Jak je možné využít vnitřní paměť fotoaparátu?

 

TIP DATARTU:

Vnitřní paměť fotoaparátu by měla sloužit pouze jako záložní varianta pro ukládání fotografií. Jednoznačně doporučujeme zakoupení několika paměťových karet před spoléháním se na ukládání fotek do paměti fotoaparátu.

Fotografie pořízené digitálním foťákem se ukládají na paměťovou kartu, které poskytuje prostor pro přechovávání velké množství fotografií. Paměťová karta je tak jakýmsi úložištěm, ze kterého se posléze pořízené snímky zkopírují do počítače k jejich dalšímu zpracování. V závislosti na velikosti paměťové karty může být toto úložiště různě velké. Více o principu ukládání fotografií se dočtete v článku věnujícím se paměťovým kartám a jejich použití ve fotoaparátech.

Každý z nás se již ale dostal do situace, kdy paměťová karta v fotoaparátu byla beznadějně plná a smazání žádné pořízené fotografie nepřipadalo v úvahu. V takových situacích přijde velice vhod úložný prostor zabudovaný přímo ve fotoaparátu – vnitřní paměť fotoaparátu. Ta nám umožní vyfotografování snímku, o který bychom přišli. Neuloží se ovšem na paměťovou kartu, jak je běžné, ale do zabudované paměti ve fotoaparátu. Velikost vnitřní paměti fotoaparátu ovšem není nikterak velká, většinou se pohybuje v řádu několik málo MB, což znamená, že do ní uložit pouze několik málo fotografií. Mnoho digitálních fotoaparátů dokonce nenabízí žádnou vnitřní paměť. Vnitřní paměť fotoaparátu také není vyjímatelná jako klasické paměťové karty.

Zajímají vás také další technické parametry moderních digitálních fotoaparátů? Přečtěte se také tyto články: • O senzoru fotoaparátuO formátu JPEGO bodovém měřeníO optickém zoomuO PictBridgeO nejkratším zaostřeníO samospouštiO nahrávání videaO zonálním měřeníO konektorechO pixelechO světelnosti objektivuO paměťových kartáchO bleskuO objektivechO formátu RAW

Digitální fotoaparáty a příslušenství zakoupíte v těchto kategoriích: • ZrcadlovkyKompaktyFotoaparáty s výměnným objektivemObjektivyBleskyPaměťové kartyStativyFiltry

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů