×

Recenze: Gril Guzzanti GZ 350 připraví grilovačku raz dva

27.04.2022

Připravit správně ugrilovaný steak či zeleninu není především s grily na dřevěné uhlí zrovna lehký úkol. Pokud takto připravované dobroty milujete a chcete si přípravu usnadnit, zvolte si šikovný elektrický gril, třeba právě Guzzanti GZ 350.

Gril Guzzanti GZ 350

 

Technické parametry:
Příkon: 2 400 W
Grilovací plocha: hladká, žebrovaná
Rozměry grilovací plochy: 55 × 41 cm
Termostat: ano
Teploměr: ano
Rozměry (V × Š × H): 115,5 × 70 × 50 cm
Hmotnost: 11 kg

 

K jeho sestavení školu nepotřebujete

V krabici elektrického grilu Guzzanti GZ 350 najdete hned několik částí. Sestavit je dohromady je však snadné, v přibaleném návodu výrobce vše přehledně vysvětluje, takže budete mít s největší pravděpodobností do 5 minut hotovo.

Sestavený gril je vysoký tak akorát, abyste měli grilování pod palcem. Dokonce ani moc neváží, konkrétně 11 kg, takže jej zvládnete i přenést, a přitom zůstává stabilní. Grilovací desku tvoří dvě plochy – hladká a žebrovaná s výstupy, která je ideální pro přípravu steaků. Pod deskou se pak nachází odkapávací miska zachycující přebytečný tuk. Nechybí ani držák s termostatem a madla pro pohodlnou manipulaci. Ve vypouklém víku je umístěn teploměr, jež vás informuje o aktuální teplotě.

Konstrukci grilu doplňuje plastová odkládací plocha.

Gril Guzzanti GZ 350

Guzzanti GZ 350 má místo pro maso i zeleninu

Doménou testovaného grilu je pochopitelně grilovací deska z masivní slitiny opatřená nepřilnavým granitovým povrchem, na které se odehrávají veškerá kouzla. Její rozměry jsou úctyhodné, měří 55 × 41 cm, takže vám celkem nabídne obří grilovací plochu přesahující 2 000 cm2.

Většina elektrických grilů je vybavena pouze žebrovanou deskou, o to víc nás potěšila variabilita grilu Guzzanti GZ 350. A jak jsme ji konkrétně využívali?

Gril Guzzanti GZ 350

Na hladké části se připravovaly sýry, doporučit můžeme třeba tolik oblíbený hermelín, oštěpok či balkán. Fantazii se ale meze nekladou, proto zde můžete ukuchtit i volské oko, grilovaný ananas nebo na minutku prohřát bagety s olejem a např. provensálskými bylinkami.

Jaké dobroty patří na žebrovanou část? Té jsme dali na starost grilovanou zeleninu a uzeniny (párky, klobásky). Vyzkoušet určitě můžete také tresku, plněného pstruha nebo kapra. Pokud budete na grilu Guzzanti chystat lahodné a šťavnaté steaky, doporučujeme je přesunout do středu desky, aby mohl přebytečný tuk přímo odtékat do odkapávací misky.

Gril Guzzanti GZ 350

Grilovačka krok za krokem

Zajímá vás, jak celá příprava probíhala? Potom, co jsme nachystali suroviny, jsme grilovací desku potřeli trochou rostlinného oleje. Dalším krokem bylo zvolení teploty na termostatu. Tady už nastal drobný zádrhel. Teplota na termostatu je totiž značena rozmezím 1–10, zatímco teploměr na víku (pokud jej používáte) vám šipkou ukáže pouze na Warm, Hot, nebo Roast. Proto jsme zvolili zlatou střední cestu, abychom suroviny ugrilovali rovnoměrně a zároveň se nemuseli obávat spálení.

 

Gril Guzzanti GZ 350

 

Gril Guzzanti GZ 350

Je tedy možné, že volba teploty bude zpočátku trochu rozpačitá, než zjistíte, který stupeň vám vyhovuje. Myslete také na to, že chvilku trvá, než se grilovací deska adaptuje na změnu teplot, přece jen jde o elektrický gril.  Mimochodem, jakmile kontrolka teploty zhasne, znamená to, že je přístroj již předehřátý.

Zahradní barbecue gril se chlubí opravdu vysokým příkonem 2 400 W. Ten zajistí nejen rychlé předehřátí, ale také se postará o to, abyste nemuseli celé hodiny mlsně obcházet stůl. Vzhledem k tomu, že jsme potřebovali co nejrychleji obsloužit celou redakci, zaplnili jsme surovinami celý grilovací rošt. A musíme spokojeně konstatovat, že na jídlo nikdo z nás dlouho nečekal a navíc to byla vážně dobrota.

Prakticky se osvědčila jak odkládací plocha, která vám umožní mít důležité věci při ruce, tak odkapávací miska. Uvítali bychom však delší přívodní kabel.

Gril Guzzanti GZ 350

Další možnosti grilu Guzzanti GZ 350

Pokud máte opravdu naspěch nebo jste se rozhodli ugrilovat rovnou celé kuře, můžete využít přibalené víko se zabudovaným teploměrem. Jen si dejte pozor, poklop nemá žádný otvor, takže se v něm sráží poměrně velké množství páry. Tak se hlavně nespalte, ať vás pak někdo nemusí těmi grilovanými lahůdkami krmit. :-)

Gril Guzzanti GZ 350

Pro rychlejší přípravu oceníte vypouklé víko, díky němuž rychle ugrilujete dokonce i celé kuře.

Jaké výhody v sobě ještě gril Guzzanti GZ 350 ukrývá? Díky snadno odnímatelnému stojanu z něj vmžiku uděláte stolní gril! Pak budete moci grilovat třeba uprostřed zimy přímo ve vaší kuchyni.

Údržba a čištění

Grilovací desku ani odkapávací misku bohužel dle slov výrobce nemůžete svěřit myčce nádobí. Na druhou stranu by vám ve spotřebiči zabraly opravdu hodně místa a umýt tyto dvě části ručně je díky nepřilnavému roštu otázkou chvilky – stačí vám horká voda a prostředek na mytí nádobí. Čištění navíc usnadní drážky na odtok vody. Jen počítejte s tím, že gril už nejspíš tak úplně nevypucujete a trochu na něm půjde dobře odvedená práce znát.

Gril Guzzanti GZ 350

Závěr

Stojanový elektrický gril jménem Guzzanti GZ 350 můžete hravě využívat na zahradě, terase i balkonu. Díky vysokému příkonu je nejen rychle zahřátý na požadovanou teplotu, ale zároveň vám bleskově ugriluje vše, na co si vzpomenete. Kromě obří a variabilní grilovací plochy určitě oceníte také možnost jej využít jako stolní gril. Praktická je rovněž odkládací plocha. Jediné body dolů tak musíme strhnout za chybějící stupně v teploměru a otvor pro výstup páry.

Klady (+): Zápory (–):
+ velká a variabilní grilovací plocha – zpracování teploměru
+ nepřilnavý povrch – chybějící otvor pro výstup páry
+ rychlý ohřev  
+ praktická odkládací plocha  
+ možnost využití jako stolní gril  

 

Gril Guzzanti GZ 350

 

Další aktuality

Užijte si slunečné dny s červencovými DATART novinkami

Užijte si slunečné dny s červencovými DATART novinkami

Vysvědčení rozdané a dovolená naplánovaná? Mnozí z nás už se těší na pár dní oddychu a nové zážitky. Ani s DATART novinkami nuda nehrozí. O jaké zajímavé produkty se naše nabídka tentokrát rozroste? ...... Celý článek
Karpální tunel: Prevence, příznaky a léčba syndromu

Karpální tunel: Prevence, příznaky a léčba syndromu

Karpální tunel nebo přesněji také syndrom karpálního tunelu je aktuálně nejčastějším onemocněním horní končetiny. Projevuje se brněním prstů a bolestí zápěstí a pokud není včas zahájena léčba, je nutn...... Celý článek
Recenze: Sony WH-1000XM5 – nová vlajková sluchátka s nejlepším ANC na trhu?

Recenze: Sony WH-1000XM5 – nová vlajková sluchátka s nejlepším ANC na trhu?

Několik posledních let si na poli sluchátek získávají čím dál větší pozornost produkty od společnosti Sony. Doteď na pomyslném trůnu kralovala vlajková sluchátka WH-1000XM4, která se po dvou letech ko...... Celý článek
Disney+ a HBO Max: Další streamovací služby dobývají Českou republiku

Disney+ a HBO Max: Další streamovací služby dobývají Českou republiku

Během pouhých tří let se v České republice objevily hned tři celosvětově rozšířené streamovací služby – online videotéky. Pojďte se s námi podívat na nejnovější přírůstky v podobě HBO Max a Disney+. ...... Celý článek
Vydejte se za dobrodružstvím bez starostí s aplikacemi pro cestovatele

Vydejte se za dobrodružstvím bez starostí s aplikacemi pro cestovatele

Pomalu ale jistě přichází léto a s ním konečně další pořádná dávka výletů či zasloužená dovolená. Pro všechny nadšené cestovatele jsme proto připravili pár tipů, jak si tu svou užít v pohodě a chytře....... Celý článek