×

Recenze: Jaká jsou nejlehčí TW sluchátka s ANC Sony LinkBuds S?

19.07.2022

V posledních týdnech jsem poslouchala hudbu téměř výhradně přes nejnovější sluchátka z dílny Sony. LinkBuds S jsou nejmenší a nejlehčí skutečně bezdrátová Hi-Res sluchátka s aktivním potlačením hluku. A jaká jsou? Na to se podíváme v dnešní recenzi.

True Wireless sluchátka Sony LinkBuds S

Technické parametry:

Typ sluchátek: do ucha (intraaural)
Typ připojení: Bluetooth 5.2
Nabíjení: USB-C
Ochrana: Certifikace IPX4
Potlačení okolního zvuku: Ne
Výdrž: 5,5 h + 12 h

O čem se dočtete:

 

Je to teprve pár měsíců, kdy Sony představilo sluchátka LinkBuds, která svým netradičním otevřeným designem a neuvěřitelně malou a lehkou konstrukcí vzbudila spoustu pozornosti.

Vzhledem k jedinečnému designu původních sluchátek LinkBuds se tak nějak předpokládalo, že jejich nástupci na ně navážou ve stejném duchu. Ukázalo se však, že Sony mělo s LinkBuds S trochu jiné plány. Sluchátka LinkBuds S (WF-LSN900) totiž nemají s prvními LinkBuds kromě názvu téměř nic společného. Název “LinkBuds” tak představuje název nové produktové řady v portfoliu Sony sluchátek.

Otestovali jsme pro vás první sluchátka z řady LinkBuds. Přečtěte si naši recenzi.

Na rozdíl od původních sluchátek LinkBuds mají nová sluchátka LinkBuds S klasickou konstrukci, aktivní potlačení hluku, zvuk s certifikací Hi-Res a kodek LDAC. A zatímco původní LinkBuds podporovaly pouze základní DSEE, tento model se může pochlubit nejvýkonnější verzí DSEE Extreme.

True Wireless sluchátka Sony LinkBuds S

Ultralehká a pohodlná konstrukce

Sluchátka Sony LinkBuds S jsou momentálně (7/2022) nejmenší a nejlehčí true wireless ANC sluchátka na trhu. Když jsem si je poprvé nasadila, v podstatě jsem o nich ani nevěděla a to ani po několika hodinách. V uších mi krásně seděly a nevypadávaly ani při běhu nebo cvičení. LinkBuds S jsou extrémně pohodlná, a to nejen díky jejich nízké hmotnosti, ale i menší konstrukci. Ta je chráněna stupněm krytí IPX4.

Samotná sluchátka jsou vyrobena z lehkého recyklovaného plastu a každé sluchátko váží pouhých 4,8 g. K dostání jsou v černé, bílé, béžové a modré variantě.

Jak sluchátka, tak pouzdro mají na dotyk velmi příjemný hladký povrch. Dodávané silikonové koncovky jsou neuvěřitelně měkké a výborně těsní v uchu. V balení najdete celkem 4 velikosti a tak si tu svoji najde opravdu každý.

True Wireless sluchátka Sony LinkBuds S

Ovládání sluchátek

Ovládání sluchátek není nijak složité. LinkBuds S mají klasické dotykové ovládání na ploše každého sluchátka, které si můžete přizpůsobit v aplikaci Sony Headphones Connect. Stačí kliknout na malou ikonu nastavení, vybrat levé nebo pravé sluchátko a pro každé z nich vybrat jednu ze tří různých přednastavených funkcí (ovládání potlačení hluku, přehrávání a hlasitosti).

Aplikace Sony Headphones Connect

Bohužel má však dotykové ovládání i svá omezení. Pokud si například, stejně jako já, nastavíte na jednom sluchátku přepínání ambientního režimu a ANC a na druhém hlasitost (ťuknutím zvýšíte, podržením snížíte), ztratíte tak například možnost přepínání skladeb.

Co jsem naopak ocenila je fyzické tlačítko pro párování, které celý proces značně zjednodušilo. Stačí tlačítko chvíli podržet a LinkBuds S se objeví v nabídce dostupných Bluetooth zařízení. Sluchátka navíc podporují rychlé párování a fungují jak s operačním systémem Android tak iOS.

True Wireless sluchátka Sony LinkBuds S

Jak nová LinkBuds S hrají?

Pokud jsou nová sluchátka LinkBuds S v něčem lepší než původní LinkBuds, pak je to určitě kvalita zvuku. Spodní pásmo je poměrně robustní a zároveň nese spoustu detailů. O něco lepší by však mohly být vyšší frekvence, které jsou ve výchozím nastavením docela nevýrazné.

Celkový hudební profil však zní opravdu dobře a navíc si jej můžete zcela upravit pomocí ekvalizéru v aplikaci. Kvalita zvuku je taky super, zejména pokud posloucháte hudbu přes Tidal nebo jinou streamovací službu, která podporuje vysoké rozlišení. K vysoké kvalitě zvuku také přispívá kodek LDAC (dostupný pouze pro Android).

Ambientní režim a aktivní potlačení hluku

Funkci otevřené konstrukce původních LinkBuds zde nahrazuje ambientní režim, který propouští do sluchátek zvuk z vašeho okolí (ideální v práci, nebo v dopravním provozu). V podstatě jde o přesný opak aktivního potlačení hluku. Tím jsou však nová sluchátka LinkBuds S vybavena také.

A umí ho opravdu dobře. Sluchátka úspěšně potlačí nízký konstantní hluk a dobře si poradí s běžným kancelářských ruchem, provozem v kavárně i v rušné dopravě. Náhodné zvuky o vyšších frekvencích však stále uslyšíte.

Pokud vás zajímá, jak přesně ANC funguje a jaké jsou jeho výhody, přečtěte si náš článek Jak funguje aktivní potlačení hluku.

Aplikace Sony Headphones Connect

Skvělou funkcí je pak automatické přepínání těchto režimů (Adaptive sound control). Sluchátka se postupem času naučí, kde jste doma, kde jste venku a v závislosti na tom se naučí automaticky zapínat potlačení okolního hluku podle potřeby. Ve veřejné dopravě tak budete mít klid, zatímco když vystoupíte na rušné křižovatce, budete mít dokonalý přehled o vašem okolí.

Nabíjení a výdrž baterie

Na jedno nabití zvládnou LinkBuds S 6 hodin přehrávání při zapnutém ANC nebo 9 hodin bez ANC. Mně sluchátka vydržela hrát zhruba 5 hodin a 45 minut (při poslechu s max. hlasitostí 75 dB a zapnutým ANC).

V dobíjecím pouzdru se pak nachází dalších 12 hodin pro přehrávání s ANC (nebo 18 hodin pro přehrávání bez ANC). Pouzdro se nabíjí přes klasický USB-C kabel, přičemž pětiminutové rychlé nabíjení zajistí až 1 hodinu poslechu. Nabíjecí pouzdro však bohužel nepodporuje bezdrátové nabíjení, což je zřejmě kompromis, který Sony muselo udělat ve prospěch kompaktních rozměrů a váhy.

Aplikace Sony Headphones Connect

Aplikace Sony Headphones Connect rozšiřuje možnosti ovládání

Pokud chcete získat ze sluchátek úplné maximum, rozhodně vám doporučuji si stáhnout aplikaci Sony Headphones Connect.

Na první stránce aplikace najdete nastavení režimů poslechu na základě vaší aktivity (sezení, chůze, běh, MHD) nebo polohy. Můžete si zde rovněž uložit vámi často navštěvovaná místa a určit, zda se zde má zapnout ANC nebo ambientní režim (a případně jaká úroveň).

Aplikace Sony Headphones Connect

V záložce Sound si kromě nastavení ANC/ambientního režimu můžete pohrát i s ekvalizérem, který nabízí celkem 8 přednastavených režimů včetně možnosti vlastního nastavení.

Na kartě System pak můžete nastavit ovládání sluchátek a hlasového asistenta. Kromě toho vám aplikace ukáže, jak hlasitě posloucháte hudbu, zda je tato úroveň hlasitosti bezpečná a kolik času poslechem strávíte.

Aplikace Sony Headphones Connect

Závěr

LinkBuds S jsou pravděpodobně nejlehčí a nejpohodlnější TW sluchátka, která jsem od Sony vyzkoušela. Sluchátka navíc v uších spolehlivě drží a nevypadnou ani při cvičení.

Pokud hledáte sluchátka, která skvěle padnou do menších uší a přitom stále nabízí průrazný zvuk, skvělou kvalitu hovorů a aktivní potlačení hluku, pak by mohly být LinkBuds S tou správnou volbou.

Klady (+):  Zápory (-):
+ extrémně lehká a pohodlná konstrukce - absence bezdrátového nabíjení
+ účinné aktivní potlačení hluku  
+ kvalita zvuku  
+ široké možnosti přizpůsobení v aplikaci Headphones Connect  
+ pokročilé funkce  
+ možnost připojení k dalším reproduktorům  

 

 

Objevte další bezdrátová sluchátka Sony

Bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM5

Bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM5

Nejlepší sluchátka přes hlavu s ANC

Bezdrátová sluchátka s potlačením hluku WH-1000XM5 nabízí skvělý komfort, špičkovou kvalitou poslechu a nejlepší ANC na trhu! Za pouhé 3 minuty je navíc nabijete na celé 3 hodiny. Přečtěte si o nich více.

Bezdrátová sluchátka Sony Linkbuds

Bezdrátová sluchátka Sony LinkBuds

Otevřená konstrukce

True Wireless sluchátka Sony LinkBuds mají jedinečný otevřený kruhový design. Sluchátka jsou tak určená pro maximální propojení online a offline světa. Ideální sluchátka do práce. Přečtěte si o nich více.

Bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM4

Bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM4

Nejlepší TWS sluchátka s ANC

Sluchátka do uší Sony WF-1000XM4 jsou špičková sluchátka s potlačením ruchů. Poskytují jeden z nejlepších zvukových zážitků, mají stupeň krytí IPX4 a se zaplým ANC vydrží 8 + 16 hodin.

Bezdrátová sluchátka Sony WF-C500

Bezdrátová sluchátka Sony WF-C500

Skvělá a cenově dostupná

Sony WF-C500 jsou odolná proti stříkající vodě a potu s krytím IPX4 a nabízí až 20hodinovou výdrž baterie. Jsou velmi pohodlná a poskytují skvělý zvukový zážitek za přijatelnou cenu. Přečtěte si o nich více.

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat sluchátka?

Levná a kvalitní sluchátka? Sony se to povedlo

Recenze: Sony WH-1000XM5 – nová vlajková sluchátka s nejlepším ANC na trhu

Recenze: Sony LinkBuds – skutečně bezdrátová sluchátka ve tvaru donutu

Další aktuality

Valentýnské dárky, které frčí! Inspirujte se...

Valentýnské dárky, které frčí! Inspirujte se...

Slavíte se svou drahou polovičkou Valentýna každý rok a už vám docházejí nápady? Nebo jste se odhodlali slavit tento rok poprvé a nevíte, čím svou lásku obdarovat? Ať už máte se svátkem zamilovaných z...... Celý článek
5 nejčastějších chyb sušiček na prádlo: Sušičko, proč nesušíš?

5 nejčastějších chyb sušiček na prádlo: Sušičko, proč nesušíš?

Sušičku na prádlo vlastní v dnešní době už téměř každá domácnost. Ušetříte tak nejen čas a peníze, ale zároveň bude vaše prádlo jako z bavlnky. Nejedné domácnosti vyhovuje také to, že veškeré oblečení...... Celý článek
Recenze: Jak si vedl nejvýkonnější tyčák Rowenta RH99F1WO Versatile X-Force Flex 15.60 Animal v praxi?

Recenze: Jak si vedl nejvýkonnější tyčák Rowenta RH99F1WO Versatile X-Force Flex 15.60 Animal v praxi?

To, že i tyčový vysavač má v oblasti sacího výkonu co nabídnout, se snaží dokázat model Rowenta RH99F1WO Versatile X-Force Flex 15.60 Animal. Ačkoliv jde o akumulátorový vysavač, chlubí se sacím výkon...... Celý článek
Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Majitelé zařízení Samsung Galaxy pozor. Možná vám během používání zařízení unikla jedna skvělá funkce, která vám ulehčí život. Jedná se o funkci Quick Share pro pokročilé sdílení souborů (nejen) na bl...... Celý článek
Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Jelikož se pomalu blíží konec roku a začátek nového, začínáme oslavovat i my v DATARTu. Čas v práci jsme si zpříjemnili čtením vtipných zákaznických recenzí, které nás upřímně pobavily. Tak se pohodln...... Celý článek