Fritézy

Možná je pro vás fritéza synonymem nezdravého smaženého jídla. To je velký omyl, protože právě díky tomuto spotřebiči se můžete stravovat zdravěji než předtím.

 

 

fritézyNení fritéza jako fritéza

Zatímco některé přístroje si vystačí jen se smažením v přílišném množství oleje a několika základními funkcemi, jiné toho zvládnou tolik, že nebude chápat, jak jste se dosud při vaření bez nich mohli obejít. Pokud se v dosavadních spotřebičích doporučovalo fritovat s ohledem na zdraví a množství spotřebovaného oleje jen občas, u novinek na trhu nic podobného řešit nemusíte.

Navíc odpadá obtížná manipulace s vypotřebovaným olejem. Moderní fritovací hrnce totiž kromě samotného smažení, které tyto spotřebiče proslavilo nejdříve, dokážou připravit třeba i zeleninu nebo omáčky. A to vše za použití minimálního množství oleje, mnohem nižšího, než jste dosud byli u fritéz zvyklí.

Zdraví především

Za všechny přístroje z této kategorie lze představit například výrobek od společnosti Tefal, fritézu Tefal ActiFry, která dokáže usmažit celý kilogram hranolek za použití jediné polévkové lžíce oleje.

Hranolky jsou tak srovnatelně zdravé, jako kdybyste je pekli na sucho v troubě, díky oleji však budou přece jen chutnější. Jelikož je ho tak málo, můžete se navíc z jejich chuti těšit, a ne si takové jídlo vyčítat. Výsledné hranolky totiž obsahují pouhá tři procenta tuku, to je zhruba stejně množství jako běžný jogurt. Na vás je, jaký olej použijete, samozřejmě, čím kvalitnější, tím lépe pro chuť pokrmu i vaše zdraví.

 

Chcete veškerých výhod vaší nové fritézy využívat i v případě, že se porouchá? Záruka bleskové výměny od společnosti Datart vám to umožní. Pokud se s výrobkem během záruční doby cokoliv stane, bude vám na naší prodejně vyměněn za nový. Neobávejte se tak dlouhého vyřízení reklamace, během něhož byste nemohli výrobek používat.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů