Video: Fotoškola s Canonem – aplikace a software pro jednodušší fotografování

22. 10. 2020 - Hana Smětáková - Rádce
Máme pro vás třetí díl našeho seriálu fotoškoly s Canonem. Tentokrát se zaměříme na praktické aplikace a software, které vám usnadní vaše fotografování.

Díl 3.: Aplikace, software a vychytávky pro fotografování v online době

1. díl fotoškoly s Canonem najdete zde.

2. díl fotoškoly s Canonem najdete zde.

1. Aplikace Canon Camera Connect

Aplikace Canon Camera Connect je dostupná pro operační systém Android i iOS. Díky ní můžete váš smartphone nebo tablet propojit s fotoaparátem a následně si snímky jednoduše prohlížet. Aplikaci lze také použít pro přepnutí fotoaparátu do režimu natáčení nebo pro přeostření scény jednoduchým ťuknutím na displej.

A jak tuto aplikaci začít používat? Je to snadné:

  1. Připravte si svůj mobilní telefon nebo tablet.
  2. Na Google Play nebo App Store (v závislosti na operačním systému vašeho zařízení) si stáhněte aplikaci Canon Camera Connect.
  3. V menu vašeho Canon fotoaparátu si zapněte Bluetooth, respektive Wi-Fi.
  4. V případě Bluetooth obě zařízení spárujte. V případě Wi-Fi vám fotoaparát vytvoří takzvaný hotspot, ke kterému se připojíte na vašem telefonu či tabletu.
     

fotoaparáty Canon

2. Aplikace Canon Photo Companion

Velmi praktická je také aplikace Canon Photo Companion. Ta neslouží k bezdrátovému ovládání fotoaparátu, ale jedná se spíše o kapesního rádce fotografování od Canonu. Po otevření aplikace si můžete prohlížet spoustu užitečných návodů. Najdete zde příručku přímo k vašemu zařízení a praktické postupy - například jak ostřit přes živý náhled, jak pracovat s hloubkou ostrosti a další.

3. Software EOS Utility

Pro propojení fotoaparátu Canon s počítačem slouží software EOS Utility. Jakmile zařízení pomocí kabelu připojíte k počítači, software se automaticky otevře. Umožňuje například stažení fotek nebo vzdálené ovládání v pokročilém režimu. S jeho pomocí můžete také snímky snadno přesunout do softwaru Digital Photo Professional, který slouží k jejich úpravě.

fotoaparáty Canon

Z fotoaparátu Canon můžete snadno udělat profesionální webcameru.

4. Software EOS Webcam Utility

Poslední praktickou vychytávkou je software EOS Webcam Utility. Slouží k tomu, abyste mohli svůj fotoaparát proměnit ve velmi kvalitní webkameru. Fotoaparát jednoduše propojíte s počítačem a můžete se vrhnout do profesionálního streamování. Jen je důležité nastavit, že nechcete používat vestavěnou kameru v počítači, ale právě vaše zařízení od Canonu.

Technologie jdou neustále dopředu. Lze proto předpokládat, že budou postupem času přibývat nejrůznější updaty a fotografování bude jednodušší a pohodlnější než kdy dřív.

Chci fotoaparát Canon

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů