K čemu je u digitálního fotoaparátu TV výstup?

 

TIP DATARTU:

TV výstupem dnes disponují všechny digitální fotoaparáty. Zaměřte se na typ propojení mezi televizí a foťákem. Mezi nejčastější a také nejkvalitnější se řadí propojení přes USB nebo HDMI kabel.

Fotografie a videa z dovolené nebo rodinné oslavy můžete zpracovávat a ukládat různými způsoby. Někomu nejvíce vyhovuje uložení do počítače, jiný je nahraje na sociální sítě. Jednou z možností je také přímé promítání snímků na obrazovce televize. To se může hodit například při větších rodinných sešlostech, kdy se chcete svými fotkami pochlubit většímu počtu osob. Právě promítání fotografií na televizoru je v tomto případě zejména z prostorových důvodů daleko praktičtější než prohlížení například na notebooku, který disponuje mnohem menší obrazovkou. Fotografie tak krásně vyniknou i se všemi detaily na velké obrazovce a se svými členy rodiny nebo přáteli se nebudete muset tísnit kolem malé počítačové obrazovky.

TV výstup tak umožňuje jednoduché propojení pomocí kabelů mezi digitálním fotoaparátem a televizorem. Přes displej fotoaparátu tak bude ovládat zobrazení fotek na obrazovce televize. TV výstup u digitálních fotoaparátů může mít více podob. Některé digitální foťáky jsou stále ještě vybaveny starším cinch připojením. Převládajícím typem propojením televize a digitálního fotoaparátu je dnes ovšem připojení přes USB kabel nebo HDMI kabel. Pokud již při nákupu fotoaparátu víte, že bude přehrávání na obrazovce televize využívat, informujte se na přítomnost propojovacího kabelu v balení, ne vždy musí být obsažen.

Zajímají vás také další technické parametry moderních digitálních fotoaparátů? Přečtěte se také tyto články: • O senzoru fotoaparátuO formátu JPEGO bodovém měřeníO optickém zoomuO PictBridgeO nejkratším zaostřeníO samospouštiO nahrávání videaO zonálním měřeníO konektorechO pixelechO světelnosti objektivuO paměťových kartáchO bleskuO objektivechO formátu RAW

Digitální fotoaparáty a příslušenství zakoupíte v těchto kategoriích: • ZrcadlovkyKompaktyFotoaparáty s výměnným objektivemObjektivyBleskyPaměťové kartyStativyFiltry

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů