Pod civilizačními chorobami si asi představíte něco jiného než alergie, ale řadit je do seznamu častých nepříjemností můžete taky. Mají různé příčiny: vysoká, či naopak nízká vlhkost vzduchu, poletující prach, roztoči, přecitlivělost apod. Jak je řešit? Elektrické spotřebiče nám naštěstí nabízí prostor pro jednoduchá řešení.

Mnoho alergiků včetně dětí si oblíbilo čističky vzduchu. To jsou zařízení, která kombinací HEPA filtrů, ionizace, elektrostatických filtrů či ultrafialového záření odstraní ze vzduchu alergeny a dráždivé částice, jako jsou pyly, roztoči, prach či drobná zvířecí srst. Vzhledem k tomu, že čističky pracují dlouhodobě, vyplatí se investovat do co nejtišších modelů. Většinou platí nepřímá úměrnost, že čím dražší čistička, tím levnější filtry a provoz a naopak. Jak vybrat?

Nepříjemný je i suchý vzduch, vysušující sliznice. Osoby se zvýšenou citlivostí pak mohou mít sklony k nepříjemnému kašli. Snadnou pomoc nabízí zvlhčovače vzduchu. Máte opačný problém? Použijte odvlhčovač vzduchu, nebo též vysoušeč.

Pokud je klima ve vaší domácnosti zdravé a příjemné, máte štěstí. Můžete si ho však ještě více zpříjemnit rozprašovačem vůně do bytu. Atmosféru každého ročního období tak budete moci doslova nasávat.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů