Videotechnika je kategorie poměrně malá, ale zato velmi důležitá. Najdete zde všechna zařízení, která nějakým způsobem souvisí s přehráváním či zprostředkováním obrazového materiálu. U nás najdete všechny poslední novinky ve videotechnice téměř ihned po uvedení na trh.

Multimediální centra

Multimediální centra jsou zařízení v podobě „krabičky“, kterou připojíte k televizi (nejčastěji přes HDMI kabel) a získáte tak zcela nové uživatelské prostředí, v němž si můžete prohlížet vaše filmy, poslouchat hudbu a další obsah.

Tato podkategorie je poměrně široká, takže kromě základních streamovacích zařízení typu Chromecast obsahuje i pokročilé chytré přístroje s operačním systémem Android, Windows nebo Apple. Na ně lze instalovat i rozličné aplikace a hry, takže skutečně slouží jako jakési centrum vašeho obývacího pokoje.

Set top boxy

V této kategorii najdete veškeré přijímače digitálního vysílání. Při výběru je důležité dbát na podporované konektory a typ přijímaného signálu. Některé set top boxy také podporují nahrávání na pevný disk (samozřejmě lze připojit i flash disk či SSD disk), takže není problém zaznamenat si oblíbený seriál k pozdějšímu shlédnutí. Tato funkce je navíc většinou spojena se schopností přehrávání vlastního obsahu, což umožňuje sledovat například videa pořízená vaší kamerou.

Projektory

Funkci projektoru asi není blíže třeba vysvětlovat, jedná se jednoduše o zařízení promítající obraz na jakoukoliv bílou rovnou plochu. Najdete zde dostupné domácí modely, které můžete použít na sledování filmů s přáteli, ale nechybí ani profesionální videotechnika s vysokým rozlišením. Ta je vhodná i pro firemní nasazení.

Při výběru je vhodné zaměřit se na svítivost, životnost lampy, formát obrazu a příslušenství, jako jsou různé kabely či dálkové ovládání. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů