Co je to Micro Drive a jakou má spojitost s fotografováním?

 

TIP DATARTU:

Micro Drive je dnes již zastaralou technologií a proto by při výběru nového fotoaparátu neměl hrát žádnou roli. Micro Drive karty byly nahrazeny rychlejšími typy paměťových karet.

Micro Drive je označení pro typ paměťových karet, které jsou v digitálních fotoaparátech využívány k ukládání pořízených fotografií. Dnes se však již jedná o překonanou technologii, která byla nahrazena moderní typy paměťových karet. Stále je ovšem možné zakoupit digitální fotoaparát, ve kterém je možné Micro Drive paměťovou kartu použít.

Micro Drive paměťové karty tak uvolnili místo v současnosti nejrozšířenějším SDHC, microSDHC, SDXC a microSDXC kartám. Ty poskytují v porovnání s Micro Drive kartami několikanásobně vyšší kapacitu, vyšší přenosovou rychlost a také mnohem nižší spotřebu energie.

Paměťová karta si můžeme popsat jako úložný prostor, do kterého vkládáme pořízené fotografie, videozáznam nebo fotografie. Čím větší tento prostor je, tím více těchto souborů můžeme do paměťové karty uložit. Tyto soubory pořízené prostřednictvím kamery, fotoaparátu nebo mobilního telefonu a následně uložené do paměťové karty si později můžeme zkopírovat do počítače a dál s nimi pracovat.

Velikost karty je uváděna v počtu gigabitů (GB). Čím vyšší počet gigabitů karta má, tím je na ni možné uložit více souborů. Kromě velikosti se paměťové karty rozdělují také podle rychlosti uváděnou číslem ve spojení se slovem Class. Opět platí pravidlo, že čím je toto číslo vyšší, tím je karta rychlejší. Tuto rychlost karty poznáte především v rychlosti ukládání právě pořízených fotografií nebo videa.

Zajímají vás také další technické parametry moderních digitálních fotoaparátů? Přečtěte se také tyto články: • O senzoru fotoaparátuO formátu JPEGO bodovém měřeníO optickém zoomuO PictBridgeO nejkratším zaostřeníO samospouštiO nahrávání videaO zonálním měřeníO konektorechO pixelechO světelnosti objektivuO paměťových kartáchO bleskuO objektivechO formátu RAW

Digitální fotoaparáty a příslušenství zakoupíte v těchto kategoriích: • ZrcadlovkyKompaktyFotoaparáty s výměnným objektivemObjektivyBleskyPaměťové kartyStativyFiltry

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů