Video: Fotoškola s Canonem - TOP foťáky pro rok 2020

21. 9. 2020 - Hana Smětáková - Rádce
Canon patří mezi přední výrobce fotoaparátů. Jeho modely se těší oblibě jak mezi profesionály, tak i nadšenými amatéry. My jsme ve spolupráci s touto věhlasnou značkou připravili sérii výukových videí. Dozvíte se v ní nejen spoustu důležitých informací o foťácích, ale podíváme se i do terénu kde vám ukážeme, jak fotit nejrůznější scény. V dnešním prvním díle si představíme 5 nejatraktivnějších fotoaparátů Canon pro rok 2020.

Díl 1.: Nejlepší fotoaparáty Canon v roce 2020


Bezzrcadlovka Canon EOS M50

Klíčové vlastnosti:
- ​Kompaktní rozměry.
​- Rychlost snímání až 10 snímků za vteřinu.
- Praktický vestavěný blesk.
- Snadné ovládání pomocí dotykového
  otočného displeje.

Kompaktní fotoaparát s výměnným objektivem Canon EOS M50 je nejmenší ze všech uvedených modelů. Pro své rozměry je ideální na cestování. I přes své drobné rozměry však nijak neztrácí na kvalitě. Je totiž vybaven stejným senzorem jako třeba mnohem dražší Canon EOS 850D. Nabízí rozlišení 24 MPx a jeho srdce tvoří procesor DIGIC 8

Fotoaparát Canon EOS M50 nabízí automatiku, kdy scénický režim vybere za vás, ale také plně manuální režimy, které vám ponechávají úplnou svobodu. Jelikož dokáže vytvořit až 10 snímků za vteřinu, hodí se pro focení sportovců nebo zvěře, kdy rychlou sekvenci oceníte. Jedná se o ideální volbu pro někoho, kdo se chce ve fotografování posunout dál (třeba od smartphonu nebo kompaktu), a zároveň s sebou nechce nosit velkou techniku.

Canon EOS M50

Zrcadlovka Canon EOS 250D

Klíčové vlastnosti:
- Optický hledáček pro realistický pohled
  na scénu.
- Expoziční i manuální režimy.
- Rychlost snímání až 5 snímků za vteřinu
​- Praktický vestavěný blesk.

Zrcadlovka Canon EOS 250D nabízí množství stejných funkcí jako model EOS M50. Je však třeba počítat s tím, že je o kousek větší. Disponuje vestavěným bleskem i dotykovým otočným displejem. Zároveň nabízí volič expozičních režimů i plný manuál, který zanechává naprostou kreativní svobodu. 

Pokud často fotíte za horších světelných podmínek, nebo chcete používat standardní optický hledáček, symbolizuje pro vás Canon EOS 250D vhodnější volbu. Dokáže vytvořit 5 snímků za vteřinu a nabízí 9 ostřících bodů v hledáčku. Hodí se proto pro fotografy, kteří nehledají opravdu citlivý autofocus. 

Canon EOS 250D

Zrcadlovka Canon EOS 850D

Klíčové vlastnosti:
- Více tlačítek přímo na těle fotoaparátu.
- Autofocus postavený ze 45 křížových
  bodů.
- Ideální pro sportovní focení.

Tato zrcadlovka je opět o něco větší než model Canon EOS 250D. Technologicky je mu však hodně podobná. Výhodou Canonu EOS 850D je více tlačítek přímo na těle fotoaparátu, díky čemuž je fotoaparát ergonomicky přívětivější. Většinu funkcí pohodlně nahmatáte a nebudete muset tak často vcházet do menu.

Oproti předchozímu modelu je autofocus postavený ze 45 křížových bodů, přičemž středový bod je duální. Díky tomu Canon EOS 850D skvěle ostří, i když je tma nebo malý kontrast. Hodí se proto i pro sportovní focení. 

Canon EOS 850D

Klíčové vlastnosti:
- Nejmenší fullframe od Canonu.
- Expoziční režimy, které u střední třídy nenajdete.
- Snadné ovládání pomocí dotykového displeje.
- Nízká hmotnost.
- Vysoká obrazová kvalita.

Bezzrcadlovka Canon EOS RP

Bezzrcadlovka Canon EOS RP je nejmenší fullframe fotoaparát od Canonu. Stejně jako ostatní modely má dotykový displej, výhodou je i jeho nízká hmotnost (pouze 485 gramů). Nabízí expoziční režimy, které u střední třídy nenajdete (například uživatelské režimy C1, C2 a C3). Obrazová kvalita je v porovnání se střední třídou výrazně vyšší. 

Canon EOS RP

Bezzrcadlovka Canon EOS R6

Klíčové vlastnosti: 
- 2 sloty na paměťovou kartu.
- Rychlost až 20 snímků za vteřinu.
- Ergonomické prvky pro lepší
  používání.
- ISO až 120 400.
- Stabilizovaný senzor.

Skvěle vybaveným modelem je bezzrcadlovka Canon EOS R6. Je určen pro nejnáročnějšího uživatele, který touží po extrémním výkonu a spoustě užitečných funkcí. Fotoaparát nabízí mnohem lepší ergonomii, což umožňuje pohotovější používání. Pyšní se například praktickým zadním rollerem a joystickem.

Jedná se zároveň o jediný z modelů, který má dva sloty na paměťovou kartu. Díky tomu můžete mít zálohu, pokud by se vám s jednou z karet něco stalo. Vytváří až 20 snímků za vteřinu v režimu mirrorless a 12 snímků v režimu mechanické závěrce. Senzor fotoaparátu je stabilizovaný přímo v těle a přístroj je ideální pro opravdu náročné zákazníky. Více informací najdete v tomto článku.

Canon EOS R6

Jak vidíte, fotoaparáty z řady EOS se liší nabízenými funkcemi a technologiemi, a díky tomu máte opravdu z čeho vybírat. 

Chci fotoaparát Canon

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů