basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Jak si připravit kvalitní šálek kávy

1. 7. 2018 - Zdeněk Císař - Rádce
Žádná rychlovka – na šálek té nejlepší kávy se vyplatí chvíli počkat. Sáhnete po french pressu, retro moka konvičce, nebo některém z pákových kávovarů?

Sage SES990BSS
Jedny z nejlepších a nejpokročilejších kávovarů v naší nabídce vyrábí Sage. Na obrázku je model Sage SES990BSS.

Příprava dokonalé kávy je rituál, relax, romantika… Něco, co si pravý milovník lahodného povzbuzovače náležitě vychutná. Seznamte se se způsoby, jak z mleté kávy dostat maximum chuti i aromatu – v malém i velkém množství, levně i profesionálně.

Jestli vám chutná nejvíc, tak si samozřejmě „turka“ dopřejte a užijte
– my ale nabízíme šest alternativních způsobů zpracování mleté kávy.


Půl království za kávovar nedám…

Za kvalitu se nemusí vždycky extrémně připlácet. Pokud přípravě kávy věnujete dostatečný čas a péči, můžete dosáhnout špičkové chuti i za levný peníz.

Dobrou a levnou kávu ve velkém množství, prosím

Osvědčenou a dobře známou metodou, jak z mleté kávy vydolovat velký hrnek, je použití french pressu – příprava je snadná, ale efektní, a výsledná káva výborná. Pokud to s tou romantikou nechcete tak přehánět, a místo pomalého protlačování radši vyřešíte přípravu stisknutím tlačítka, zvolte některý z elektrických kávovarů na překapávanou kávu. V obou případech je výsledkem konvice plná skvělého kafe, která v závislosti na objemu poslouží i několika osobám.

ETA Inesto 3174 90000
Bialetti French Press ETA Inesto 3174 90000


Ať mě „nakopne“ už první doušek

Máte chuť na něco intenzivnějšího? Silnou kávu se specifickou chutí pravé Itálie vykouzlí moka konvička, která přitom stojí v závislosti na objemu a designu pár stokorun. Nebo samozřejmě můžete rovnou sáhnout po pákovém kávovaru – základní model seženete do tří tisíc korun a chuť je v porovnání s instantní kávou absolutně neporovnatelná.

Taurus Italica 9 De'Longhi ECP 35.31
Taurus Italica 9
(v nabídce různé velikosti)
De'Longhi ECP 35.31
 


Za kvalitu si klidně připlatím

NERO caffé
Ke špičkovým kávovarům
doporučujeme naši vlastní
značku kávy NERO caffé.

Teď se konečně dostáváme k produktům pro ty z vás, kteří kávu milují a její přípravu i konzumaci si plně vychutnávají. „Čísla“ mají u přípravy kávy smysl – hrubosti mletí, tlaky čerpadla, množství a teplota vody… Stojí za nimi staleté zkušenosti i neměnné zákony fyziky a chemie. Profíci to vědí a pořizují kávovary, které jim umožní vyladit nastavení přípravy do detailů.

Pro můj šálek to nejlepší

V závislosti na tom, co od pákového kávovaru očekáváte, se ceny běžných modelů pohybují od dejme tomu pěti tisíc korun do několika desítek tisíc. Profesionální modely nabízejí precizní nastavení (nejen) všech výše zmíněných parametrů. Navíc také přípravu více šálků najednou, automatizované funkce a systémy zvyšující pohodlí při ovládání i údržbě… S pořádným kávovarem a trochou tréninku a píle můžete doma vytvořit šálek kávy, který vašim představám odpovídá na sto procent.

Sage BES840 Sage BES980
Sage BES840 Sage BES980

 

DATART: Kávovary

Autor článku

Zdeněk Císař

Nejčastěji moje jméno najdete u recenzí produktů nebo představení technologií. Nevím, jak se to stalo, možná mě maminka jako malého upustila na hlavu v obchodě s elektronikou, ale zajímají mě běžné spotřebiče i ta nejpodivnější technologická hejblátka. Škrabka na brambory s vestavěným satelitním přijímačem? Sem s ní! Snažím se ale psát odlehčeně a vžít se do role uživatelů, kteří nespí s klávesnicí pod hlavou.

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů