×

Jak vybrat set pračky a sušičky

16.07.2020
Hledá se dokonalý pár! Posláním prvního z páru je zabezpečit perfektní čistotu oblečení, ten druhý bude mít za úlohu zvládnout rychlé a úsporné prosušení. Stojíte před koupí nové pračky a láká vás obstarat si šikovnou sušičku prádla? Podívejte se, jak vybrat set pračky a sušičky – dvojici spotřebičů, jejichž vzájemná spolupráce se v domácnosti stává čím dál tím přitažlivější. Co vám můžou nabídnout? 

Jak vybrat set pracky a susicky

Šetrnost, čistota, jednoduchost

Péče o prádlo nebyla nikdy jednodušší. Kvalitní pračky vynikají v efektivním praní a k jejich přednostem patří úspora vody, elektřiny, ale i času. Renomovaní výrobci se předbíhají v kapacitách bubnu, množství programů a doplňkových či jiných smart funkcí. Pokud se k tomu přidá i 10letá záruka na tichý invertorový motor, získáte pomocníka, na kterého se můžete dlouhé roky spolehnout.

Cesta k čistému prádlu však vede přes dvě zastávky. Dřív, než voňavé prádlo uložíte do skříně, ho čeká proces sušení. Proč se vyplatí investovat do sušičky prádla? Odpadá starost s věšením oblečení, nemusíte pracně žehlit a prádlo bude nádherně měkké a nadýchané i bez aviváže. Navíc už žádné zvířecí chlupy, prach, pyl a ani další alergeny. Takový přínos přesvědčí každého, kdo se chce dopracovat k čistému prádlu bez námahy navíc. Známe důvody, proč na set pračky a sušičky nedáte dopustit!

Od 19. 3. 2021 vstupují v platnost nové energetické štítky. O jaké konkrétní změny se jedná, se dočtete v našem článku.

Jak vybrat set pracky a susicky

Výhody setu pračky a sušičky

  1. Jde o dva samostatné spotřebiče, které dokážou fungovat nezávisle na sobě.
  2. Jejich design je podobný. Nemusíte trávit čas porovnáváním rozměrů, materiálů, ani hledat podobné provedení dvířek či ovládacího panelu. Pračce se sušičkou to v setu vždy do detailů ladí.
  3. Jejich funkce a technologie se navzájem doplňují. Také si rychleji zvyknete na všechny důležité nastavení, ikony a tlačítka.
  4. Vyhovují si kapacitně. Objem prádla, který pračka právě doprala, můžete rovnou vložit do sušičky.
  5. V energetické třídě jsou si velmi blízké. Výrobci se snaží do setu zkombinovat modely tak, aby zbytečně nenavyšovaly vaše náklady. Jistě nám dáte za pravdu, že dát dohromady energeticky úspornou pračku a sušičku „žrouta energie“ nepřináší užitek.
  6. O servis setu pračky a sušičky se v případě poruchy postará jeden autorizovaný servis.
  7. Ušetříte! Pokud byste kupovali každý spotřebič zvlášť, zaplatili byste průměrně o 5 až 15 % víc než při koupi setu. Cena setu pračky a sušičky je na DATART.cz vždy zvýhodněná.
     

Jak vybrat set pracky a susicky

Spotřebič 2 v 1, nebo pračka se sušičkou odděleně?

Možná jste i vy uvažovali, že si pořídíte pračku se sušičkou jako spotřebič 2 v 1. Jde o řešení, které je vhodné zejména tehdy, pokud máte v koupelně málo místa, ale i přesto chcete příležitostně využívat výhody sušení. Při porovnání s výhodami setu, má set pračky a sušičky jednoznačně navrch ve více aspektech. Kombinovaná pračka se sušičkou je totiž konceptem o jistých kompromisech. Jakých?

Je třeba se připravit na o něco vyšší spotřebu energie i vody. I tak ovšem existují způsoby, jak na elektřině ušetřit. Přečtěte si další tipy jak na nižší spotřebu vody a elektrické energie na našem webu.

Zároveň musíte počítat s tím, že "pračkosušičky"nejsou časově tolik efektivní, jako když máte dva samostatné spotřebiče. S nimi totiž můžete prát a sušit zároveň což u "pračkosušiček" nejde.

Mějte na paměti i fakt, že kapacita bubnu na praní je vyšší než kapacita toho samého bubnu v režimu sušení. Co to znamená? Pokud můžete při praní vložit do „pračkosušičky“ 8 kg prádla, při sušení už například jen 5 kg. Várka čerstvě vypraného prádla se tedy neusuší naráz v jednom cyklu sušení. Zároveň je třeba počítat s tím, že takto zkoncipovaný spotřebič 2 v 1 je prošpikovaný elektronikou navíc, vystavený častějšímu používání a hrozí tedy i vyšší riziko poruchy.

Jak vybrat set pracky a susicky

Pračku se sušičkou 2 v 1 oceníte především tehdy, když nemáte dostatek prostoru na 2 spotřebiče.


Pokud vás láká koupit pračku se sušičkou 2 v 1, vsaďte na perfektní parametry praní. Režim sušení se hodí jako užitečná technologie na občasné usušení citlivých tkanin, nebo oblečení vašeho malého alergika. Na intenzivní sušení po každém praní neslevujte ze svých požadavků a nechte se oslovit přednostmi setu 2 samostatných spotřebičů.

Jak set pračky a sušičky umístit?

Pojďme se podívat na způsoby umístění setu pračky a sušičky. To, že jde o set, ještě neznamená, že vás čeká komplikovaná instalace. Každý ze spotřebičů je samostatný a může stát na jiném místě, nicméně pro praktické překládání z pračky do sušičky nechce nikdo z nás chodit metry navíc. Sušička se proto nejčastěji umísťuje vedle pračky anebo na pračku. Co vám bude víc vyhovovat?

Pračka a sušička vedle sebe

Pokud máte v koupelně, prádelně či technické místnosti domu dostatek místa, takovéto uspořádání přivítáte všemi deseti. V prostoru nad spotřebiči si můžete dát vyrobit odkládací plochy pro koše na prádlo, nebo pro prací prostředky, vůně a kuličky do pračky/sušičky. Všechno přehledně na jednom místě!

Jak vybrat set pracky a susicky

Výhodou setu pračky se sušičkou je, že spolu perfektně ladí – designem, technologiemi i ovládáním. 

 

Jak vybrat set pracky a susicky

Pračka a sušička nad sebou

Tento způsob umístění je považovaný za prostorově úspornější, a právě při originálu setu pračky a sušičky nejsou žádné problémy se souhrou rozměrů (výška celé sestavy je cca 170 cm). Nemusíte se bát o stabilitu spotřebičů. Některé sety můžete na sebe uložit bez mezikusu, jiné mezikus potřebují. Mezikus zvyšuje stabilitu a bezpečnost celého setu. Pokud je vybavený výsuvnou plochou, získáte praktický prostor na odložení prádla při vybírání z bubnu. Čisté a suché oblečení můžete rovnou vytřídit a uložit.

Pračka dolů, sušička nahoru anebo naopak? V umístění nad sebou patří pračka dolů. Po tom, jak se buben naplní vodou, pračka výrazně ztěžkne, proto je pro ni výhodnější pevné místo přímo na zemi. Zároveň jsou v této výšce v koupelnách nachystané i přívody a odvody vody. Nezapomeňte ani na důkladné vyvážení pračky. Při vibracích a odstřeďování by jakýkoliv nedostatek mohl ohrozit stabilitu sušičky.

Slim vs. Full verze

I při setech můžete vybírat mezi plnou hloubkou spotřebičů (okolo 60 cm) a slim verzemi, které zdárně vyřeší problémy v malých místnostech. Slim pračka je hluboká do 50 cm a přesně taková může být i sušička. Čím je hloubka spotřebičů menší (a tedy i jejich vzájemná dotyková plocha), tím je potřeba mezikusu vyšší. Dokáže totiž fixně propojit i pračku a sušičku v úzkém provedení. Pokud k pračce dokupujete sušičku dodatečně, některé mezikusy umožní propojení i tehdy, je-li pračka jiné hloubky jako sušička (např. na pračku s hloubkou 50 cm můžete uložit sušičku do hloubky 54 cm). Tyto informace o kompatibilitě, limitech a možnostech propojení si vždy pečlivě přečtěte v manuálech o používání a instalaci.

Jak vybrat set pracky a susicky

Jsou sety pračka + sušička cenově výhodnější?

Ano, jsou! Na DATART.cz si dáváme záležet, abyste koupí setu pračky a sušičky dostali to nejlepší. Dva vzájemně vyladěné spotřebiče pro efektivní péči o prádlo a též se mohli radovat z cenového zvýhodnění a dobré koupě. K nejprodávanějším u nás patří sety pračky a sušičky Bosch, AEG a LG. Jde o značky, které mají s produkcí praček a sušiček bohaté zkušenosti a nad konkurencí vyhrávají kvalitou i špičkovými technologiemi.

Důležitá kritéria výběru pračky a sušičky najdete přehledně i v našich dalších článcích:

Jak vybrat pračku?

Jak vybrat sušičku prádla?

 

 

Chci set pracky se sušičkou

Další aktuality

Velký průvodce reproduktory Sony

Velký průvodce reproduktory Sony

Pokud jde o audio, s produkty Sony nešlápnete nikdy vedle. Má skutečně širokou nabídku reproduktorů, od těch nejmenších, které se vám vejdou do ruky, až po výkonné party reproduktory. Zorientovat se v...... Celý článek
Jak odstranit zápach z pračky?

Jak odstranit zápach z pračky?

Do pračky vkládáme nejen špinavé prádlo, ale i naději, že vždy vyjde čisté a voňavé. Co ale dělat, pokud se místo svěžího závanu šíří z pračky nepříjemný zápach? Kde hledat chybu? Poradíme vám, jak od...... Celý článek
Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Doposud nevídaný vzhled, který může být převratný a změnit přístup ostatních výrobců telefonů. Dočkáme se podobného designu, jaký právě nastínila nová společnost Nothing, i od ostatních firem? Než se ...... Celý článek
Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Pokud nejste zrovna někde na pláži či u bazénu, můžete si vychutnat nějaký ten napínavý film nebo komedii v chládku svého obýváku. Co když ale zrovna v televizi nic nedávají? Přesně proto jsou tu stre...... Celý článek
10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

Přemýšlíte, čím děti zabavit v dlouhých chvílích? Hledáte zajímavé aplikace, které přinesou zábavu a do určité míry budou vaše ratolesti také vzdělávat? Inspirujte se naším seznamem 10 aplikací, mezi ...... Celý článek