Tiskárna je tak běžnou součástí kancelářského prostředí, že se stala symbolem korporátní sféry. Skoro jako e-mail. Jenže papír ještě neřekl poslední slovo, protože ho přečte kdokoli, zatímco na čtení digitálních dokumentů potřebujete počítač a správný software.

A tak je nezbytné tiskárny a multifunkce pravidelně živit náplněmi a papíry. Papír je víceméně stejný, ale náplně se liší. Inkoustové tiskárny a multifunkce používají tzv. kazety, někdy dokonce v podobě nádržek, které jsou k počtu vytištěných stran (výtěžnosti) efektivnější. Laserové tiskárny naopak používají cartridge. Ve výsledku ale záleží hlavně na seznamu podporovaných modelů, který si před nákupem pečlivě zkontrolujte.

Pak stačí jen vybrat, zda se přikloníte k originálním tonerům, náplním a cartridgím, nebo zvolíte alternativní výrobce. Ti bodují hlavně cenou, naproti nim originální příslušenství k tiskárnám má garantovanou kompatibilitu. Naštěstí to vůbec neznamená, že by alternativní tonery a náplně fungovaly hůř, jen u nich neplatíte „za značku“. To samé platí i pro papír do tiskáren a kopírek.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů