Na co se zaměřit, pokud chci nový fotoaparát používat také k nahrávání videí?

nahrávání videa na fotoaparát

TIP DATARTU:

Fotoaparát, který kromě pořizování kvalitních fotografií bude i dobře natáčet videa, musí umět přibližovat během natáčení a nahrávat ve Full HD rozlišení.

Většina z nás si digitální fotoaparát kupuje s vědomím, že ho tu a tam využije i k nahrávání videa. Výrobci fotoaparátů jdou v tomto ohledu zákazníků vstříc a na trhu se tak již prakticky nevyskytuje fotoaparát, který by neuměl kromě pořizování fotografií také nahrávat videa. Ne všechny fotoaparáty ovšem nahrávají videa na stejném principu.

Pokud již víme, že námi vybraný fotoaparát umí video nahrávat, je dobré zjistit, jak dlouhé takové video může být. Pokud chceme maximální volnost při nahrávání, musíme si vybrat fotoaparát, který výrazně neomezuje nahrávání videí jejich maximální délkou. Pokud jsem takový foťák našli, můžeme nahrávat téměř neomezeně dlouhé video až do kapacity vložené paměťové karty.

Dalším důležitým bodem při výběru fotoaparátu vhodného k pořizování videí je možnost používání zoomu během nahrávání. Budeme tak moci při natáčení libovolně přibližovat a oddalovat natáčenou scénu.

Pokud jste našli fotoaparát, který umožňuje nahrávání takřka neomezeně dlouhého videa s možností přibližování během natáčení, zbývá už jen zjistit, v jakém rozlišení (HD ready, Full HD, 3D) umí foťák natáčet a v jakém formátu bude uloženo. Tyto na první pohled nepodstatné údaje vám napoví, zda budete umět s pořízenými videi dále pracovat prostřednictvím vašeho počítače.

Zajímají vás také další technické parametry moderních digitálních fotoaparátů? Přečtěte se také tyto články: • O senzoru fotoaparátuO formátu JPEGO bodovém měřeníO optickém zoomuO PictBridgeO nejkratším zaostřeníO samospouštiO nahrávání videaO zonálním měřeníO konektorechO pixelechO světelnosti objektivuO paměťových kartáchO bleskuO objektivechO formátu RAW

Digitální fotoaparáty a příslušenství zakoupíte v těchto kategoriích: • ZrcadlovkyKompaktyFotoaparáty s výměnným objektivemObjektivyBleskyPaměťové kartyStativyFiltry

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů