×

Videotechnika

Pozvedněte váš televizní zážitek na zcela novou úroveň! Sledujte filmy a poslouchejte hudbu pomocí multimediálního centra, díky kterému získáte zcela nové uživatelské prostředí. Nebo si vyberte z celé řady set-top boxů, jež slouží jako přijímače digitálního vysílání pro televizory, které jej nedokáží přijímat. S výběrem vám rádi poradíme v článku Jak vybrat set top box.

Videotechnika je kategorie poměrně malá, ale zato velmi důležitá. Najdete zde všechna zařízení, která nějakým způsobem souvisí s přehráváním či zprostředkováním obrazového materiálu. U nás najdete všechny poslední novinky ve videotechnice téměř ihned po uvedení na trh.

Multimediální centra

Multimediální centra jsou zařízení v podobě „krabičky″, kterou připojíte k televizi (nejčastěji přes HDMI kabel) a získáte tak zcela nové uživatelské prostředí, v němž si můžete prohlížet vaše filmy, poslouchat hudbu a další obsah. Tato podkategorie je poměrně široká, takže kromě základních streamovacích zařízení typu Chromecast obsahuje i pokročilé chytré přístroje s operačním systémem Android či iOS. Na ně lze instalovat i rozličné aplikace a hry, takže skutečně slouží jako jakési centrum vašeho obývacího pokoje.

Set top boxy

V této kategorii najdete veškeré přijímače digitálního vysílání. Při výběru je důležité dbát na podporované konektory a typ přijímaného signálu. Některé set top boxy také podporují nahrávání na pevný disk (samozřejmě lze připojit i flash disk či SSD disk), takže není problém zaznamenat si oblíbený seriál k pozdějšímu shlédnutí. Tato funkce je navíc většinou spojena se schopností přehrávání vlastního obsahu, což umožňuje sledovat například videa pořízená vaší videokamerou.