Revoluce v elektronice

Chytrá, nabitá funkcemi, snadno ovladatelná

revoluce v elektroniceTaková je moderní elektronika, která si ve velké většině skvěle rozumí s internetem a přístroje rovněž dovedou komunikovat navzájem. Na vás je, abyste využili všechno, co dokážou. Jejich povedený design můžete brát jako dárek navíc.

Když jste si před dvaceti pětadvaceti lety chtěli pustit televizi, znamenalo to jediné. Prostě jste pustili televizi a vybrali si ze dvou televizních programů, ti šťastnější i z nabídky satelitního vysílání.

revoluce v elektroniceDneska může puštění televize znamenat několik různých činností – kromě sledování mnoha programů si na televizní obrazovku moderních přístrojů můžete díky připojení k internetu pustit filmy z online půjčoven, přehrát si pořady z archivů televizí či ty, které jste si sami nahráli, užít si film z DVD či blu-ray přehrávače, a to i ve 3D. A nejen to, televize nabízejí i další funkce.

Všechno se mění aneb přístroje umí stále více

Podobně se změnila prakticky veškerá domácí elektronika, revoluce v elektronicenamátkou třeba telefony, fotoaparáty nebo videokamery, případně se objevila nová, kterou jsme si před několika lety neuměli ani představit. Jen se podívejte, co umí dnešní chytré telefony:

– Pořídíte s nimi fotografie nejvyšší kvality, které s jejich pomocí rovnou upravíte a pošlete, kam potřebujete.

– Točí videa včetně těch ve Full HD rozlišení.

– Posílají maily, můžete s jejich pomocí chatovat, dostanete se s nimi kamkoli na internet.

– Můžete je použít jako kvalitní diktafon či GPS navigaci.

– Jsou hudebním i filmovým přehrávačem.

Za vším hledej počítače

Za veškerými revolučními změnami, kterými domácí elektronika prošla, jsou přitom počítače, přesněji řečeno počítačové čipy, které najdete prakticky ve všem. Rozhodně se nepotvrdil názor, populární ještě v 80. letech minulého století, podle něhož nebudou mít počítače v běžném životě valného využití a budou sloužit především ve výrobě a vědě.

Dneska je takovým malým počítačem vlastně každá moderní televize, multimediální centrum stejně jako navigační přístroj či chytré telefony.

Tohle označení je přitom mimořádné přesné. Moderní elektronické přístroje jsou chytré a netýká se to jen telefonů nebo televizí, u nichž se také pro některé typy přístrojů používá označení Smart.

Projevuje se to dvěma způsoby: jednak toho umí mnohem více než kdysi i ty velké výkonné počítače, navíc myslí za vás a vy si tak jejich chytrost můžete užívat v podobě jednoduchého ovládání, které bez potíží zvládnou i děti. Je to zkrátka paradox, ale skvělý: čím více funkcí přístroje ve srovnání s minulostí mají, tím snáze se obsluhují, výrobci si totiž dávají záležet na tom, aby jejich obsluha byla intuitivní.

Zákazník nemusí zdlouhavě zkoumat například to, jak propojit jednotlivé přístroje, ty ho procesem samy povedou a vy se tak budete například jen těšit z promítání fotografií z dovolené na velké televizní obrazovce s vysokým rozlišením, aniž byste je museli složitě přetahovat z fotoaparátu.

Moderní fotoaparáty a kamery v sobě rovněž obsahují počítačové čipy a i díky nim jsou dnešní obrazové záznamy kvalitní jako nikdy v minulosti. Chcete kameru s HD rozlišením? S full HD rozlišením? Žádný problém, přičemž zároveň stoupá počet možností, jak fotografie či videa snadno upravit například ve vašem počítači. To, že je snadno přetáhnete i tam, snad ani není třeba zmiňovat.

Stále výkonnější, stále lehčí

A jak se za poslední rok proměnily samotné počítače? I ony samozřejmě ušly mílové kroky a tak dneska není problém koupit si počítač stejně jako notebook na míru svým požadavkům.

Jiné si jistě vyberou fanoušci her, jiné ti, kdo je potřebují k práci, aby na nich například programovali nové webové stránky a ještě jiné ocení třeba studenti a další, kdo potřebují především lehké notebooky, které se dají pohodlně přenášet, aby na nich mohli pracovat, kdekoliv potřebují.

Počítače se samozřejmě stávají i centry zábavy a komunikace, bezdrátové připojení k internetu je zejména u notebooků samozřejmostí, což vám umožňuje připojit se kdekoliv, kde je k dispozici wi-fi síť. Ani tady se vývoj samozřejmě nezastavil a donedávna populární netbooky s malými obrazovkami vystřídaly tablety, zatímco prudce elegantní a rovněž lehoučké ultrabooky s vynikajícími displeji nejspíše postupně nahradí běžné notebooky.

Veškerou domácí elektroniku můžete navíc doladit pomocí spousty doplňků z počítačových programů – zmiňme třeba reproduktory, které dokážou z vašeho telefonu udělat skvělý zdroj hudební atmosféry na domácí party. Velký výběr sluchátek či počítačové aplikace, díky nimž se i z telefonů a tabletů snadno a pohodlně dostanete k mnoha informacím a také k zábavě. Podobně se samozřejmě dají vylepšovat i další elektronické přístroje, protože mnoho aplikací si můžete rovněž stáhnout do televizí.

Moderní elektronika umí informovat, bavit, ale myslí rovněž na vaše zdraví. Jen si představte přístroje, které vám pomohou měřit vaše sportovní výkony. Před pár lety science-fiction, dnes skutečnost.

Nezapomeňte na design

Mezi doplňky však najdete i spoustu designových vychytávek, díky kterým si můžete budovat svůj osobitý styl, ať už tak učiníte pomocí koupě propracované USB flashky na ukládání a přenos vašich dat, nápadité brašny na notebook, pouzdra na mobil či tablet nebo snad tak, že se rovnou rozhodnete pro nějakou elektroniku v originálním designovém zpracování.

V tomto směru se mimořádně činí zejména výrobci mobilních telefonů, tabletů a notebooků či ultrabooků. Majitelé mobilních telefonů oceňují, že jejich design jde ruku v ruce s výborným ergonomickým zpracováním, které rovněž nahrává jejich snadné ovladatelnosti.

Uhranout vás i vaše návštěvy však snadno mohou i mnohé z velkoplošných televizních obrazovek, zvláště efektní jsou v tomto směru přístroje, jejichž obrazovku neobklopuje prakticky žádný rámeček. Jinými slovy, dávno nejde jen o funkci, elektronika sama se stává módním doplňkem, navíc vysoce funkčním.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů