Chytrá domácnost

Chytrá domácnost umožňuje automatizovat spoustu věcí, které nás každý den obtěžují. Začíná to u rozsvěcení v předsíni po příchodu domů a končí u nutnosti pravidelně větrat koupelnu. Kolikrát stačí jednou zapomenout a už je malér na světě. Zkuste ale zapojit zásuvky reagující na pohyb, detektory kouře a elektronické zabezpečovací systémy ovládané mobilem nebo žárovky měnící barvu a intenzitu svícení a zjistíte, že žít se dá mnohem pohodlněji.

Ozvěte se na infolinku DATART 225 991 000 a domluvte si návštěvu odborného technika a návrh realizace!

V dnešní době je chytré vše. Máme smartphony, chytré fotoaparáty, chytré náramky, smart hodinky a spoustu dalších zařízení. Nejnovějším trendem v této oblasti je ale chytrá domácnost, někdy také označovaná jako smart home. Pokud si chcete inteligentní domácnost vybudovat i vy, jistě se vám bude hodit pomoc přístrojů obsažených v této kategorii.

Jak začít?

Myslíte si, že levná chytrá domácnost je nesmysl? Opak je pravdou! Základní sady obsahují sice jen menší množství senzorů, ale řídicí jednotka většinou umožňuje časem připojovat další a další. V balení většinou získáte bezpečností čidla, nebo dokonce bezdrátovou kameru, takže můžete „na klíč“ zabezpečit váš domov. Informace jsou pak zpravidla předávány skrz aplikaci do mobilního telefonu.

Jestliže ale chcete vybudovat opravdu komplexní a všudepřítomnou domácí chytrou síť, ideálním řešením bude si ji sestavit na míru z jednotlivých komponent. Určitě budete potřebovat hlavní jednotku, která funguje jako jakási centrála shromažďující a vyhodnocující veškerá data a informace. Aby nějaká data vůbec vyhodnocovat mohla, musíte k ní připojit čidla, nebo chcete–li senzory. Těch je opravdu spousta druhů, ale nejčastější jsou asi pohybová čidla, kouřové detektory, senzory světla a případně i bezdrátové kamery. Ovládání může být skoro vždy prováděno z chytré aplikace, ale koupit si můžete i dedikovaný bezdrátový ovladač.

Mezi největší výrobce zabývající se těmito technologiemi se řadí například Panasonic, Smanos, Motorola, D–Link či Konig.

Ostatní chytré produkty

Součástí chytré domácnosti může být i zvonek, ten je ale zpravidla prodáván jako samostatné zařízení a proto na něj máme speciální kategorii. Do podobné skupiny se pak řadí chytré zásuvky a chytré žárovky. Chytré LED žárovky lze ovládat dálkovým ovladačem nebo aplikací v Android smartphonu, či tabletu a zkrátka samozřejmě nepřijdou ani majitelé iPhone. Většinou dokáží měnit barvu a intenzitu světla, ale pokročilejší modely nabízí někdy i integrovaný reproduktor a další funkce. Průkopníkem těchto technologií jsou chytré žárovky Hue od Philipsu.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů