×

Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

27.07.2022

Pokud nejste zrovna někde na pláži či u bazénu, můžete si vychutnat nějaký ten napínavý film nebo komedii v chládku svého obýváku. Co když ale zrovna v televizi nic nedávají? Přesně proto jsou tu streamovací služby, které se u nás těší velké oblibě. A není divu! Na své si přijdou i náročnější diváci.

Disney+, HBO Max, Netflix

Pohodlně se usaďte, zapněte televizi i stereo a těšte se na bezva podívanou na streamovacích službách, které nabízejí divákovi spoustu možností. Jednoduše řečeno, kdekoliv si za málo peněz užijete hodně muziky – nebo spíše filmů a seriálů. Valná většina lidí v Česku používá nejčastěji Netflix a do nedávna to bylo i HBO GO, které však letos v březnu vystřídal jeho mladší a vymakanější brácha HBO Max. Aby toho nebylo málo, od června je u nás nově k dispozici i služba Disney+!

To už je vskutku slušný výběr, knihovny všech tří služeb totiž téměř praskají ve švech! Objevíte zde vše od dokumentů přes komedie, akční trháky, Disneyho pohádky či „Marvelovky“ až po nejrůznější reality show. Konkrétní výběr titulů samozřejmě závisí na streamovací službě, kterou si zvolíte.

Tyto tři platformy u nás mají úspěch také proto, že velkou část titulů lze přehrát i s českým dabingem, popřípadě s českými titulky. Existuje ale mnoho dalších streamovacích služeb, o kterých jste možná ani nevěděli. Jako je Amazon Prime Video a další portály nejen ze zahraničí. Pojďte se na tyto služby podívat podrobněji a zjistíte, kolik stojí Netflix nebo jak si třeba nainstalovat/aktivovat HBO Max či Disney+ na TV.

streamovací-služby

Streamovací gigant – Netflix

Kdo by v dnešní době nevěděl, co je Netflix? Netflix je jedna z největších a nejznámějších služeb, díky níž si lidé mohou přehrávat filmy a seriály, a to téměř celosvětově. Stačí se zaregistrovat, zaplatit si předplatné a můžete sledovat oblíbené bijáky odkudkoliv.

Ptáte se, kolik stojí Netflix? Nemusíte se obávat předražených cen, výše měsíčního předplatného činí 199 Kč, 259 Kč nebo 319 Kč, v závislosti na počtu uživatelů používajících jeden profil či na kvalitě. Dopřejete si tedy prémiovou kvalitu i sledování Netflixu až na 4 obrazovkách najednou. Pak už si jen stačí vybrat – titulů je skutečně mnoho a jednou za čas se obmění. Milovníci filmů si mohou přehrát spoustu zajímavých snímků, od komedií přes dokumenty po horory.

Disney+, HBO Max, Netflix

Ti, co upřednostňují seriály, si jistě také vyberou. Na své si přijdou dokonce fanoušci reality show. Zkrátka a dobře, nabídka tuzemské i zahraniční tvorby vás na chladné večery jistě zabaví. Většina filmů je navíc s českým dabingem nebo titulky

Může se stát, že vás tato konkrétní streamovací služba po nějakém čase omrzí. Co potom? Jak zrušit Netflix? Jednoduše v pěti krocích:

  1. Přihlaste se do svého webového účtu Netflix.
  2. Klikněte na záložku „Váš účet“ v pravém horním rohu.
  3. Vyberte „Zrušit členství“.
  4. Zaškrtněte „Úplné zrušení“.
  5. Obdržíte e-mail potvrzující zrušení, jež si ponechejte pro případ, že by vám byl Netflix nadále účtován.

streamovací-služby

Od HBO Max se nebudete moci odtrhnout

Projektor je nachystaný, popcorn už voní z kuchyně a k domácímu kinu už vám chybí jen ten správný film? Co nenajdete na Netflixu, většinou najdete na HBO Max, který neprošel jen změnou názvu, je totiž oproti původnímu HBO Go rozšířený a vylepšený na maximum! Vyhledáte zde vytříbené kousky, které rozjedou ten nejlepší filmový večer. HBO Max uvádí více než 1 500 titulů, z nichž převážnou většinu lze přehrát jak s českým dabingem, tak s titulky v českém jazyce.

Kolik stojí HBO Max? Základní cena činí 199 Kč na měsíc, nebo můžete rovnou využít předplatné na celý rok ve výši 1 590 Kč a celkově tak ušetřit krásných 33 %. A jaká vylepšení vás zde čekají? Například obraz ve 4K s podporou HDR a zvuku Dolby Atmos 7.1.4. Lze si nastavit až 5 rodinných profilů a přehrávat až na třech zařízeních najednou. Především se však můžete těšit na větší množství obsahu, včetně nejnovějších titulů už 45 dní od jejich premiéry

streamovací-služby

Otázkou tedy už jen zůstává, jak aktivovat HBO Max nebo jak nainstalovat HBO Max na TV? Na počítači, smartphonu i tabletu to budete mít raz dva. Navštivte oficiální stránky HBO Max, pak už jen klikněte na „Zaregistrovat se“, vyberete si měsíční nebo roční platbu, vyplníte pár základních údajů a dáte „vytvořit účet“.

Na televizi či konzoli vás bude čekat o pár kroků víc. Aktivační proces může trvat několik sekund od odeslání aktivačního kódu. Pohodlně se usaďte, vyberte si film či seriál a oddávejte se bezva podívané:

  1. Spusťte aplikaci HBO Max na vaší televizi nebo konzoli.
  2. Vyberte možnost přihlášení a vyčkejte, až se vám zobrazí aktivační kód.
  3. Neukončujte aplikaci a přejeďte na aktivační stránku na počítači či mobilním zařízení.
  4. Přihlaste se nebo aktivujte váš účet.
  5. Zadejte aktivační kód a počkejte, než bude vaše zařízení ověřeno

Disney+, HBO Max, Netflix

S tím, jak zrušit HBO Max si nelamte hlavu. Zrušíte ho jednoduše prostřednictvím prohlížeče na vašem mobilním zařízení či počítači. Klikněte na „Nastavení“, vyberte „Správa předplatného“. Následně už jen zvolte „Zrušit předplatné“ a je hotovo.

Podrobnější informace o HBO Max najdete v našem článku zde.

Disney+ přináší mnohem víc než jen pohádky

Do třetice je tu již zmiňovaná a v ČR zcela čerstvá novina Disney+, kterou si zamilují malí i velcí diváci. Pokud si totiž myslíte, že je určená jenom pro děti, jste na omylu. Název Disney+ může být lehce zavádějící. Disney sice představuje filmová a seriálová díla Walt Disney StudiosWalt Disney Television či Pixar, najdete tu ale také tvorbu značek Star WarsMarvel a National Geographic!

Na to, kolik toho tato streamovací služba nabízí je cena opět velmi příznivá, a to konkrétně 199 Kč/měsíčně nebo 1 990 Kč na celý rok (ušetříte 15 %). Disney+ vás také potěší kvalitou až 4K HDR, a podporou zvuku Dolby Atmos. Lze nastavit až 7 uživatelských profilů. Umožňuje společné virtuální sledování s až 6 dalšími lidmi přes funkci GroupWatch a také poskytuje špičkovou rodičovskou kontrolu.

Disney+, HBO Max, Netflix

Podrobné návody k registraci přes webový prohlížeč, mobilní zařízení a zařízení připojené k TV naleznete na stránkách konkrétní značky. Více o Disney+ se dočtete v našem článku zde.

Zabavte se u zahraničních videoték

Netflixem a HBO Max ale online videotéky zdaleka nekončí. Už jste slyšeli o službě Prime Video patřící Amazonu? Funguje na stejném principu jako výše zmiňované služby. U české populace si však zatím nenašla tolik obliby, a to pravděpodobně z jednoho prostého důvodu. Valnou většinu titulů uvádí pouze v angličtině, tudíž se setká s úspěchem pouze u diváků, kterým nevadí originální znění bez českých titulků.

Milovníky značky Apple může nadchnout Apple TV+, kde každý měsíc přibývají nové snímky. Službu lze přehrát pouze v aplikaci Apple TV. Nejste-li tedy majiteli žádného zařízení této značky, filmy a seriály si na Apple TV+ nepřehrajete. 

streamovací-služby

Překvapí nejen fanoušky českých pořadů

V záplavě zahraničních streamovacích služeb bychom ale neměli opomínat české platformy, které mají také co nabídnout. Na portále televize Nova Voyo, se budete moci podívat na přímé přenosy sportovních utkání, hollywoodské bijáky nebo české pohádky, a dokonce i původní pořady přesunuté z běžného televizního vysílání do internetového světa. S předplatným získáte přístup k předpremiérám seriálů a filmů. A kolik stojí Voyo? Měsíční předplatné vás vyjde na 159 Kč. 

Ani konkurenční televize Prima nezahálela a částečně se přesunula na internet. Na iPrima nabízí archiv odvysílaných pořadů, původní pořady Primy, ale také ostatní filmy a seriály. Na rozdíl od Voya však velkou část obsahu poskytuje uživatelům zdarma. V případě, že byste si chtěli dopřát sledování filmů bez reklam, za nerušenou měsíční podívanou zaplatíte 59 Kč.

streamovací-služby

Pokud raději dáváte přednost divadelnímu umění doporučujeme navštívit streamovací službu Dramox, kde naleznete mnoho nových i starších divadelních záznamů. Za cenu 299 Kč měsíčně získáte nejen předplatné, ale zároveň tak podpoříte divadla, herce a autory. Služba funguje samozřejmě bez reklam, navíc je možné přispět jakoukoliv částku konkrétnímu divadlu dle vašich preferencí.


Malé a výjimečné

Atmosféru malých kin si u vás doma užijete pomocí malých videoték. Do vašich obývacích pokojů ji přenese třeba online služba Aerovod se snímky, které jste mohli zahlédnout na plátnech tuzemských kin jako je Aero, Světozor a Bio Oko, Univerzitní kino Scala či Bio Central. Aerovod umožňuje přehrání, stahování či výhodné předplatné, což divákovi zajistí fantastickou legální podívanou i na tituly, jež se jen tak do komerční televize nebo výše zmíněných streamovacích služeb nedostanou.
 

Chci novou televizi

Další aktuality

Velký průvodce reproduktory Sony

Velký průvodce reproduktory Sony

Pokud jde o audio, s produkty Sony nešlápnete nikdy vedle. Má skutečně širokou nabídku reproduktorů, od těch nejmenších, které se vám vejdou do ruky, až po výkonné party reproduktory. Zorientovat se v...... Celý článek
Poznejte cestu kávy z keře až do sáčku a naučte se o ni správně starat

Poznejte cestu kávy z keře až do sáčku a naučte se o ni správně starat

Většinou si kávu koupíme namletou v obchodě a celý proces poznávání končí u zalití horkou vodou. Věděli jste ale, že už po pár dnech na vzduchu začíná káva žluknout, jak ztrácí těkavé látky a oleje? V...... Celý článek
Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Doposud nevídaný vzhled, který může být převratný a změnit přístup ostatních výrobců telefonů. Dočkáme se podobného designu, jaký právě nastínila nová společnost Nothing, i od ostatních firem? Než se ...... Celý článek
Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Pokud nejste zrovna někde na pláži či u bazénu, můžete si vychutnat nějaký ten napínavý film nebo komedii v chládku svého obýváku. Co když ale zrovna v televizi nic nedávají? Přesně proto jsou tu stre...... Celý článek
10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

Přemýšlíte, čím děti zabavit v dlouhých chvílích? Hledáte zajímavé aplikace, které přinesou zábavu a do určité míry budou vaše ratolesti také vzdělávat? Inspirujte se naším seznamem 10 aplikací, mezi ...... Celý článek