×

Jak vybrat náhradní hlavici na kartáček?

03.11.2022

Elektrické kartáčky všech možných značek zaujaly postupem času přední místo v mnoha českých koupelnách. K těm nejoblíbenějším patří kartáčky Oral-B a Philips a my vám dnes poradíme, jak z široké nabídky náhradních hlavic zvolit tu pravou, aby přesně vyhovovala vašim potřebám.

Jak vybrat hlavici na kartáček

O čem se dočtete:

Výměna hlavice

Kompatibilita

Jak vybrat hlavici na kartáček Philips Sonicare?

Jak vybrat hlavici na kartáček Oral-B?

 

Předtím, než se pustíme do samotných parametrů, podle kterých náhradní hlavici či kartáček vybrat, připomeneme si ještě základní informace.

Kdy vyměnit hlavici elektrického kartáčku?

Ideální čas na výměnu hlavice je po 3 měsících běžného používání. Abyste si datum poslední změny nemuseli pamatovat, je většina elektrických kartáčků vybavena indikačními vlákny, která postupem času blednou. Modernější elektrické kartáčky vám pak přímo oznámí, že je čas na výměnu hlavice, a to pomocí světelné diody nebo třeba v příslušné aplikaci.

Pokud však máte vlákna kartáčku roztřepená, polámaná či dokonce vypadaná, nahraďte použitou hlavici novější okamžitě. V opačném případě nemůže kartáček plnit svou funkci na 100 %.

Jak vybrat hlavici, aby byla kompatibilní s mým kartáčkem?

Ke svému elektrickému kartáčku vybírejte vždy náhradní hlavice stejné značky. Obvykle platí pravidlo, že např. kartáčkové hlavice Philips Sonicare jsou vhodné také pro všechny sonické kartáčky Philips, stejně tak náhradní hlavice iO od Oral-B pasují k iO kartáčkům Oral-B. Protože však mají obě značky několik typů kartáčků, k nimž se konkrétní hlavice hodí, nebo můžete mít doma starší model, který se již neprodává, najdete u všech balení náhradních kartáčků informaci o kompatibilitě.

náhradní hlavice

Pokud byste si přece jen s výběrem náhradní hlavice nevěděli rady, obraťte se na náš odborný personál nebo využijte specializovaného online rádce Philips na našem webu.

Jak vybrat náhradní hlavici na kartáček Philips Sonicare

Je čas na výměnu hlavice? Pak vybírejte pouze z kategorie Náhradní hlavice pro kartáčky Philips Sonicare. Berte ohled také na typ kartáčku.

Zohledněním těchto podmínek se vám výběr zúží, stále však máte k dispozici množství náhradních kartáčků pro běžné čištění, citlivý chrup, bělení atd. To, jaký ve finále zvolíte, by se mělo odvíjet od stavu vašeho chrupu a také osobních potřeb. Žádné obavy, díky rozšířenosti elektrických kartáčků existuje řešení pro každého, kdo chce mít zdravé a krásné zuby.

Jak vybrat náhradní hlavici na kartáček

 

Podle uživatele

Značka Philips má v sortimentu elektrických zubních kartáčků provedení pro děti i dospělé, proto jsou také náhradní hlavice dostupné pro obě skupiny uživatelů. V nabídce rozpoznáte náhradní kartáčky pro dětské zuby jednoduše – v názvu je obsaženo „For Kids“ (pro děti).

Tyto hlavice jsou jemnější a určené pro mléčný chrup. Pro menší děti od 3 let je určena speciální hlavice ve velikosti mini, dětem ve věku 7 let a více pak pořiďte standardní velikost. Dětské náhradní kartáčky mají pogumovanou hlavičku, která ochrání citlivou zubní sklovinu a dásně před zraněním

Podle tvrdosti vláken

Náhradní hlavice Philips Sonicare jsou dostupné buď se středně měkkými, nebo ultra měkkými štětinkami. Výběr je jen na vás, záleží, co je vám při čištění zubů příjemnější. Chybu neuděláte ani s jedním typem, oba jsou k vašemu chrupu šetrné a zároveň dostatečně účinné.

Philips Sonicare

Podle individuálních potřeb

Trápí vás paradontóza? Toužíte po bělejším úsměvu? Máte citlivé dásně? Pojďme si společně představit konkrétní hlavice Philips Sonicare, abyste si mohli vybrat tu nejlepší přímo pro vás.

Základ náhradních kartáčků Philips tvoří 6 druhů, u 5 z nich můžete vybírat ve velikostech standard, nebo mini.

 

Typy náhradních kartáčků Philips Sonicare

1. Běžné denní čištění – ProResults

Hlavice s měkkými vlákny dokonale obklopí váš zub a tím zajistí efektivní vyčištění chrupu i dásní. Ideální volba pro každodenní hygienu.


2. Důkladné odstranění plaku – A3 Prestige, Premium Plaque Defence, Optimal Plaque Defence, Premium Gum Care

Jsou maximálně šetrné k dásním, a přesto jsou desetinásobně efektivnější v odstraňování zubního plaku než manuální zubní kartáčky. Nic samozřejmě nenahradí správnou techniku čištění, ale pokud přesto trpíte na častý výskyt plaku, pak jsou tyto hlavice přesně pro vás.


3. Citlivý chrup a dásně – Sensitive

Trápí vás obnažené zubní krčky nebo trpíte při každém doušku horkého čaje či naopak vychlazené limonády? Volte hlavici Philips Sonicare Sensitive s ultra měkkými vlákny. O vaše ústa bude pečovat šetrně, plak však šetřit nebude a důkladně jej odstraní.

Jak vybrat hlavici na kartáček

4. Bělejší úsměv – Optimal White, Premium All-In-One

Skvělá volba pro udržení bílých zubů nebo pro prodělaném bělení. Speciální středně měkká vlákna hravě odstraní pigmentové skvrny.


5. Mezizubní péče – InterCare

Zubní plak se často usazuje v mezizubních prostorech, kde může vést až ke vzniku zubního kazu. Měkká hlavice InterCare je vhodná pro pacienty trpící záněty dásní, odstraní totiž až 7× více plaku z mezizubních prostor.


6. Pro majitele rovnátek – Optimal Plaque Defence, Optimal White Mini

Při používání fixního aparátu je více než kdy jindy důležité dbát na správnou ústní hygienu. Vhodné jsou hlavice Optimal Plaque Defence či Optimal White Mini, které proniknou i do hůře dostupných míst.

Jak vybrat hlavici na kartáček

Pozor! Pokud nosíte rovnátka trvale, měli byste kartáčkovou hlavici měnit každý měsíc, podléhá totiž většímu opotřebení.

7. Svěží dech – TongueCare+

Až 80 % zápachu z úst má na svědomí jazyk. I na něj byste měli při pravidelné denní hygieně myslet, bakterie usazené na jazyku se totiž mohou rychle rozšířit na zuby. Plak může navíc zapříčinit také špatný dech. Hlavice TongueCare+ je vytvořená právě pro měkký a pórovitý povrch jazyka.

Jak vybrat náhradní hlavici na kartáček Oral-B

Kartáčky Oral-B patří spolu s kartáčky Philips Sonicare k velmi oblíbeným. U náhradních hlavic Oral-B je však situace trochu jiná – rozlišujeme rotační, oscilační a iO kartáčky. Podle typu kartáčku je pak vždy třeba vybírat také náhradní kartáčky, jsou vždy kompatibilní pouze v rámci konkrétního druhu.

Zmínit bychom chtěli také změnu indikačních vláken. Zatímco dříve byl čas na výměnu hlavice signalizován změnou vláken z modré na světlejší odstín, dnes jsou u kartáčků Oral-B speciální vlákna Indicator®. Že byste měli sáhnout po nové hlavici pak poznáte lépe, a to když se zelená vlákna začnou měnit na žlutá.

 

Náhradní hlavice k rotačním kartáčkům Oral-B

1. Běžné denní čištění – Precision Clean, CrossAction

Nejčastěji používané náhradní kartáčky Oral-B Precision Clean a CrossAction jsou vybavená hustými, středně měkkými vlákny, která obklopí zub ze všech stran. Zajistí vám špičkovou čistotu, odstraní zubní plak a zlepšují i zdraví dásní.


2. Pro zářivý úsměv – 3D White

Skvělá volba pro všechny, kteří touží po bělejších zubech a/nebo je trápí pigmentové skvrny. Náhradní kartáčky 3D White obsahují speciální silikonovou vložku pro preciznější leštění zubů. Zajistí také bělení a odstranění skvrn.


3. Důkladné odstranění plaku – Floss Action

Správná technika čištění zubů dokáže divy, přesto však můžete patřit k lidem, kteří často bojují se zubním plakem. Abyste toto riziko minimalizovali, sáhněte po náhradních kartáčcích Oral-B Floss Action.

Mají středně měkká vlákna a 4 silikonové prvky, jež zajistí maximální odstranění zubního plaku.

floss action

4. Pro citlivý chrup – Sensi UltraThin

Ať už vás trápí citlivé zuby a dásně nebo s čištěním elektrickým kartáčkem teprve začínáte, náhradní hlavice Sensi UltraThin je pro vás to pravé. Mají ta nejjemnější vlákna, dosáhnou i do hůře dostupných místa a zajistí šetrnou péči.


5. Pro majitele rovnátek – Ortho Care

Hlavice Ortho Care jsou vyrobeny speciálně pro ty, kteří nosí fixní aparáty. Odstraní zubní plak, masírují dásně, a dokonce se dostanou i do mezizubních prostorů a mezi rovnátka.
 

6. Pro děti – Stages Kids

Zajímá vás, od jakého věku je pro vaše dítě vhodný elektrický kartáček? Pořídit jej můžete potomkovi už ve 3 letech. Dětské hlavice kartáčků Oral-B jsou ozdobeny motivy a postavičkami z oblíbených pohádek či filmů, což děti zajisté uvítají.

Tyto náhradní kartáčky jsou vybaveny velmi jemnými vlákny, která nepoškozují dásně a citlivý chrup. Používat je mohou děti ve věku 3–10 let.

Náhradní hlavice k sonickým kartáčkům Oral-B Pulsonic

Pro jemné, ale účinné čištění – Pulsonic a Pulsonic Sensitive

Náhradní kartáčky Oral-B Pulsonic a Oral-B Pulsonic Sensitive mají uprostřed delší vlákna a po stranách kratší. Jsou vhodné pro citlivý chrup a dásně, zbaví zuby plaku i na hůře dostupných místech.
 

Náhradní hlavice k iO kartáčkům Oral-B

1. Pro denní čištění – iO Ultimate Clean

Středně měkká vlákna, která jsou vhodné pro běžnou dentální hygienu.

2. Pro citlivé zuby – iO Gentle Care

Trápí vás citlivější chrup a dásně? Pak volte hlavici iO Gentle Care, která vám zajistí perfektní péči i s ohledem na šetrnější čištění.

iO Gentle Care

3. Pro majitele rovnátek, implantátů – iO Radiant White, iO Specialised Clean

Tyto hlavice jsou skvělou volbou pro ty, kteří nosí fixní aparát, mají aplikovány implantáty nebo křivé zuby. Zajistí zdravější dásně i bělejší úsměv.

 

chci náhradní hlavice

Související články:

Jak vybrat elektrický zubní kartáček

Jak vybrat ústní sprchu?

Jak si správně čistit zuby?

Jak pečovat o dětské mléčné zuby?

Jak čistit zuby s rovnátky?

Další aktuality

Vydejte se do světa kávy s kávovary Siemens

Vydejte se do světa kávy s kávovary Siemens

Vůně dobré kávy je něco, bez čeho si spousta z nás nedokáže představit ráno. Voňavý šálek povzbuzení vás přenese do světa provoněného chvilkami klidu a pohody. A přesně tyto chvilky s kávou budou patř...... Celý článek
Jak vybrat powerbanku?

Jak vybrat powerbanku?

Jen pěkná barva vám nezaručí rychle a dostatečně nabitý telefon. Při výběru powerbanky byste se měli soustředit hlavně na její kapacitu, rychlost a čas nabíjení. Z praktického hlediska je důležité i t...... Celý článek
Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Podívejte se s námi na nové nejlepší smartphony Samsung: Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Nabízejí až 200Mpx fotoaparát, špičkový výkon a design ohleduplný k přírodě. Mrkněte na ofic...... Celý článek
Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Majitelé zařízení Samsung Galaxy pozor. Možná vám během používání zařízení unikla jedna skvělá funkce, která vám ulehčí život. Jedná se o funkci Quick Share pro pokročilé sdílení souborů (nejen) na bl...... Celý článek
Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Jelikož se pomalu blíží konec roku a začátek nového, začínáme oslavovat i my v DATARTu. Čas v práci jsme si zpříjemnili čtením vtipných zákaznických recenzí, které nás upřímně pobavily. Tak se pohodln...... Celý článek