Představení technologie Intel® Anti-theft

Anit-theftAnti-theft lze chápat jako ochranu proti krádeži. Jedná se o novou patentovanou technologii společností Intel®. Anti-theft je velmi účinnou a propracovanou ochranou vašeho notebooku a případně dat, která jsou v něm uložena.

Díky ochraně Anti-theft od společnosti Intel® je také možné notebook v případě odcizení lokalizovat a zajistit tím navrácení majiteli.

Druhy ochrany proti ukradení

Ochranu proti ukradení lze rozdělit do 2 kategorií. První a méně účinnou je ochrana softwarová. V počítači je nainstalován program. V případě reinstalace operačního systému nebo při výměně harddisku je ochrana zneškodněna.

Druhá varianta (technologie Intel® Anti-Theft) je mnohem propracovanější, protože kombinuje ochranu hardwaru a softwaru. Ve vybraných noteboocích je chip (součástka), kde je ochrana uložená, takže i když přeinstalujete operační systém nebo vyměníte disk, ochrana zůstává funkční.

Víte, že většina notebooků nemá ani zaheslovaný přístup do Windows? Díky tomu zloděj bez práce získá jak Váš notebook, tak má okamžitý přístup k uloženým datům.

Co umí technologie Intel Anti-theft

V případě odcizení notebooku s aktivovanou technologií Intel® Anti-Theft se můžete spolehnout na následující možnosti:
- Pomocí internetu můžete notebook uzamknout a tím definitivně znemožnit jeho použití až do doby odemčení vámi nebo certifikovanou osobou.

- Pokud máte v notebooku citlivá soukromá nebo firemní data je možné na dálku smazat všechny složky, které budete chtít. Takto smazaná data není možné obnovit, jedná se o bezpečné mazání.

- Můžete notebook nahlásit jako kradený. Ve chvíli, kdy je takto označen, společnost Datart se pokusí o lokalizaci a ve spolupráci s policií začne pátrání po odcizeném notebooku. Díky patentovaným technologiím je možné určit polohu s přesností menší jak 5 metrů. Pokud se nepodaří ultrabook vypátrat do jednoho roku, máte právo na finanční odškodnění.

Výhody zabezpečení technologi Intel® Anti-theft

Jednoznačnou výhodou technologie Intel® Anti-theft je hardware řešení, které není možné z notebooku odstranit. Díky dalším patentovaným technologiím je možné ultrabook také lokalizovat a tím zajistit navrácení právoplatnému majiteli. Pokud máte citlivá data v zařízení, můžete je smazat a zabránit jejich zneužití. Nastavení ochrany je velmi jednoduché a nevyžaduje kromě prvního nastavení další pozornost.

Na kterých noteboocích můžu technologii Intel® Anti-theft použít?

Technologie Intel® Anti-theft je dostupná u všech ultrabooků a u vybraných konfigurací notebooků, určených většinou pro firemní použití. Všechny notebooky, které tuto technologii podporují, jsou na internetovém obchodě Datart označeny logem Intel® Anti-Theft.

Průzkum bezpečnosti v českých firmách

Víte, že většina společností hodnotí data uložená ve služebních noteboocích větší částkou než je cena samotného notebooku?Průzkum společnosti Intel® v České republice ukázal, že z 226 středně velkých firem (s více jak 100 zaměstnanci) muselo 45% z nich řešit ztrátu notebooku. 96% ztracených notebooků obsahovalo data ve větší hodnotě než byl samotný notebook.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů