×

Léto s LG: Pohodový návrat z dovolené

31.07.2022

Letní měsíce jsou časem různých dovolených a výletů. A to znamená nejen hodně nových zážitků, ale také hromadu prádla, které bude třeba po návratu domů vyprat. Žádný strach, s radami od LG to zvládnete levou zadní.

Věnujte dostatek času třídění

Existuje hned několik způsobů třídění prádla. Tím nejběžnějším, který zřejmě napadne každého z nás jako první, je třídění prádla podle barev na světlé, tmavé a barevné. Zvlášť u barevného oblečení se mějte na pozoru, některé barevné kousky totiž mohou pouštět barvu. Pokud si nejste jisti, jestli je to zrovna váš případ, namočte vybrané oblečení na pár minut do vlažné vody. Když barvu pustí, perte ho výhradně s oblečením stejné barvy. Vícebarevné kousky pak třiďte podle dominantní barvy.

Dalším typem třídění prádla nejen po dovolené je podle jeho materiálového složení. Dá rozum, že všechno nelze prát ve stejném programu a teplotě. Vyplatí se udělat si jednotlivé hromádky bavlněného oblečení, syntetického, vlněného nebo vyloženě sportovního – výrazně vám to usnadní volbu pracího programu. V programové nabídce praček LG totiž najdete programy s názvy Bavlna, Syntetika, Ruční praní / Vlna, Jemné prádlo či Sportovní oblečení. Mimochodem, několik tipů ke správné péči o sportovní kousky najdete v našem článku.

Při třídění dbejte i na to, jak silně je oblečení znečištěné, či nikoli. Z logiky věci doporučujeme neprat dohromady silně znečištěné kousky s těmi lehce znečištěnými. Chcete-li být opravdu důslední, zaměřte se také na to, zda oblečení patří mezi tzv. zdroje cupaniny – jinými slovy, zda by mohlo u ostatních kousků způsobit žmolkování a chlupatění. V takovém případě ho perte zvlášť.

LG TIP: Jak jednotlivé kousky oblečení správně prát, případně zda vůbec mohou do pračky či sušičky vám nejlépe prozradí prací štítky. Jestli občas tápete, jak je rozluštit, přečtěte si náš článek.

Kontrola před naložením do pračky

Ládovat oblečení do bubnu bez ladu a skladu není příliš dobrý nápad. V jedné dávce je nejlepší kombinovat velké a malé kusy prádla, přičemž nejdříve vkládejte ty velké. Ty by navíc měly tvořit maximálně polovinu celkové dávky prádla. Vyvarujte se rovněž praní jednoho kousku oblečení, může to totiž způsobit nerovnoměrné vyvážení náplně. Před praním ještě zkontrolujte a vyprázdněte všechny kapsy a zapněte zipy, háčky a šňůrky, aby nedošlo k jejich zatrhnutí s ostatním prádlem.

Kolik prádla lze najednou vyprat?

To záleží na kapacitě vaší pračky. V nabídce společnosti LG najdete pračky s kapacitami od 6,5 až do 17 kg. Spíš než o to, kolik prádla za den vyperete, pak záleží na velikosti bubnu. Čím je větší, tím lépe se prádlo vypere, jelikož se mu v bubnu dostane víc místa. Zároveň nemusíte řešit zvýšenou spotřebu, LG pračky jsou totiž vybaveny umělou inteligencí AI DD™. Ta rozezná nejen hmotnost prádla, ale také jemnost vláken a na základě toho pak vybere optimální prací pohyby.

Rychlé praní LG umí

Při pohledu na hromadu prádla vybalenou z kufru či batohu vás určitě napadne, že byste všechno potřebovali vyprat hlavně rychle – zvlášť pokud vás brzo čeká další dovolená či výlet. Není problém! LG pračky vám tohle přání splní. U vybraných modelů jsou k dispozici technologie TurboWash™ a TurboWash™ 360° s programy TurboWash 59 a TurboWash 39, které vám při praní ušetří spoustu času.

Konkrétně program TurboWash 59 vypere prádlo už za 59 minut! Sprchuje ho totiž čistou vodou, takže máchací cykly jsou efektivnější. Ještě rychleji to pak zvládnou vybrané pračky LG s programem TurboWash 39. Využívá totiž 4 směrů 3D trysek, čímž dosáhne toho, že je pokryt každý centimetr prádla v bubnu. Šetrně vyprané oblečení tak budete vytahovat z pračky už za 39 minut.

LG TIP: Rychle vyprané prádlo by se hodilo mít i rychle suché. Od toho tu jsou sušičky LG s technologií Dual Inverter Heat Pump™, díky které vám nabídnou hned dva režimy sušení – režim Energie a především režim Čas. Jeho předností je vysoká rychlost oběhu chladiva, čímž zajistí, že se doba sušení zkrátí až o 7 min / 1 kg.

Život je dobrý, když vám LG pračky pomohou rychle vyprat.

 

Další aktuality

Velký průvodce reproduktory Sony

Velký průvodce reproduktory Sony

Pokud jde o audio, s produkty Sony nešlápnete nikdy vedle. Má skutečně širokou nabídku reproduktorů, od těch nejmenších, které se vám vejdou do ruky, až po výkonné party reproduktory. Zorientovat se v...... Celý článek
Poznejte cestu kávy z keře až do sáčku a naučte se o ni správně starat

Poznejte cestu kávy z keře až do sáčku a naučte se o ni správně starat

Většinou si kávu koupíme namletou v obchodě a celý proces poznávání končí u zalití horkou vodou. Věděli jste ale, že už po pár dnech na vzduchu začíná káva žluknout, jak ztrácí těkavé látky a oleje? V...... Celý článek
Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Doposud nevídaný vzhled, který může být převratný a změnit přístup ostatních výrobců telefonů. Dočkáme se podobného designu, jaký právě nastínila nová společnost Nothing, i od ostatních firem? Než se ...... Celý článek
Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Pokud nejste zrovna někde na pláži či u bazénu, můžete si vychutnat nějaký ten napínavý film nebo komedii v chládku svého obýváku. Co když ale zrovna v televizi nic nedávají? Přesně proto jsou tu stre...... Celý článek
10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

Přemýšlíte, čím děti zabavit v dlouhých chvílích? Hledáte zajímavé aplikace, které přinesou zábavu a do určité míry budou vaše ratolesti také vzdělávat? Inspirujte se naším seznamem 10 aplikací, mezi ...... Celý článek