Bosch ErgoMixx - zavakuujte si čerstvost

13. 4. 2021 - Tamara Kozmíková - Produkty
Chcete prodloužit čerstvost potravin? Snažíte se neplýtvat jídlem? Máme tu kvalitní a zdravé řešení. Vakuování! Pojďte se podívat, jak na to a co všechno vám přinese.

Zkuste začít vakuovat potraviny. Prodloužíte jim životnost. Budou déle čerstvé, zachovají si chuť, živiny a vitamíny. Váš zdravý životní styl bude vrnět blahem. A to už stojí za to!

Jak to funguje?

Zavakuujte si cerstvost - 3Vakuování je jednou z doplňkových metod konzervování a patří mezi nejefektivnější způsoby, jak uchovat potraviny déle čerstvé.

Funguje tak, že vakuování odstraní vzduch obsahující kyslík z atmosféry okolo potraviny a tím se prodlouží její trvanlivost.

V prostředí bez kyslíku se až tolik nedaří bakteriím a plísním, proto je doba trvanlivosti delší. Jídlo si zachová chuť, aroma, živiny a vitamíny.

Co můžu vakuovat?

Zavakuujte si cerstvost - 2Vakuovat můžete velkou škálu potravin. Uzeniny, maso, oříšky, koření, kávu, uvařené jídlo, ryby, mouku, těstoviny, ovoce i zeleninu. Je toho opravdu hodně. 

Pokud se rozhodnete vakuovat suché potraviny jako oříšky, těstoviny, kávu nebo sušené houby, trvanlivost se prodlužuje na velmi dlouhou dobu.

U čerstvých potravin buďte obezřetní. Zavakuované potraviny vydrží max. 2× déle čerstvé. Využijte vakuování pro maso, uzeninu, sýry, ryby, zeleninu a ovoce. Udrží si tak více živin a vitamínu, než kdyby jen zůstaly volně položené v chladničce.

Zavakuujte si cerstvost - 1Jakmile začne pořádně svítit sluníčko, všechny nás to bude lákat ven. A kdo by neměl rád pohodu na zahrádce s přáteli a grilováním?

Právě to je ta chvíle využít další výbornou vlastnost vakuování. Naložte maso do marinády a bylinek, zavakuujte a za 3 až 4 h můžete pokládat na gril.

Již nemusíte chystat marinádu s masem den předem a nechávat přes noc v chladničce. Zavakuované maso nasaje chuť koření a marinády mnohem rychleji a živiny a šťáva nemohou uniknout.

V čem můžu vakuovat?

Využijte nádoby nebo sáčky určené speciálně k vakuování. Jsou praktické a dají se použít opakovaně.

Zavakuujte si cerstvost - 4Vakuové nádoby

Opakovaně použitelné krabičky jsou vyrobeny z vysoce odolného materiálu tritanu, který neobsahuje BPA, je pachově neutrální a nezůstávají na něm skrvny. Nádoby můžete dát do mikrovlnky, myčky nádobí, chladničky i mrazničky. Je to velmi jednoduché.

Na krabičce si nastavíte datum, kdy vakuujete. Tak budete mít přehled, jak dlouho jsou potraviny uchované. Dále je zde ukazatel vakua. Ten vás ujistí, že potraviny jsou správně zavakuovány. Vše budete mít pod kontrolou.

Vakuové sáčky

Sáčky jsou vyrobeny z odolného materiálu, který neobsahuje BPA. Můžete je použít opakovaně. Díky dvojitému uzavíratelnému proužku je bez obav vložte do chladničky i mikrovlnné trouby.

V mrazničce ochrání vaše potraviny před popálením mrazem, a dokonce je můžete vařit v horké vodě a objevit kulinářskou specialitu sous vide. Sáčky mají různé velikosti a lze je mýt v myčce nádobí.  

Kdo mi s tím pomůže?

Ponorný mixér Bosch ErgoMixx nebo MaxoMixx

Zavakuujte si cerstvost - 15Pokud máte doma některý z ponorných mixérů Bosch ErgoMixx nebo MaxoMixx, stačí dokoupit speciální nástavec a můžete se vrhnout na vakuování.

Tito velmi výkonní a elegantní pomocníci budou vaší pravou rukou. Vakuovací nástavec připojíte jednoduchým cvaknutím. Nástavec pod tlakem 500 mbar vyvakuuje až 50 % objemu vzduchu z nádoby nebo sáčku.

Ruční šlehač Bosch

Zavakuujte si cerstvost - 9Ruční šlehač dosahuje skvělých výsledků díky prověřené technologii Bosch. Moderní motor s výkonem 450 W je lehký a velmi tichý. Nastavíte si až 5 různých rychlostních stupňů, které mají odlišné počty otáček a také turbo stupeň pro okamžité navýšení výkonu. 

Vakuový úložný systém vám pomůže zachovat potraviny déle čerstvé – stačí připojit vakuovací nástavec k ručnímu šlehači jednoduchým zacvaknutím. Tak směle do toho!

Zavakuujte si cerstvost - 7

Zavakuujte si cerstvost - buttonek

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů