Co všechno můžeme očekávat od LCD displeje fotoaparátu?

displej fotoaparátu

TIP DATARTU:

Displej fotoaparátu rozhoduje o tom, zda skutečně vyfotíte to, co máte v plánu. Proto si vyberte digitální fotoaparát s dostatečně velkým displejem, který je dobře čitelný také na přímém denním světle. Pouze tak budete vždy vědět, co přesně fotografujete.

Dostatečný přehled o pořizované fotografii na velké ploše. To je to hlavní, co od displeje fotoaparátu očekáváme. Displej, jehož velikost je stejně jako u například u televizí udávaná v palcích (jeden palec = 2,5 centimetru), je právě z tohoto důvodu tím největším, co na zadní ploše každého digitálního fotoaparátu nalezneme. Funkcí, které LCD displej fotoaparátu obstarává, je hned několik.

Tou nejčastěji používanou je fotografování samotné. Jelikož většina digitálních fotoaparátů, s výjimkou několika kompaktů s výměnnými objektivy a digitálních zrcadlovek, nemá ve své výbavě klasický hledáček, který známe ještě od starých foťáků, dáváme se na pořizovanou fotografii právě přes LCD. A jelikož to, co vidíme na displeji rozhoduje o tom, co bude na výsledném snímku, je důležité, aby byl displej dostatečně velký, reálně vykresloval bary a byl dobře čitelný také na přímém slunci.

Pořízené fotografie si můžeme prohlížet doma v počítači, ovšem velmi často si je zobrazujeme již přímo ve fotoaparátu. Ať už za účelem průběžného promazávání nebo pro kontrolu kvality pořízeného snímku. Také pro tyto činnosti budou platit požadavky výše uvedené, čili velká plocha displej, věrné podání barev a dobrá čitelnost na slunci.

Také celé nastavení fotoaparátu se provádí prostřednictvím displeje. Je tak dobré, aby menu displeje bylo přehledné a intuitivní.

Co se týče provedení displeje, můžeme si vybírat s klasického pevného displeje, displeje výklopného (horizontálně i vertikálně) a dokonce také dotykového displeje. Dotykový displej si působí módně, je ovšem dobré zvážit zda nutnost častější údržby má dát této módní vlně přednost. Stejně jako ostatní displeje na mobilech nebo tabletách je dobré chránit před rozbitím či poškrábáním i displej digitálního fotoaparátu. Poslouží nám k tomu pevné plastové kryty nebo bytelná ochranná pouzdra.

Zajímají vás také další technické parametry moderních digitálních fotoaparátů? Přečtěte se také tyto články: • O senzoru fotoaparátuO formátu JPEGO bodovém měřeníO optickém zoomuO PictBridgeO nejkratším zaostřeníO samospouštiO nahrávání videaO zonálním měřeníO konektorechO pixelechO světelnosti objektivuO paměťových kartáchO bleskuO objektivechO formátu RAW

Digitální fotoaparáty a příslušenství zakoupíte v těchto kategoriích: • ZrcadlovkyKompaktyFotoaparáty s výměnným objektivemObjektivyBleskyPaměťové kartyStativyFiltry

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů