×

Příslušenství k mobilním telefonům

Bez některého příslušenství se zkrátka neobejdeme. Ať už hledáte kryt/obal na nový mobil, selfie tyč, powerbanku nebo sluchátka, jste tady správně. U nás najdete rozmanité příslušenství k mobilním telefonům na jednom místě. Praktické tipy najdete v našem článku Příslušenství pro mobilní telefony, které vám ulehčí život.

Moderní mobilní telefony jsou samy o sobě chytré a šikovné, praktické příslušenství je ale posune na ještě vyšší úroveň.

Ochrana mobilního telefonu

I odolné mobily se mohou poškodit pádem nebo neopatrnou manipulací; pomůže speciální kryt na mobil nebo pouzdro. Protože jsou obaly na mobily populární, nemusíte se bát, že byste nesehnali model určený pro váš telefon. Máme kryty na mobily Samsung, Xiaomi, Motorola, Huawei, na iPhone i další smartphony. Hlavně dotykové displeje vyžadují ochranu. Kromě tenkých fólií, které chrání před poškrábáním displeje při běžném používání, je možné koupit i speciální tvrzená skla, která často ochrání displej před prasknutím nebo promáčknutím, aniž by tím utrpěla citlivost dotykové vrstvy nebo průhlednost. Možná ale dáte přednost spíše flipovému pouzdru z kvalitní kůže, odolného silikonu nebo textilu, které ochrání mobil i při pádu.

Mobil nemusíte držet v ruce

Například v autě, ale nejen tam, využijete držáky pro mobilní telefony. K dostání jsou držáky mobilu do větrací mřížky, na palubní desku i na sklo. Seženete také držáky na smartphony na kolo a motorku. Vybrané modely vám dokonce poslouží jak pro uchycení smartphonu, tak pro bezdrátové nabíjení! A co když mobil chcete držet – při pořizování selfíček – ale vaše ruce prostě nejsou dost dlouhé, aby se vešla do záběru skupina kamarádů i okolní scenérie? Pomůže selfie tyč nebo selfie držák.

Výdrži se dá pomoct

Velké displeje mobilů a vysoký výkon znamenají velkou spotřebu, a tedy často jen průměrnou výdrž. Doma i v práci byste proto měli mít nabíječku, nebo aspoň nosit kabel, kterým telefon nabijete třeba z počítače. U některých telefonů s vyměnitelnou baterií zvažte pořízení samostatné druhé baterie, univerální pomocník je potom powerbankapřenosný napájecí zdroj, do kterého telefon připojíte pomocí USB.

Příslušenství pro zábavu

Mobil je víc než jen krabička, kam dáte SIM kartu a telefonujete. Telefony poslouží jako multimediální přehrávače – hudbu, filmy, obrázky a další data můžete u kompatibilních mobilů umístit na paměťovou kartu. Nejběžnější typy jsou microSD/SDHC/SDXC, někdy psané s mezerou jako micro SD, micro SHDC, micro SDXC. V nabídce doplňků pro telefony samozřejmě nechybí ani sluchátka nebo foto příslušenství, které dodá vašim fotkám nový rozměr.