×

Audiotechnika

Zvuk a hudba je všude kolem nás. Abyste si jej vychutnali na maximum a neunikl vám ani jeden tón, jsou tu pro vás výrobky z kategorie Audiotechnika. Najdete zde reproduktory, domácí kina, MP3 přehrávače, rádia i retro gramofony. S výběrem konkrétních produktů vám rádi poradíme, přečtěte si třeba článek Jak vybrat přenosný reproduktor do kapsy nebo na ozvučení párty.

Není nad to vychutnat si příjemné chvíle poslechem oblíbené hudby! Ať už trávíte volný čas doma nebo na cestách, produkty z kategorie Audiotechnika vám zajistí ničím nerušený poslech ve vysoké kvalitě za všech okolností!

Hi-Fi systémy aneb dokonalý zvuk v pohodlí domova

Nejjednodušší cestou, kterak si dopřát svou oblíbenou hudbu v pohodlí obýváku či jakékoli jiné místnosti, je pořídit si domácí Hi-Fi systém. Jde o kompletní Hi-Fi sestavu, ať už v podobě mini systému, či kompaktního micro systému skládající se z hlavní jednotky s CD mechanikou, USB vstupem a dalšími konektory doplněnou o kvalitní reproduktory.

Téměř samozřejmostí se stává i Bluetooth, ty nejpokročilejší modely vládnou také Wi-Fi konektivitou, takže vám přehrají nejen obsah vašeho telefonu, ale i internetová rádia. Příznivci staré dobré klasiky ocení přítomnost kazetové mechaniky i gramofonu. Máte-li domácnost v retro stylu, koukněte na naši nabídku retro rádií a gramofonů!

Na míru každé domácnosti

Náročnější posluchači a opravdoví audiofilové si pravděpodobně svůj Hi-Fi systém sestaví sami, k čemuž je jako stvořená kategorie Hi-Fi komponenty. Součástí Hi-Fi sestavy může být CD přehrávač či gramofon. Současným trendem jsou AV Receivery sdružující v jednom zařízení další komponenty jako zesilovač nebo digitálně analogový převodník v kombinaci s Wi-Fi a podporou streamovacích služeb.

Příznivci analogové klasiky však raději sáhnou po samostatném zesilovači i DAC převodníku, nejen amatérští DJové mohou sáhnout rovněž po mixážním pultu. Stěžejním prvkem, určujícím celkový dojem z Hi-Fi sestavy, jsou pořádné reproduktory a reprosoustavy.

Na reproduktorech opravdu záleží

Potrpíte si na obzvlášť vysokou kvalitu zvuku? Pak byste neměli podcenit výběr reproduktorů či přímo reprosoustavy. Nejlepší zážitek při poslechu hudby zajistí reprobedny regálové, jako součást domácího kina jsou jako stvořené reproduktory sloupové. Nezapomeňte ani na subwoofer pro skutečně hluboké basy.

Nemáte dostatek prostoru na tradiční reprosoustavu či domácí kino? V tom případě vsaďte na soundbar. Jde o kompaktní zvukovou lištu s několika reproduktory, která se umisťuje přímo pod televizor. I takto malé přístroje jsou schopny nabídnout i pokročilý prostorový zvuk! Dobře znějící reproduktory si můžete pořídit ke svému PC nebo do auta.

I rádio může být digitální

Nedílnou součástí téměř každé domácnosti je bezesporu rádio či radiomagnetofon. Je vaším favoritem radiomagnetofon s CD, nebo hledáte spíše běžný radiopřijímač? Mezi stylové kousky patří kuchyňská rádia, své místo si najdou i rádia stavební, která odolají prachu a horším povětrnostním podmínkám. Stále více v kurzu jsou internetová rádia, v současnosti se však mnohem více hovoří o digitálním vysílání DAB+. Proč si pořídit DAB rádio, jaké jsou výhody digitálního vysílání a ještě mnohem víc se dozvíte v článku DAB+: Nalaďte si digitální rádio.

Bezdrátové reproduktory na cesty i zahradní party

Chcete si svou oblíbenou hudbu dopřát nejen doma, ale i na cestách? Pak sáhněte po bezdrátovém reproduktoru! Jsou dostupné v celé řadě variant od kapesních, která hravě strčíte i do té nejmenší kapsy či kabelky, až po běžné s velikostí nad 30 cm, co hravě ozvučí i větší místnost. Samostatnou kategorii tvoří party reproduktory. Jsou sice větší a těžší, ale díky madlu a kolečkám je lze kamkoli přemístit a jejich vysoký výkon dodá „grády” jakékoli party.

Z jakého zdroje hodláte hudbu přehrávat? Většina z vás pravděpodobně sáhne po smartphonu, ale i moderní MP3/MP4 přehrávače mají co nabídnout. Jsou lehké a kompaktní, jejich paměť pojme tisíce skladeb všech myslitelných formátů a vydrží v provozu i desítky hodin. Dáváte-li přednost CD diskům, není nic jednoduššího než vzít s sebou na výlet stylového discmana.

Chcete-li ze svých cest a schůzek pořizovat zvukový záznam, stačí si pořídit šikovný diktafon a již vám nic neunikne. Pokud nechcete zmeškat odjezd vlaku a přijít pozdě do práce, vyberte si některý z bohaté nabídky radiobudíků a již nikdy nezaspíte.