Apple online shop
Nakoupit

Apple

Značka Apple je ve světě elektroniky symbolem diverzity. Stalo se tak intenzivním propojením lidských přání s mistrovstvím v technologiích. Myslet jinak v podání Apple znamená přinášet inovace, které redefinují klasické vnímání produktů. Příkladů je mnoho: iPhone dokázal změnit naše požadavky na mobilní telefony, iPad zase dokázal změnit výraz slova tablet z pomůcky grafiků na velký dotykový displej, který v mnoha případech nahradí i notebook.

O značce Apple

Z garáže do světových metropolí...

Málokdo na světě si v dnešní době pod tímto pojmem představí skutečné jablíčko. Většině lidí přijde na mysl jako první iPhone nebo další produkty značky, již v roce 1976 založil Steve Jobs spolu se Stevem Wozniakem. 

Oba muži se od této doby již nikdy neohlíželi zpět. Právě naopak, své pokrokové myšlenky a nápady směřovali směrem do budoucnosti. Jejich první počítač označovaný jako Apple I byl vyroben v počtu 100 kusů v malé garáži. Aby zakladatel získal potřebné finance, musel prodat svůj mikrobus, což se později ukázalo být mimořádně povedeným rozhodnutím. Již o rok později se totiž pánové přesunuli k modelu Apple II, který se stal pomyslnou spojnicí mezi klasickými velkými počítači a menšími osobními počítači. Odvážný krok do neznáma se vyplatil, model se stal populárním po celém světě, prodaly se jej miliony kusů a v některých školách se používal až do počátku 90. let, tedy zhruba dekádu a půl.

Návrat na výsluní

Úspěšné tažení bylo narušeno odchodem Jobse z firmy. Nové počítačové modely nesklízely mnoho úspěchů a hrozilo, že Apple bude muset své brány zavřít. Průlom nastal v roce 2001, kdy se představil operační systém Mac OS X, zdatný konkurent pro do té doby kralující Microsoft Windows. Jobs byl již zpět u značky, kterou založil, a byl připraven dovést ji na vrchol.

Menší a menší

Pokrok vědy a techniky kráčel vpřed mílovými kroky a Apple stál pyšně v jeho čele. Počítače, telefony, hudební přehrávače a další zařízení byly stále rychlejší, odolnější, kapacitně větší, a jejich velikost se přesto zmenšovala. Apple představil iPod, po kterém následoval iPhone a iPad. Zrození chytrých zařízení bylo zde a započalo technickou revoluci. V dnešní době je každý nový model netrpělivě očekáván a bystře sledován ze strany médií i koncových uživatelů, kteří vnímají Apple jako značku luxusu, kvality a pokroku.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů