basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Vážení zákazníci, od 16.3.2020 máme dle nařízení vlády uzavřené všechny prodejny DATART. Proměnili jsme ale pro vás stovku našich prodejen na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme tisícovky pečlivě vybraných modelů skladem a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

Co je to bodové měření a jaký má vliv na kvalitu výsledné fotografie?

 

TIP DATARTU:

Bodové měření je vítanou funkcí pro profesionální fotografii. Při běžném fotografování digitálními kompakty se bez této funkce bez problémů obejdete.

Bodové měření expozice získává informace o tom, jak nastavit expozici ( množství světla dopadajícího na senzor) pouze z velmi omezeného prostoru výsledného snímku. Nejčastěji tímto prostorem bývá střed fotografie o ploše necelých 10% z celkové plochy snímku. Expozici můžeme chápat jako vyjádření toho, jak bude fotografie světlá nebo naopak tmavá. Pokud tak informaci a tom, jak expozici nastavit, získáme pouze z omezeného prostoru fotografie, je jasné, že zbývající plocha snímku se bude muset tomuto podřídit.

Bodové měření expozice se tak používá v případech, kdy je fotografovaná plocha velmi kontrastní nebo při protisvětle. To znamená, že intenzita světla a tmy je v různých částech snímků diametrálně odlišná. Použitím bodového měření tak do fotoaparátu vysíláme signál, v jaké světlosti/tmavosti si přejeme fotografii zhotovit. Po namíření objektivu fotoaparátu na místo s námi požadovanou hodnotou expozice fotoaparát její hodnoty přiřadí i ostatním místům na fotografii.

Výhody bodového měření expozice ovšem nemá velká většina majitelů běžných digitálních kompaktů možnost docenit. Jde o funkci určenou především pro profesionály a majitele digitálních zrcadlovek.

Zajímají vás také další technické parametry moderních digitálních fotoaparátů? Přečtěte se také tyto články: • O senzoru fotoaparátuO formátu JPEGO bodovém měřeníO optickém zoomuO PictBridgeO nejkratším zaostřeníO samospouštiO nahrávání videaO zonálním měřeníO konektorechO pixelechO světelnosti objektivuO paměťových kartáchO bleskuO objektivechO formátu RAW

Digitální fotoaparáty a příslušenství zakoupíte v těchto kategoriích: • ZrcadlovkyKompaktyFotoaparáty s výměnným objektivemObjektivyBleskyPaměťové kartyStativyFiltry

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů