×

HiFi komponenty

Vychutnejte si hudbu v té nejlepší možné kvalitě. Ponořte se do světa hudby a vyberte si z široké nabídky přehrávačů či gramofonů, nebo si splňte svůj sen a tvořte vlastní hudbu pomocí mixážních pultů. V naší nabídce však najdete také AV receivery, zesilovače či DAC převodníky.

Znamená pro vás poslech hudby víc, než jen pouhou kulisu při domácích pracích? Potrpíte si na maximální kvalitu zvuku, avšak běžné Hi-Fi sestavy vám nestačí? Pak si vytvořte vlastní sestavu! Produkty z kategorie Hi-Fi komponenty jsou k tomu jako stvořené!

AV Receivery

Jedním ze základních stavebních kamenů prakticky každé domácí Hi-Fi sestavy by měl být kvalitní AV receiver. Funguje totiž jako centrum pro veškerá audio i video zařízení a to tak, že přijímá signál ze všech možných audio i video přehrávačů, herních konzolí či telefonů a posílá jej do televize a reproduktorů.

Všechna svá zařízení bez problémů připojíte jak bezdrátově prostřednictvím Bluetooth či Wi-Fi, tak i tradičně pomocí např. HDMI kabelu a vychutnáte si tu nejvyšší kvalitu zvuku při poslechu hudby, hraní her či sledování filmů.

Většina AV receiverů vám poslouží i jako radiopřijímač. Téměř samozřejmostí je podpora digitálního vysílání DAB+ a u chytrých přijímačů i možnost poslechu internetových rádií či streamování hudby z populárních služeb, jako jsou Spotify a Deezer.

Výstupní výkon volte s ohledem na maximální příkon vaší reprosoustavy a způsob využití. Milovníci poslechu kvalitní hudby si pravděpodobně vystačí se dvěma stereo reproduktory a subwooferem o celkovém výkonu do 400 W, naopak filmoví fanoušci svůj AV receiver doplní minimálně o 5.1 kanálovou sestavu vyžadující alespoň 1 000 W.

Je libo CD přehrávač či gramofon?

Co by to bylo za Hi-Fi sestavu bez pořádného přehrávače! Ať už máte bohatou sbírku CD disků, kazet, nebo máte vše na USB flash discích, svou oblíbenou hudbu si vždy vychutnáte v té nejvyšší možné kvalitě. Zaujmou vás i spoustou zajímavých funkcí, s některými přehrávači můžete třeba svou sbírku CD či kazet digitalizovat na USB flash disk, nebo přímo do PC či notebooku, s jinými zase zažijete opravdovou zábavu díky funkci karaoke.

Gramofony opět získávají na popularitě. Stále více lidí totiž zjišťuje, že zvuku ze staré, dobré vinylové desky se nic nevyrovná! Jelikož je zvuk přenášen mechanicky, neovlivňují jej další okolnosti jako u moderních digitálních médií. Nezáleží na tom, zda se sbíráním desek teprve začínáte, nebo již máte letitou kolekci vzácných kousků, moderní gramofony dokáží přehrávat desky tradiční rychlostí 33–45 ot./min. Řada z nich zvládne vyvinout až 78 otáček za minutu, takže si vychutnáte i opravdu staré nahrávky ze šelakových desek.

Gramofony vám také umožní tzv. ripování neboli digitalizaci a převod vašich vzácných kousků na USB či jiné médium, stejně jako poslech rozhlasových stanic.

Je poslech hudby vaší vášní a chtěli byste si zkusit, jaké to je hudbu také mixovat? Pak svůj CD přehrávač či gramofon doplňte o mixážní pult a mixujte hudbu jako světoznámí DJ! Modely proslulých značek Hercules a Pioneer jsou snadno ovladatelné a nabízí všechny potřebné nástroje, abyste mohli popustit uzdu své fantazii a mixovat písničky dle libosti.

Zesilovače a DAC převodníky

Chcete-li si vybudovat špičkovou Hi-Fi sestavu s nekompromisním zvukem, pak by v ní neměl chybět pořádný zesilovač. Jeho důmyslná konstrukce se vždy postará o to, aby cesta, kterou musí zvukový signál urazit, byla co možná nejkratší. Tím vám zajistí dokonale vyvážený zvuk vysokých tónů i hutných basů, navíc prakticky s nulovým zkreslením. Moderní zesilovače mohou nabídnout kupříkladu Bluetooth, abyste mohli streamovat hudbu ze smartphonu přímo do reproduktorů, stejně jako digitální tuner pro příjem rozhlasových stanic.

Chcete svou stávající Hi-Fi sestavu rozšířit o nové, modernější prvky? V tom případě by se vám mohl hodit DAC převodník neboli digitálně/analogový převodník, který převede digitální audio na analog. Stačí pouze připojit digitální výstup do převodníku, z opačné strany zapojit analogové kabely a můžete si začít užívat okouzlující zvuk z jakéhokoli zdroje.

Reproduktory a reprosoustavy pro ohromující zvuk

Kvalitní poslech oblíbené hudby, popř. sledování akčních filmů se neobejde bez pořádného zvuku, který dokáží zajistit jedině výkonné reproduktory a reprosoustavy. Repro k domácímu kinu se vyznačují dokonalým prostorovým zvukem, takže jsou vhodné zejména pro filmové fanoušky. Sloupové reproduktory se umisťují do prostoru, tudíž se nejlépe hodí pro ozvučení větších místností. Naopak regálové reproduktory lze umístit na stojan, komodu nebo třeba do držáku. Díky tomu zaberou méně prostoru a jsou vhodné i do menších místností.

Chcete-li zvuk vycházející z reproduktorů obohatit o hluboké tóny a mohutné basy, pořiďte k nim ještě pořádný subwoofer. Při jeho výběru však nezapomeňte zohlednit, zda jej budete využívat k poslechu hudby, nebo při sledování filmů.

Jestliže víte, že budete zvuk poslouchat jen z několika zdrojů (do 3) a zároveň máte málo místa pro umístění standardního zesilovače, pak jsou pro vás jako stvořené aktivní reproduktory. Sháníte-li například reproduktory ke kvalitnímu gramofonu a k přehrávání hudby ze smartphonů či tabletů přes Bluetooth, v tom případě jsou aktivní reproduktory jasnou volbou. Při budování klasické Hi-Fi sestavy s vícero komponenty je třeba zvolit reprosoustavy pasivní.