×

Grily, topinkovače, sendvičovače, udírny

Nemusíte pořád dokola snídat a večeřet jenom chleba s máslem. Svůj jídelníček si můžete zpestřit křupavými topinkami z topinkovače nebo chutnými sendviči ze sendvičovače. Milovníkům uzenin by rozhodně neměly ujít elektrické udírny a všem fanouškům grilovaných pochoutek jistě udělá radost pestrá nabídka grilů. Při výběru plynového modelu vám pak jistě pomůže náš článek Jak vybrat plynový gril.

Už vás omrzela klasická snídaně s pečivem, sýrem a jogurtem? Vyzkoušejte něco jiného – toasty, topinky či sendviče! Uvidíte, o kolik se budete ráno cítit lépe. Nebo byste raději něco lepšího a uvažujete rovnou o grilu?

Topinky upečete hravě v topinkovači. Pro snadnou obsluhu s minimem čištění se bude hodit vyjímatelná nádoba na drobky. Nemusíte ale volit klasické tvary, velmi oblíbené jsou totiž topinkovače, do kterých se vejde celá bageta. Užší krajíce udrží ve stejnoměrné vzdálenosti od topných těles funkce centrování. Některé modely topinkovačů zvládnou pečivo i rozmrazit.

Toastovač/sendvičovač je snad ještě oblíbenější. Je úplně jedno, jestli máte rádi toasty v podobě trojúhelníčků nebo čtverců, důležitá je zapečená náplň. U toustovačů s vyměnitelnými plochami můžete tvary vaší snídaně libovolně měnit. A ještě si formičky umýt i v myčce, bez práce. Pokud plotýnky v myčce mýt nelze, sáhněte aspoň po typu s nepřilnavým povrchem.

Výborným domácím pomocníkem je elektrický stolní gril. Můžete ho používat celoročně, protože nedýmí a připomenout si tak zahradní párty s voňavými steaky. Chuť kouře a dřeva sice nedokáže stoprocentně napodobit, zato však máte jistotu, že grilujete zdravě, neboť přebytečný tuk může volně odkapávat a nepálí se. Zajímavou alternativou je raclette gril pro zapékání příloh a sýra. U něj můžete citlivě nastavovat teplotu a ladit tak výslednou chuť. Buďte opravdovými gurmány!

Mezi největší výrobce elektrických a plynových grilů patří Cattara, Happy Green, Severin či Tefal, ale naše nabídka je mnohem pestřejší.

Pro milovníky uzeného masa či sýru jsou tu také elektrické udírny, které vás potěší snadným ovládáním a výbornými výsledky.