Co je to videosekvence a o čem vypovídá její délka?

 

TIP DATARTU:

Fotoaparát s disponující dostatečnou maximální délkou videosekvence je možné používat i jako videokameru pro nahrávání videí. Čím bude hodnota maximální délky videosekvence nižší, tím kratší videa budeme moci digitální fotoaparátem natáčet.

Nový digitální fotoaparát si kupujeme také proto, že kromě focení ho občas budeme využívat i jako videokameru k natáčení videí. Fotoaparáty jsou ovšem primárně určené k pořizování fotografií a tak sebou možnost natáčení videa může nést určitá omezení.

Tím nejdůležitějším omezením, které by nás mělo zajímat nejvíce, je maximální možná délka videa, nebo chcete-li videosekvence. Digitální fotoaparáty z konstrukčních důvodů nemusí umět natáčet neomezeně dlouhá videa, jak jsme to zvyklí u videokamer. Video natáčeném fotoaparátem je ukládáno do mezipaměti a ve chvíli, kdy je tato mezipaměť plná, je nutné video přemístit na paměťovou kartu.

Právě naplnění mezipaměti má za následek přerušení nahrávání, které je možné opět spustit až po přesunutí videa na paměťovou kartu. A právě dobu, během níž je možné video do mezipaměti nahrávat, označujeme jako maximální délku videosekvence. Pokud budeme s foťákem chtít natáčet opravdu dlouhá videa, musí být maximální délka videosekvence co nejvyšší.

Zajímají vás také další technické parametry moderních digitálních fotoaparátů? Přečtěte se také tyto články: • O senzoru fotoaparátuO formátu JPEGO bodovém měřeníO optickém zoomuO PictBridgeO nejkratším zaostřeníO samospouštiO nahrávání videaO zonálním měřeníO konektorechO pixelechO světelnosti objektivuO paměťových kartáchO bleskuO objektivechO formátu RAW

Digitální fotoaparáty a příslušenství zakoupíte v těchto kategoriích: • ZrcadlovkyKompaktyFotoaparáty s výměnným objektivemObjektivyBleskyPaměťové kartyStativyFiltry

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů