×

Disney+ a HBO Max: Další streamovací služby dobývají Českou republiku

24.06.2022

Během pouhých tří let se v České republice objevily hned tři celosvětově rozšířené streamovací služby – online videotéky. Pojďte se s námi podívat na nejnovější přírůstky v podobě HBO Max a Disney+.

Disney+

Dlouhé roky se u nás nic nedělo – Češi marně čekali, snažili se obcházet geografická omezení, ostošest pirátsky stahovali hollywoodské filmy … A pak konečně dorazily streamovací služby alias online videotéky i k nám. I uživatelé v České republice si tedy mohou vybírat a od nekonečného množství obsahu je dělí jen jedno stisknutí televizního ovladače (potažmo kliknutí myší na počítači či klepnutí prstu na mobilním zařízení) – bez omezujících televizních programů a rušivých reklam.

Už v říjnu 2019 jste si mohli pořídit světoznámý Netflix. Dnes se podíváme na novinky z roku 2022, jež jsou neméně významné: HBO Max a Disney+. Podíváme se, co nabízejí (technicky i obsahově) i jak funguje předplatné.

V článku o streamovacích službách píšeme o všech třech gigantech, ale i dalších službách, které vám umožní sledovat váš oblíbený obsah.

Disney+: Daleko víc než „jen“ animáky pro děti

Pokud zrovna nemáte šestileté děti, možná byste nad „streamováním Lvího krále“ mávli rukou, ale to by byla chyba. Plusko v názvu Disney+ pod sebou totiž skrývá produkci Disney, Pixar, Marvel, National Geographic, Star… i Star Wars!

Nová služba, spuštěná 14. června 2022, vám tak dává možnost sledovat s dětmi postopadesáté Ledové království, ale také si pustit exkluzivní nové seriály ze světů Star Wars či Marvel, jako jsou Boba Fett: Zákon podsvětí nebo Loki. Služba se navíc chlubí více než 2 000 tituly hned po spuštění (s titulky a dabingem ve více jazycích) a příslibem, že každý rok stovka přibude.

Dovolte ještě pár příkladů, protože je toho hodně: Můžete sledovat například klasické disneyovky a pixarovky i úplně nové filmy (doporučujeme například film Luca z roku 2021), seriály Simpsonovi či Živí mrtví (Walking Dead), ze Star Wars klidně nejstarší, tedy čtvrtý díl, i zbrusu nový seriál Obi-Wan Kenobi; nebo zvolte například ohromující dokumentární produkci National Geographic. A to je jen velmi stručný výběr…

Disney+

Co technologie a uživatelské možnosti? Disney+ vás rozhodně ohromí: 

 • u vybraných titulů kvalita až 4K HDR (a IMAX Enhanced) a se zvukem Dolby Atmos
 • sedm profilů s doporučeními obsahu na míru
 • streamování na až 4 zařízeních najednou, stahování na až 10 zařízeních
 • virtuální společné sledování s až šesti lidmi (funkce GroupWatch)
 • špičková rodičovská kontrola a věkové hranice 0+/6+/9+/12+/14+/16+ a 18+
 • nové filmy po uvedení v kinech

Cena činí buď 199 Kč za měsíc, nebo 1 990 Kč za celý rok, což představuje více než 15% slevu oproti měsíčním platbám. Opět vás potěšíme kompatibilitou: Různé značky TV (Samsung, LG, Hisense, Panasonic, Android TV, Apple TV, …), osobní počítače, androidí i applovské telefony a tablety i herní konzole PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X|S. Jinak řečeno, stejně jako v případě HBO Max máte možností bezpočet. A z obsahu si vybere celá rodina, co myslíte? Disney+ proto věštíme úspěšnou budoucnost.

Disney+

TIP, na co se těšit: Než se dočkáme (pokud vůbec) pokračování Zootropolis, měla by se na Disney+ na podzim objevit minisérie Zootropolis+.

Některé starší modely televizí si nemusí se streamovacími službami rozumět. U nás v DATARTu si můžete vybrat televizi s podporou Disney+.

HBO Max: Značné rozšíření původního HBO Go

Kompletní Hra o trůny, ale také Duna, The Matrix Ressurections, nová Fantastická zvířata… nebo snad Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) či všech deset sezón legendárních Přátel?

HBO má na našem trhu dlouhodobě dobrou a stabilní pozici, mimo jiné díky tomu, že vždy nabízelo obsah v češtině (myšleno s dabingem, ne jen s titulky). Služba HBO Go byla velmi úspěšná jak z toho důvodu, že nabízela všechny výhody online videotéky (chcete-li služby „video na vyžádání“, z angl. Video on Demand, VOD), tak díky všeobecné dostupnosti. Například jste si ji mohli pořídit přes televizní balíčky všech tří největších českých operátorů, ale samozřejmě jste si ji mohli koupit i sami, napřímo.

HBO Max

HBO Max přitom představuje mnohem víc než jen změnu názvu! Nová služba (i v USA vznikla teprve před dvěma lety) přichází se zásadními vylepšeními:

 • obraz až ve 4K (oproti Full HD 1080p) a s podporou HDR a zvuku Dolby Atmos 7.1.4 (oproti Dolby Digital 5.1)
 • možnost nastavit až pět rodinných profilů včetně dětských
 • možnost přehrávat až na třech zařízeních zároveň (vy v obýváku, děti na tabletu)
 • větší množství obsahu, včetně nejnovějších filmových trháků už 45 dní po premiéře v kině
 • rozšířené možnosti grafické úpravy titulků, přehrávání bez loga HBO
 • možnost stáhnout titul do zařízení a přehrát ho offline
   

Základní cena HBO Max činí v době psaní tohoto článku 199 Kč/měsíčně nebo 1 590 Kč/ročně (to je 33% sleva oproti měsíční platbě), ale zmínění operátoři a jiní poskytovatelé televize mohou mít – a často mívají – ještě výhodnější, individuální nabídky. Dokonce může být HBO Max zdarma součástí některého z balíčků.

Jednoznačnou výhodou je také široká kompatibilita s různými zařízeními. Spousta televizorů nabízí HBO Max přímo jako aplikaci (např. Samsung, LG, televizory s Android TV a Apple TV), stejně jako herní konzole PlayStation a Xbox. Přehrávat můžete také na mobilech s Androidem nebo iOS a samozřejmě na počítači, kde stačí jen navštívit stránku v prohlížeči, nic nemusíte stahovat. Sledování v plné kvalitě ale logicky vyžaduje rychlejší internetové připojení, konkrétně cca 50 Mbit/s.

A na závěr ještě konkrétněji to, co jsme nakousli hned v úvodním odstavci. Kromě vlastní produkce HBO (jako je ona Hra o trůny) najdete na HBO Max vlastní tvorbu Max Originals a seriály a filmy z produkce DC, Cartoon Network a Warner Bros. A právě WB uvádí filmy online už zmíněných 45 dní od premiéry v kinech. Z celkových cca 1 500 titulů nabízí valná většina alespoň titulky a cca polovina i dabing, přičemž například u těch Přátel jde o starý dobrý dabing z přelomu milénia, nic nového, šitého horkou jehlou. HBO navíc pracuje rychle, takže pokud jde o důležitý obsah, lokalizuje ho často v rámci hodin. Přidáte se k téměř 75 milionům celosvětovým předplatitelům HBO / HBO Max?  

HBO Max

TIP, na co se těšit: 22. sprna 2022 má premiéru desetidílné drama Rod Draka – prequel ke Hře o trůny, který sleduje osudy členů rodu Targaryenů.

Neváhejte a získejte přístup k objemné knihovně filmů, díky nové televizi s podporou HBO Max.

Chci novou televizi

Další aktuality

Je to venku! Samsung Galaxy Z Flip4, Z Fold4 a další super novinky odhaleny

Je to venku! Samsung Galaxy Z Flip4, Z Fold4 a další super novinky odhaleny

Skládací telefony Samsung Galaxy Z Fold4, Z Flip4 ale také nová špičková sluchátka Galaxy Buds 2 Pro a hodinky Watch 5 (Pro). Samsung právě představil dlouho očekávané novinky. My byli u toho a musíme...... Celý článek
Poznejte cestu kávy z keře až do sáčku a naučte se o ni správně starat

Poznejte cestu kávy z keře až do sáčku a naučte se o ni správně starat

Většinou si kávu koupíme namletou v obchodě a celý proces poznávání končí u zalití horkou vodou. Věděli jste ale, že už po pár dnech na vzduchu začíná káva žluknout, jak ztrácí těkavé látky a oleje? V...... Celý článek
Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Doposud nevídaný vzhled, který může být převratný a změnit přístup ostatních výrobců telefonů. Dočkáme se podobného designu, jaký právě nastínila nová společnost Nothing, i od ostatních firem? Než se ...... Celý článek
Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Pokud nejste zrovna někde na pláži či u bazénu, můžete si vychutnat nějaký ten napínavý film nebo komedii v chládku svého obýváku. Co když ale zrovna v televizi nic nedávají? Přesně proto jsou tu stre...... Celý článek
10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

Přemýšlíte, čím děti zabavit v dlouhých chvílích? Hledáte zajímavé aplikace, které přinesou zábavu a do určité míry budou vaše ratolesti také vzdělávat? Inspirujte se naším seznamem 10 aplikací, mezi ...... Celý článek