LG má péči o sportovní oblečení v malíku

30.07.2021

Pár kousků funkčního oblečení má doma ve skříni většina z nás. Ve srovnání s běžnými oděvy je ale starost o ty sportovní trochu odlišnější. S radami od LG ji však ovládnete během chvilky. 

Oblečení nenechávejte v tašce

A to v žádném případě! I když jste po sportovním výkonu unavení, najděte v sobě ještě kousek síly a oblečení ihned po příchodu domů vytáhněte z tašky a nechte ho uschnout. Pak ho roztřiďte, vyperte a ihned pověste. Pozor! Některé sportovní oblečení se nežehlí a nepatří na radiátory ani do sušičky. Konkrétně do ní určitě nedávejte:

• sportovní spodní prádlo

• nepromokavé bundy a kabáty

• oblečení s plastovými zipy

• sportovní legíny či kraťasy

• funkční trička a tílka

• plavky

Sledujte cedulky

Před naplněním bubnu pračky si u každého sportovního kousku pozorně prohlédněte jeho prací štítek. Najdete tam cenné informace o tom, jak s prádlem nakládat, aby vám vydrželo co nejvíc praní a tím pádem i tréninků. Pokud si nejste jisti, zda pracím symbolům rozumíte správně, mrkněte na náš článek

Jdeme prát

Prádlo máte roztříděné, první várka je nachystána v bubnu pračky a před vámi stojí volba pracího prostředku a programu. Sportovní kousky je vhodné prát na 30 stupňů, aby se nepoškodily jejich funkční vlastnosti. Nicméně pořád platí, že poslední slovo v otázce praní má prací štítek.

V případě vybraných modelů praček LG máte při výběru programu jednu velkou výhodu. Součástí jejich programové nabídky je totiž program s výmluvným názvem Sportovní oblečení. Ve spojení se speciálním pracím prostředkem určeným výhradně pro sportovní oděvy dostanete jistotu, že o váš cyklodres, tenisový úbor, jógové legíny či třeba fitness obleček bude šetrně postaráno. Pamatujte také na to, že před vložením sportovního oblečení do bubnu je dobré každý kousek převrátit naruby. Šetříte tím nejen barvu, ale také materiál.

Již výše jsme zmínili, že funkční oblečení je doporučeno prát ve speciálních prostředcích. Rozhodně nepoužívejte klasický prací prášek, bělidlo, prostředky na změkčení vody či aviváž. Naopak volte tekutý prací gel pro sportovní oblečení. Ten totiž nenaruší strukturu, prodyšnost a pevnost vláken. Nemusíte se bát, že pořízení takového pracího gelu je obtížné. Koupíte ho téměř v každém obchodním řetězci či drogerii.

LG RADA: Do várky funkčního prádla nepřidávejte oblečení se suchým zipem. Mohl by se totiž o ostatní kousky zachytit a nenávratně je poničit.

Aviváž nebrat

Jak už jsme psali, v případě péče o sportovní oděvy je použití aviváže opravdu nežádoucí. Klasické bavlněné prádlo je sice díky ní po vytažení z pračky méně pomačkané, voňavé a měkké, jenže to sportovní dostane zabrat. Aviváž totiž obalí vlákna materiálu a tím naruší jejich původní funkci. V praxi se vám pak může stát, že se z vaší skvělé sportovní nepromokavé bundy stane nesportovní extrémně promokavá bunda. A to určitě nechcete.

LG RADA: Jdete v tréninku často na krev? Pak by se vám mohla hodit informace, jak ji z oblečení rychle dostat. Nečekejte, až krev zaschne a znečištěné oblečení co nejrychleji namočte do studené vody a následně ho v ní ručně vyperte. Teprve poté oděv vložte do bubnu pračky a zvolte program s nízkou teplotou.

TurboWash™ 360° zajistí rychlé vyprání

Právě jste se vrátili ze cvičení a zítra vás čeká další? To znamená, že budete potřebovat mimo jiné rychle vyprat cvičební úbor. A přesně to umí zařídit technologie TurboWash™ 360°, která je součástí vybraných praček LG. V rekordním čase 39 minut vypere a vymáchá várku účinněji a spotřebuje u toho méně vody i elektřiny.

TurboWash™ 360° využívá k praní technologii 3D Multi Spray s čtyřmi tryskami. Ty umožňují vystřikovat vodu rovnou ve čtyřech směrech, tudíž je vodou pokryt každý centimetr prádla v bubnu. Tlak v tryskách zajišťuje invertorové čerpadlo, které reguluje proud vody mezi účinným a šetrným sprchováním prádla. Díky tomu se voda a prací prostředek dostane k prádlu rychleji.

Pokud se rozhodnete TurboWash™ 360° využít, stačí na ovládacím panelu LG pračky zvolit program s názvem TurboWash 39. Mimo to můžete TurboWash využít jako doplňkovou možnost k už zmiňovanému programu Sportovní oblečení, případně k programům Bavlna, ECO 40-60, Smíšené prádlo, Tiché praní, Syntetika, Jemné prádlo nebo Pokrývky.

 

Další aktuality