×

Co je 360 Reality Audio?

24.03.2022

Řada výrobků Sony se pyšní technologií 360 Reality Audio. Co to je a jak funguje? A které produkty ji podporují? Odpovědi na tyto otázky naleznete v tomto článku.

360 Reality Audio

O čem se dočtete:

 

U řady audio výrobků značky Sony najdete uvedené, že podporují 360 Reality Audio. Pokud vás zajímá, jak tato technologie funguje a jak ovlivní váš hudební zážitek, jste na správném místě.

Co je 360 Reality Audio?

Prostorový zvuk 360 Reality Audio od společnosti Sony představuje nový způsob poslechu hudby. Jeho uvedení bylo jednou z hlavních událostí veletrhu CES 2019 a od té doby 360 Reality Audio urazilo dlouhou cestu. 

V současné době si ve 360 Reality Audio můžete vychutnat přibližně 4 000 skladeb od nejrůznějších umělců, jako Mark Ronsons, Pharrell, nebo Billy Joel a Bob Dylan.

Tato technologie umožňuje umělcům a tvůrcům produkovat hudbu s mapováním zdrojů zvuku jako zpěv, sbor a nástroje s informací o jejich pozici a umístěním v prostoru. Výsledkem je hudební zážitek, kdy se cítíte, jako byste byli přímo v nahrávacím studiu nebo na živém koncertě.

V roce 2021 navíc společnost Sony na veletrhu CES učinila další dvě oznámení a rozšířila 360 Reality Audio o nové možnosti pro streamování videí a nástroj pro tvorbu obsahu 360 Reality Audio Creative Suite.

Sluchátka 360 Reality Audio

Jak funguje 360 Reality Audio?

360 Reality Audio funguje tak, že pomocí technologie objektového zvuku software mapuje v prostoru zdroje zvuku. Díky tomu dokáže určit vzdálenost, odraz zvuku nástrojů a vokálů. 

Zásadní výhodou tohoto formátu je přesná lokalizace jednotlivých zvuků v 3D prostoru. To znamená, že si můžete vychutnat jednotlivé zvuky nejen zleva či zprava, ale ze všech stran.

Jak vyzkoušet 360 Reality Audio?

Chcete-li si 360 Reality Audio vyzkoušet na sluchátkách, musíte si nejprve stáhnout aplikaci kompatibilní streamovací služby. V současné době to je Deezer, Tidal, Amazon Music HD a nugs.net. Spotify a Apple Music bohužel 360 Reality Audio nepodporuje.

Pokud jste o nugs.net ještě neslyšeli, nugs.net je streamovací služba pro živé koncerty. V současné době má ve svém katalogu více než 10 000 koncertů včetně umělců, jako jsou Bruce Springsteen a Red Hot Chili Peppers.

Je rovněž nutné, abyste měli danou streamovací službu předplacenou. Pokud v současné době například využíváte bezplatnou verzi služby Deezer, musíte přejít na Deezer HiFi.

Kompatibilní služby pro streamování ve 360 Reality Audi

V současné době si 360 Reality Audio můžete užít přes streamovací platformy Deezer, Tidal, Amazon Music HD a nugs.net.

Která sluchátka podporují 360 Reality Audio?

Prostorový zvuk si můžete vychutnat prakticky s kterýmikoli sluchátky libovolné značky. Stačí použít aplikaci streamovací služby na vašem telefonu nebo tabletu.

Nejnovější modely sluchátek Sony však budou mít tu výhodu, že si pomocí aplikace Headphones Connect (dostupná pro Android a iOS), můžete nechat naskenovat přesný tvar vašich uší. Výsledkem bude ještě lepší hudební zážitek přizpůsobený přímo pro vaše uši.

Aplikace Headphones Connect

Mezi kompatibilní modely nechybí ani oblíbená (a oceněná) sluchátka WH-1000XM4, jejich předchůdce WH-1000XM3, bezdrátová sluchátka WF-1000XM4, WF-1000XM3, WF-C500 a WH-XB910N.

360 Reality Audio si dokonce můžete vychutnat na přenosném reproduktoru na krk SRS-NS7, který je zároveň prvním reproduktorem svého druhu s podporou Dolby Atmos.

Které reproduktory podporují 360 Reality Audio?

360 Reality Audio si můžete samozřejmě vychutnat i pomocí reproduktorů. Sony momentálně nabízí dva reproduktory, které jsou s touto technologií kompatibilní, a to SRS-RA5000 a SRS-RA3000

Oba modely jsou bezdrátové, s vestavěným rozhraním Bluetooth a Wi-Fi, a lze je navzájem propojit. Model RA5000 je kompatibilní i s hudebními soubory Hi-Res a oba podporují funkci Immersive Audio Enhancement.

360 Reality Audio je k dispozici také v nejnovějších soundbarech Sony, špičkovém HT-A7000 a HT-A9, které byly na trh uvedeny v červenci 2021.

 

 

 

Objevte bezdrátová sluchátka Sony

Sony WF-1000XM4

Bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM4

Nejlepší TWS sluchátka s ANC

Sony WF-1000XM4 jsou špičková sluchátka s potlačením hluku. Poskytují jeden z nejlepších zvukových zážitků, mají stupeň krytí IPX4 a se zaplým ANC vydrží 8 + 16 hodin. Přečtěte si o nich více.

 

Sony WF-C500

Sony WF-C500

Skvělá a cenově dostupná

Sony WF-C500 jsou odolná proti stříkající vodě a potu s krytím IPX4 a nabízí až 20hodinovou výdrž baterie. Jsou velmi pohodlná a poskytují skvělý zvukový zážitek za přijatelnou cenu. Přečtěte si o nich více.

 

Sony WH-1000XM4

Bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM4

Nejlepší sluchátka přes hlavu s ANC

Bezdrátová sluchátka s potlačením hluku WH-1000XM4 nabízí skvělý komfort, ty nejlepší funkce a technologie a lze je používat s více zařízeními současně! Přečtěte si o nich více.

 

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat sluchátka?

Jak vybrat přenosný reproduktor?

9 tipů na Bluetooth reproduktory

Levná a kvalitní sluchátka? Sony se to povedlo

Další aktuality

Jak na údržbu pračky LG

Jak na údržbu pračky LG

Svěřit své prádlo pračce LG je rozhodně dobrý nápad. Vypere ho šetrně a důkladně a navrch z něho odstraní až 99,9 % alergenů. Nicméně, aby pračka odváděla stoprocentní výkon co nejdéle, je potřeba se ...... Celý článek
Jak restartovat iPhone?

Jak restartovat iPhone?

Ťukáte, mačkáte, prosíte, doslova tancujete prstem na displeji, ale nic se neděje? Pomůže už jen vynucené restartování mobilu. Zkušenost, kterou má téměř každý. Co dělat, když obrazovka vašeho iPhonu ...... Celý článek
Recenze: Kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco EA897B10 – Káva se silou Quattro Force

Recenze: Kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco EA897B10 – Káva se silou Quattro Force

Prosím, přijměte mé pozvání na kávu! Kávové speciality naservíruje kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco. Barista, který kávu připraví automaticky, podle vašich oblíbených chutí, a navíc respektuje i př...... Celý článek
Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Dříve nebo později se pravděpodobně s klasickými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí takzvané e-SIM. Přečtěte si, o co se jedná a jaké výhody se s e-SIM pojí. Také vám prozradíme, jaká zařízení u...... Celý článek
Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Zařekli jste se, že letos konečně vyzkoušíte sami upéct nějaké dobré cukroví na vánoční stůl? Máte ale tak trochu obavy, protože jste se vždy dostali až k hotovému? Žádné strachy, se správnou přípravo...... Celý článek