Co je to funkce PictBridge a jak mi usnadní práci s fotoaparátem?

 

TIP DATARTU:

Pokud upřednostňujete tisk fotografií před jejich archivací v počítači, je pro vás fotoaparát s technologií PictBridge jednoznačnou volbu.

Pokud jste se již vrátili z výletu a máte na paměťové kartě uloženou pořádnou zásobu pořízených fotografií, jistě přemýšlíte, jak s nimi dále naložit. Některé fotografie smažete, další uložíte do počítače nebo na externí disk a ty nejlepší snímky si vytisknete, aby vám zarámované a pověšené na zdi připomínali příjemně strávené chvíle. A právě s tiskem fotografií přímo souvisí technologie PictBridge.

Technologii PictBridge si můžeme popsat jako přímé propojení digitálního fotoaparátu a tiskárny. K tisku fotografií tak není nutné použít počítač, snímky si vytisknete přímo z fotoaparátu. Ke správnému fungování této šikovné technologie je jen třeba ohlídat, zda digitální fotoaparát i tiskárny tuto funkci podporují. Po správném připojení foťáku a tiskárny (v závislosti na zvolených modelech USB kabelem nebo i bezdrátově) si na LCD displeji fotoaparátu zvolíte fotografii k vytisknutí a stiskem jediného tlačítka ji odešlete do tiskárny.

Samozřejmě se nemusíte omezovat pouze na tisk fotografie přes celou stránku. Můžete si vybrat, zda se vytiskne pouze seznam snímků s malými náhledy nebo například soubor čtyř fotografií na jednom listu a podobně. S technologií PictBridge tak nemusíte digitální fotoaparát vůbec připojovat k počítači a zbytečně ztrácet čas s kopírováním fotografií do počítače a následným odesláním k tisku.

Zajímají vás také další technické parametry moderních digitálních fotoaparátů? Přečtěte se také tyto články: • O senzoru fotoaparátuO formátu JPEGO bodovém měřeníO optickém zoomuO PictBridgeO nejkratším zaostřeníO samospouštiO nahrávání videaO zonálním měřeníO konektorechO pixelechO světelnosti objektivuO paměťových kartáchO bleskuO objektivechO formátu RAW

Digitální fotoaparáty a příslušenství zakoupíte v těchto kategoriích: • ZrcadlovkyKompaktyFotoaparáty s výměnným objektivemObjektivyBleskyPaměťové kartyStativyFiltry

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů