basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Mám chuť na rychlý šálek kávy

1. 7. 2018 - Zdeněk Císař - Rádce
Pokud máte rádi pořádnou kávu, ale nemáte čas ani chuť věnovat přípravě půl dne, nemusíte zoufat. Představujeme snadné a rychlé způsoby, jak připravit lahodný šálek – z mleté kávy i kapslí.

DATART: Mám chuť na rychlou kávu
Když už ho máte na stole, tak si šálek kávy vychutnejte – příprava ale rozhodně nemusí zabrat půl hodiny.

Jakýpak úvod – tady jde o vteřiny. Pokud potřebujete rychle „nakopnout“, nebo se prostě nechcete zdržovat komplikovanými přípravami, čtěte dále. Stačí mrknout, a už před vámi může stát hrnek tmavého zlata…

Když se rozespalí vyhrabete z postele, mělo by vás od hrnku s kávou dělit ideálně třeba jen jediné tlačítko.


Levně a rychle – s kapslemi není problém

Pokud vás zajímá, jak vypadá opravdu luxusní kávová výbava pro ty největší milovníky, kteří se s každým šálkem náležitě piplají, rádi vás seznámíme. Teď ale začněme u cenově dostupných způsobů přípravy kouzelného životabudiče. Slibujeme vždy správnou kvalitu – žádný šunt –, ale také rozumnou cenu.

Jeden kýbl kávy, prosím…

Italové by se možná ušklíbli, ale my Češi si hodně potrpíme na pořádnou dávku kafe. Pokud vám nestačí „zakryté dno“, můžeme doporučit některý z kapslových kávovarů, který umí připravit i objemné šálky a mléčné nápoje. Je to úplně jiná liga než rozpustná káva ze supermarketu zalitá horkou vodou, ale přesto si budete moci vychutnat svůj oblíbený velký hrnek.

KRUPS NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me Kapsle Nescafé Dolce Gusto Bosch Tassimo Caddy Kapsle Tassimo
KRUPS NESCAFÉ
Dolce Gusto Mini Me
Kapsle Nescafé Dolce Gusto
(na obrázku Grande)
Bosch Tassimo Caddy
 
Kapsle Tassimo
(na obrázku Café Crema XL)

 

Stačí mi kapka, ale intenzivní

De'Longhi Nespresso  Essenza Mini
De'Longhi Nespresso 
Essenza Mini

Krása kávy tkví mimo jiné v tom, kolik různých druhů a možností přípravy máte k dispozici – i my v DATARTu máme různé chutě, tak si stojíme za tím, že všechny preference jsou „správné“. Začali jsme populárním „českým“ kotlem kávy, ale není problém, ani pokud jste tradičněji zaměření a toužíte po pravém intenzivním espressu nebo ristrettu.

Nabídneme třeba kapslové kávovary Nespresso, které se ostatně osvědčily i v našich recenzích. Kapsle mají různé příchutě a intenzitu aromatu, takže určitě najdete espresso, které se vám přesně trefí do chuti.

V kapslích se můžou skrývat i speciality jako čokoládové nápoje pro děti nebo ledové čaje.

 

Rychle, ale bez kompromisů

Zcela upřímně, ony ty „základní a levné“ kapsle a kávovary vůbec nejsou špatné. Naopak. To ale neznamená, že není možné připlatit si za něco extra. Trochu dražší, byť rozhodně nijak extrémně drahá výbava může zaručit, že váš ranní šálek bude čerstvější, obohacený o lahodné mléko, nebo třeba připravený ručně, bez elektřiny.

I čerstvé namletí může být rychlé

V případě, že na šálek spěcháte, ale přesto chcete to „nej“, tedy čerstvě namletou kávu, hrdě doporučujeme naši vlastní zrnkovou Nero Caffé a nějaký šikovný automatický kávovar. Stisknete tlačítko, šup šup, hotovo… Ale kvalita je zaručena!

De'Longhi ECAM 23.123.B Zrnková káva NERO Caffé
De'Longhi ECAM 23.123.B Zrnková káva NERO Caffé

 

Kapslový kávovar jako pořádný šikula

Co se kapslí týče, můžete třeba pořídit kávovar, který vám espresso úplně sám doplní o ohřáté a napěněné mléko. Lepší kapslové kávovary dokážou jít ještě o ten jeden potřebný krůček dál, a připraví stisknutím tlačítka správné cappuccino a další mléčné kávové nápoje.

De'Longhi Nespresso Lattissima One
De'Longhi Nespresso Lattissima One byla radost recenzovat – jedno tlačítko zajistí kávu i mléko.

Lahodná káva i na cestách

Člověk je tvor vynalézavý, a tak si můžete šálek dokonalého espressa dopřát i třeba v autě, respektive kdekoli, nezávisle na elektřině. Handpresso existuje ve variantě, která připravuje kávu z ESE podů a sama si ohřeje vodu při připojení z autozapalovače, nebo ve verzi, která se horkou vodou zalévá a umí pracovat s jakoukoli mletou kávou. Řádné natlakování provedete ručně a káva jako z kavárny se může servírovat… třeba na dálničním odpočívadle.

Handpresso Outdoor SET Hybrid Handpresso Wild Hybrid
Handpresso Outdoor SET Hybrid Handpresso Wild HybridDATART: Kávovary

Autor článku

Zdeněk Císař

Nejčastěji moje jméno najdete u recenzí produktů nebo představení technologií. Nevím, jak se to stalo, možná mě maminka jako malého upustila na hlavu v obchodě s elektronikou, ale zajímají mě běžné spotřebiče i ta nejpodivnější technologická hejblátka. Škrabka na brambory s vestavěným satelitním přijímačem? Sem s ní! Snažím se ale psát odlehčeně a vžít se do role uživatelů, kteří nespí s klávesnicí pod hlavou.

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů