici, sporák, pečicí troubu nebo digestoř. Více se dozvíte v článku Oblečte svou kuchyň do retra.

Výhodné sety a další benefity

Využijte naší nabídky výhodných setů a pořiďte si nejen výše zmíněný set pračky se sušičkou, ale i trouby a varné desky. Pořízením setu velkých spotřebičů výrazně ušetříte a současně máte jistotu, že spolu budou produkty dokonale ladit. Při výběru domácích spotřebičů se rovněž můžete inspirovat našimi články nebo si prohlédnout produkty se Značkou kvality dTest.

A nezapomeňte na naši prémiovou dopravu DOPRAVART! S ní vámi vybraný produkt přivezeme, vyneseme, nainstalujeme i předvedeme.