Příslušenství k počítači

Vědeli jste, jaký pokrok udělala zařízení k ukládání dat či jakou zábavu si můžete užít s webovou kamerou? Čtěte naše tipy na další rozšíření vaší domácí elektroniky.

 

 

Storage

příslušenství k počítačiZatímco k rychlému uložení fotografií či k přenesení filmu z počítače do počítače se skvěle hodí přenosné USB disky, k trvalému ukládání velkého množství dat byste měli využívat sofistikovanější zařízení.

Přesněji řešeno externí disky, mezi nimiž najdete modely o velikosti 2,5" a 3,5", ovšem daleko důležitějším kritériem při jejich výběru pro vás bude jejich celková kapacita či rychlost, s níž dokážou data zálohovat. Liší se také podle toho, zda mají plastové nebo bytelnější kovové tělo, ovšem výhodou lehkých disků je zase to, že je můžete v případě potřeby bez potíží vzít s sebou.

● Dalším kritériem může být třeba rychlost, která do velké míry záleží na tom, zda pracují se starším rozhraním USB 2.0 či novým a rychlejším 3.0.

● Na výběr máte také mezi HDD a SSD disky, první z nich pracují s pohyblivou mechanikou, druhé ji nemají, a jsou proto tišší, mají nižší spotřebu a přitom jsou hodně rychlé, nehodí se však k ukládání filmů, fotografií nebo vašeho hudebního archivu, protože mají jen omezenou životnost a jsou také poměrně drahé.

● Kapacita disků se zvyšuje a k mání už jsou i disky s kapacitou 2 TB.

příslušenství k počítači● K využití uložených dat při vzdáleném přístupu, který je možný díky připojení disků k internetu, slouží například technologie personal cloud.

Přístup na internet

● I zde se objevily nové technologie, namátkou routery s WiFi pracující s rychlostí 1 Gbps,dále routery či repeatery pro použití s tablety.

Storage + přístup na internet

● Propojte svoje přístroje a vytvořte si váš domácí softwarový server označovaný v IT hantýrce jako NAS server, připojit k němu můžete i svá úložiště dat.

● Budete tak mít svá data pod kontrolou, výhodou je i snadné nastavení, propojení s routerem.

● Přidejte propojení s mediacentrem, televizí, smartphonem, iPhonem, tabletem, přičemž přes internet se k nim dostanete bezpečně odkudkoli.

● Přístup přes Internet odkudkoli.

● Díky tomu si budete moci například přes telefon v autě pustit hudbu, kterou máte uloženou doma na NAS serveru.

Další vychytávky aneb co je také možné

● Skvělé jsou také herní brýle, které chrání oči před přílišnou námahou.

● Pobavit se můžete i díky webovým kamerám, díky těm nejnovějším můžete i během skype rozhovorů přenášet obraz v HD kvalitě, specialitou je skype webcam, díky níž si zatelefonujete mnohem pohodlněji než třeba s notebookem na klíně.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů