×

Nářadí do dílny

Práce v dílně je s tím správným nářadím naprostou hračkou. V této kategorii najdete veškeré nářadí potřebné pro vášnivé kutily. Vybrat si můžete z opravdu širokého výběru vrtaček, šroubováků, brusek, pil a mnoho dalšího.

Vrtačky a kladiva

Co by to bylo za dílnu bez pořádné vrtačky! V naší nabídce naleznete vrtačky akumulátorové, které jsou jako stvořené k proděravění plastů, vrtání do dřeva i kovů a při šroubování jsou doslova „k nezaplacení″. Pro náročnější práce, jako je vrtání do betonu či cihel, se zase skvěle hodí vrtačky elektrické. Své místo ve vaší dílně dozajista najdou i vrtačky stojanové. Jsou dodávané s variabilně nastavitelným stolem, na nějž umístíte materiál k vrtání, ať už jde o dřevo, kov či ocel.

Potřebujete něco výkonnějšího? Kladiva jsou velmi výkonné pracovní nástroje vhodné jak pro domácí kutily, tak zedníky a další řemeslníky. K dispozici máte kladiva bourací, sekací, vrtací i kombinovaná, napájená ze sítě, nebo prostřednictvím akumulátoru. Odteď vám půjde vrtání, sekání či bourání jako po másle!

Není pila jako pila

Ať už potřebujete řezat dřevo, kov, či jiné materiály, s tou správnou pilou vám půjde práce vždy od ruky. Zatímco pokosová pila je jako stvořená pro kolmé řezání dřeva, plastu i kovu, okružní pila neboli pila kotoučová se skvěle hodí na práci se dřevem všech tvarů i velikostí. Pokud potřebujete nařezat latě nebo větve z keřů a stromů, skvělým pomocníkem vám bude pila ocaska, která vyniká svou kompaktností a univerzálností. Při zvolení správného pilového plátu je navíc vhodná také k řezání plastů, kovů a stavebních materiálů.

Stolní pilu pro změnu oceníte při řezání prken, trámů i masivnějších kusů, přičemž vás potěší vyšším pracovním komfortem a více možnostmi přizpůsobení pro jakoukoli dílnu. Přímočaré pily slouží k provádění přesných, kratších řezů do dřeva, plastů či železa a hodí se na vytváření atypických řezů různých tvarů. Lupínková pila přijde vhod všem modelářům, řezbářům a dalším uměleckým řemeslníkům, jimž umožní vyřezávat nejen do dřeva či plastu nejrůznější ornamenty a komplikované tvary. Pásová pila pak najde uplatnění u náročnějších kutilů, stejně jako v truhlářských dílnách při každodenním nasazení. Sortiment pil doplňují ostřičky na pilové řetězy a další příslušenství.

Bez brusky by to nešlo

Moderní brusky umí nejen brousit, ale i řezat, vyhlazovat nebo odstranit poškozený lak. Brusku vybírejte podle toho, na co konkrétně ji budete používat. S úhlovou bruskou neboli flexou či rozbrušovačkou zvládnete řezání různých materiálů jako dřevo, obklady a dlažby, cihly, plechy nebo silné kovové nosníky. Vibrační bruska funguje na principu kmitání desky s brusným papírem a je ideální k jemnému broušení rovných ploch a hran na dřevěných, plastových i kovových površích. Na podobném principu funguje bruska excentrická, jejíž brusná plocha současně kmitá a rotuje, tudíž najde využití při opravě laku na autě, popř. všude tam, kde je zaoblený povrch.

Téměř v každé dílně naleznete brusku kotoučovou, obvykle ve stolní variantě s napevno upevněným kotoučem, nebo spíše se dvěma kotouči o různých zrnitostech. Hravě s ní zvládnete většinu dílenských prací, jako broušení, leštění nebo ostření. Malé rozměry, vysoké otáčky a schopnost dostat se i do těžko dostupných prostor, to jsou hlavní devizy minibrusek neboli brusek přímých. Excelují při detailní úpravě povrchu, k čemuž přispívá i bohatá nabídka nejrůznějšího příslušenství. Díky tomu jsou ideálními pomocníky kupříkladu pro modeláře. Pásová bruska se hodí všude tam, kde potřebujete opracovat větší plochu s rychlejším úběrem materiálu. Lze ji využít na dřevo, plast a neželezné kovy, místo kotouče je vybavena brusným pásem, na který se upíná. K dalším povedeným přístrojům, co ocení každý kutil i profesionál, patří multibruska. Lze s ní brousit, řezat, prořezávat, vyhlazovat rohy a ještě mnohem víc.

Kompresory a nářadí pro jakoukoliv situaci

Potřebujete dohustit pneumatiku, popř. nafouknout gumový míč, matraci či bazén? Pak by u vás doma neměl chybět pořádný kompresor! Pro občasné dohuštění kola nebo nafouknutí bazénu či míče vám postačí přenosný autokompresor napájený z 12V autozásuvky, popř. skrze akumulátor či ze sítě. Pro pohon pneumatického nářadí a do náročnějších dílen jsou jasnou volbou tradiční, velké kompresory.

Ať jste „hobík″ nebo profík, vaše dílna bude pravděpodobně překypovat nejrůznějším nářadím. K těm nejpoužívanějším bude bezesporu patřit aku šroubovák, jehož vysoký krouticí moment oceníte i doma či ve své garáži. Rázový utahovák, určený mj. k utahování a povolování závitových spojů, najde uplatnění nejen v pneuservisech, ale i ve vybavenějších dílnách, kde pomůže i se šroubováním a vrtáním. Žádný kutil se kromě elektrického nářadí neobejde ani bez nářadí ručního. Nejjednodušší způsob, jak mít vše pěkně pohromadě, je pořídit si rovnou kompletní sadu.

Svářečky, pájky a pistole

Svářečka se stane nepostradatelným pomocníkem zejména ve chvíli, kdy potřebujete opravit plot, postavit branku nebo vyrobit jinou zahradní konstrukci. Zkrátka tehdy, je-li nutné neoddělitelně spojit 2 různé materiály. Pokud však potřebujete naopak spojit 2 totožné materiály, pak sáhněte po kvalitní pájce. Lepicí pistole je skvělým pomocníkem nejen v dílně, ale kupříkladu i při zdobení keramiky či tvorbě šperků. Horkovzdušnou pistoli využijete při zahřívání povrchů za účelem odstranění poškozeného laku, sušení čerstvého nátěru, prostě při jakékoli kreativní činnosti.

Práce všeho druhu

Máte rádi práci se dřevem, nebo vás dokonce živí? Pak by ve vaší dílně neměl chybět spolehlivý hoblík! Hodí se nejen pro hoblování, ale i drážkování, srážení hran nebo falcování polodrážek. Horní frézky jsou předurčeny k obrábění dřeva či plastů. Ať už jde o ohraňování, tvorbu hran, frézování nebo tvorbu ornamentů, horní fréza pro vás bude tou pravou. Drážkovací fréza vám pomůže s výrobou drážek a spojů, další šikovné pomocníky najdete v sekci dřevoobráběcí stroje. Sponkovačka dokáže ušetřit spoustu práce při nejrůznějších stavebních úkonech i domácích opravách, jako je rychlé upevnění textilií, střešní lepenky, fólií, izolačních materiálů, drátěného pletiva, stejně jako lehké čalounické práce.

Je vaší pracovní náplní spíše práce s betonem a dalšími stavebními materiály? Potom si prohlédněte naši nabídku míchadel! Díky svým parametrům si snadno poradí s veškerými stavebními materiály, např. malta, beton, sádra, nátěrové hmoty či lepidla, tudíž najdou uplatnění nejen u hobby uživatelů, ale také u drobných řemeslníků, jako jsou obkladači, podlaháři, malíři nebo zedníci. Řezačky dlaždic pak pomohou při rekonstrukci domu či bytu, venkovních teras a dalších prostor. Nenechte se zaskočit nečekaným výpadkem proudu a pořiďte si benzinovou elektrocentrálu, která zajistí pro vaše nářadí dostatek elektřiny i při výpadku napájení!

Bezpečí a komfort na prvním místě

Aby vše dokonale lícovalo, řez byl absolutně přesný, zkrátka a dobře, aby byl výsledek vaší práce opravdu dokonalý, je třeba si vše důkladně přeměřit. V naší nabídce naleznete pestrou paletu měřicích zařízení, ať už v podobě laseru, jež zobrazuje přesné linie promítaným laserovým paprskem, nebo různých měřičů, např. multimetr či úhloměr. Nezáleží na tom, zda pracujete uvnitř nebo venku, nejdůležitější je zajistit si dostatek kvalitního bílého světla. V kategorii Svítilny do dílny naleznete celou řadu svítilen od montážních, prostorových, až po populární čelovky, s nimiž bude práce vždy bezpečná, aniž byste namáhali svůj zrak.

Usnadněte si manipulaci s těžkými břemeny a pořiďte si na stavbu, do autoservisu či truhlářské dílny spolehlivý zvedák, se kterým vše zvládnete „levou zadní″! Žádnému vášnivému kutilovi by doma neměl chybět ani kvalitní, ideálně hliníkový žebřík. Záleží jen na vás, zda upřednostníte žebřík dvoudílný, trojdílný, teleskopický nebo čtyřdílný. Práci si můžete zpříjemnit poslechem oblíbené hudby ze stavebního rádia. To se oproti běžným radiopřijímačům liší zejména zvýšenou odolností proti prachu, vlhkosti a některé modely i proti stříkající vodě.

Pořádek zkrátka musí být

Po práci je třeba za sebou uklidit, nejlépe pomocí průmyslového vysavače, který si na rozdíl od toho domácího poradí s cihlovým prachem, stavební sutí, pilinami, ale i štěrkem či vodou. Uklidit byste měli také své nářadí, abyste jej nemuseli neustále hledat. V sekci Uspořádání dílny naleznete nejrůznější regály, dílenský nábytek, pracovní stoly a kufry na nářadí. Odteď bude mít každé nářadí své pevné místo a vy vše okamžitě najdete!