Aby elektrospotřebiče sloužily, potřebují přívod elektrické energie – to je známý fakt. Ale i elektrické vedení je třeba udělat chytře, kvalitně a bezpečně. Určitě jste slyšeli o někom, kdo natrefil na špatného elektrikáře, naopak kontakty na šikovného elektrikáře se cení zlatem. Ani zlaté ručičky však nezachrání nekvalitní elektroinstalační materiál.

Potřebujete kvalitní vodiče a vedení, zásuvky a třeba i další zařízení, jako jsou detektory kouře, objímky žárovek nebo instalační krabice. Od zásuvky je třeba vést elektřinu k elektronice. „Pes“, neboli prodlužovací kabel, klasická prodlužka, je tou nejjednodušší variantou. Pokud k ní ale připojujete drahý a výkonný počítač nebo televizi, zasloužíte si něco lepšího: přepěťovou ochranu, která vyrovnává rázy šířící se vedením. Je to tak, jedna přepěťová ochrana může být rozdílem mezi herním PC a kusem bezcenného šrotu.

Bohužel výrobci rádi používají různé typy konektorů pro napájení. Typicky notebooky používají různá napětí a proudy. Pokud byste náhodou originální adaptér ztratili, není třeba věšet hlavu, máme v nabídce i různé měřáky, převodníky a adaptéry.

Nejen proudem z rozvodné sítě živ je člověk. Občas vyrážíme mimo civilizaci. Právě tam nejvíc přijdou vhod baterie a lampičky a svítilny jich využívající. Klasické tužkové baterie a články postupně nahrazují akumulátory, tedy nabíjecí baterie. Často je seženete výhodně včetně nabíječky. Zjistili jsme, že často poptávaným zbožím jsou baterie do naslouchadel – i ty se v našem sortimentu najdou.

Nejčastějším způsobem využití tužkových i jiných baterií jsou svítilny a lampičky. Ne, že byste v DATARTu nenašli stolní lampičku na noční stolek, ale čelovky, cyklosvítilny, ruční svítilny a dekorativní osvětlení jsou pro baterky typičtější.

Sezonním zbožím pak je vánoční a ostatní osvětlení – v něm najdete vánoční řetězy, umělé svíčky a podobné drobnosti, které oko potěší a dům nezapálí.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů