Vypadá to, že jediné, co elektrospotřebiče potřebují, je elektřina a občas voda. Pro správnou funkci a bezproblémový chod je ale občas potřeba nějakou drobnost dokoupit. Typickým příkladem jsou vysavače a jejich papírové sáčky nebo filtry – pokud uklízíte pravidelně, víte, že občas je zkrátka vyměnit musíte, aby měl vysavač plný výkon a nezanášel se motor. Kromě sáčků se ale mohou hodit i další drobnosti – co třeba příjemná vůně nebo nová hubice na vysávání nábytku? Určitě bude lepší, než ta na podlahu.

Platí to i pro myčky a pračky. Už jen výběr čističe je těžká hádanka, když máte na výběr mezi pracím práškem a pracím gelem. Do myčky sice čisticí prostředky vkládáme většinou v podobě tablet, ale komplikovanost doháníme doplňováním leštidla a soli do myčky.

Strašákem každé domácnosti je zase vytopení sousedů. Co dělat, když je vytopíte? Kromě rychlé nápravy škod byste měli zkontrolovat stav hadice, spojky a ventilů. Přeci jen se tyto hadice namáhají jak proudící vodou se saponáty, tak mechanicky a nejde jen spoléhat na technologii AquaStop.

S vodou pracují i sušičky – vždyť vlhkost z prádla je potřeba odvést pryč! Jak ale sušičku dostat do koupelny, aniž by překážela? Spojte ji s pračkou, dva spotřebiče v jednom komínku jsou praktické a šetří prostor. Budete však potřebovat spojovací mezikus, díl, který se vloží mezi pračku a sušičku, aby obě zařízení byla pevně, stabilně a bezpečně spojená. Pak už do nich stačí vhodit tobolku s vůní nebo balónky a jít odpočívat – k tomu přeci pračky, myčky a sušičky slouží.

Za prakticky bezúdržbové spotřebiče jsou považovány mrazáky a ledničky. Je to sice pravda, ale ne úplná. Může to začínat u žárovky do lednice, pohlcovače prachu nebo desinfekčního prostředku, ale co když chcete podávat chlazené nápoje? Nebude se hodit formička na kostky ledu?

Takto bychom mohli pokračovat hodně dlouho: digestoře potřebují tukové filtry, trubky k odsavačům par, zpětné klapky nebo dekorační lišty, k žehličce zas budete jednou za čas měnit potah na žehlicí prkno.

Samostatnou kapitolou je čištění kuchyně a kuchyňských spotřebičů. Už samotný provoz kuchyňského robotu dokáže zanechat stopy zvlášť s lisovacími nástavci a jiným příslušenstvím. K čištění umyvadla, přípravníku i podlahy pak využijete cokoli. Nejlepší jsou ale speciální čisticí přípravky na elektrospotřebiče. Nejhorší je asi drhnutí myčky, protože není, jak ji propláchnout. Existuje ale snadná pomoc – poklop. Najdete ho v sekci příslušenství k mikrovlnkám.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů