×

Nositelná elektronika

Ozdobte své zápěstí nositelnou elektronikou! Ať už se jedná o chytré hodinky, sporttestery nebo fitness náramky, rychle si na ně zvyknete a už je nebudete chtít sundat. Změří vám tep, pomohou se sportovními výsledky, upozorní vás na příchozí hovor a mnohé další. Objevte jejich funkce právě teď! S výběrem vám rádi poradíme v našich článcích, přečtěte si např. Jak vybrat chytré hodinky.

Chytré hodinky pro pohodlnější život

Stále váháte, zda pro vás má smysl investovat do nositelné elektroniky? Jakmile jednou okusíte, jaké to je, mít na svém zápěstí fitness náramek či chytré hodinky, už je nebudete chtít dát z ruky. Moderní chytré hodinky pořídíte v pánském, dámském i unisex provedení. Fanoušci tradičního designu určitě sáhnou po hodinkách elegantních, příznivci pohybu všeho druhu samozřejmě po sportovních. Nezapomnělo se ani na ty nejmenší, jimž jsou určeny hodinky dětské vyznačující se hravým designem a na míru šitými aplikacemi. Svým prarodičům můžete pořídit hodinky seniorské, které mj. pohlídají jejich pitný režim a upozorní, že nadešel čas vzít si léky.

S chytrými hodinkami budete prakticky pod nepřetržitým dohledem. Ať už rádi běháte, jezdíte na kole, případně cvičíte fitness či jógu, budete mít vždy přehled o počtu kroků, rychlosti a ušlé či ujeté vzdálenosti. Tu si navíc u hodinek s GPS přehledně zobrazíte na mapě, a ještě se můžete nechat navigovat. Při jakékoli aktivitě je důležité dbát o své zdraví, proto je dobré mít přehled o tepové frekvenci i okysličení krve, stejně jako o kvalitě spánku či úrovni stresu. Vybrané modely vám dokonce změří krevní tlak i EKG.

Díky notifikacím z telefonu vám neunikne žádný důležitý hovor, SMS ani e-mail či novinky ze sociálních sítí. Potřebujete si nutně zavolat, zaplatit nákup, nebo si jen pustit svou oblíbenou hudbu? Stačí mít na zápěstí hodinky s podporou přímého volání, bezkontaktních plateb a funkcí hudebního přehrávače s Bluetooth pro připojení vašich sluchátek a telefon nechte klidně doma. K nejznámějším výrobcům patří Amazfit, Huawei, Samsung či Xiaomi.

Sporttestery a fitness náramky nejen pro dokonalou kondici

Milujete sport ve všech jeho formách a podobách? Pak není nic jednoduššího než si pořídit do detailu propracovaný sporttester, který neustále měří vaši rychlost, dosažený čas i vzdálenost a současně hlídá vaši tepovou frekvenci a okysličení krve. Na základě naměřených údajů zjistí počet spálených kalorií a mnoho dalších užitečných údajů, které vám přehledně zobrazí v reálném čase. Dokonce vám stanoví i optimální intervalový trénink a poradí, zda máte v tempu přidat či zpomalit, takže máte vždy po ruce virtuálního osobního trenéra. Vítaná je i mimořádná výdrž baterie pohybující se často v řádu týdnů. Mezi věhlasné výrobce sporttesterů patří především Garmin, Polar a Suunto.

Levnější alternativu ke sporttesterům představují fitness náramky. I ty vám detailně změří váš sportovní výkon včetně dosaženého času, rychlosti a počtu spálených kalorií, stejně jako tepovou frekvenci a další zdravotní údaje. Díky notifikacím z telefonu již nepřijdete o žádnou důležitou událost. Jakmile vše vyřídíte, můžete skrze mobilní aplikaci všechny naměřené údaje vyhodnotit a dále zpracovat. K nejznámějším výrobcům fitness náramků lze zařadit např. Fitbit či Xiaomi.

Sázka na jistotu s Apple Watch

Apple Watch v sobě snoubí to nejlepší ze světa chytrých hodinek, sporttesterů i fitness náramků. Hledáte-li chytré hodinky, které detailně zmapují váš sportovní výkon, navrhnou optimální trénink a motivují vás k větší aktivitě, přitom s nimi vyřídíte všechny hovory, SMS i e-maily a ještě k tomu zaplatíte útratu v restauraci, pak jsou Apple Watch jasnou volbou. Když k tomu přidáte dokonale sladěný hardware i software se všemi produkty Apple, pak jde o opravdovou „trefu do černého″. Pokud stále váháte, tak si přečtěte náš článek Proč si pořídit Apple Watch. A zjistíte, že bez Apple Watch to zkrátka nejde!

Příslušenství všeho druhu

V kategorii Příslušenství k nositelné elektronice naleznete vše od nejrůznějších řemínků, ochranných sklíček a fólií, přes nabíječky a stojánky, až po hrudní pásy a sportovní snímače. Vybere si zde zkrátka úplně každý.