×

Objevte s Bosch kouzlo vaření sous-vide

12.08.2021

Už jste propadli chuti a vůni masa připravovaného moderní metodou sous-vide? Přiblížíme vám tenhle způsob vaření a přidáme tipy, díky kterým bude váš oběd dokonalý a celá rodina si bude spokojeně hladit bříška.

Bosch sousvide - 1

Co to vlastně sous-vide je?

Zní to jako luxusní francouzská kuchařská specialita, na kterou si jen tak někdo netroufne.  Ale se správným a jednoduchým postupem si tuhle baštu připravíte v pohodlí domova a budete nadšeni.

Francouzský název sous-vide znamená „ve vakuu“. Gro této metody spočívá v tom, že potraviny se vaří ve vakuovaném umělohmotném obalu ve vodní lázni s velmi nízkou konstantní teplotou. Čas vaření je delší, ale výsledek stojí za to.

Proč je sous-vide tak populární?

Tento výjimečný způsob vaření je úžasný v tom, že zabraňuje převaření potravin. Tím, že se jídlo vaří při nízké teplotě a nedosahuje bodu varu, vakuový sáček dokáže udržet veškeré živiny, šťavnatost jídla, jeho vůni a přirozenou chuť. Další výhodou tohoto vaření je, že maso má minimální váhový úbytek.

Metodu sous-vide můžete využít i při chystání masa na grilování. Zavakuované a naložené maso je připravené na gril již za 4 hodiny a výsledek nebude mít chybu.

Krok za krokem k dokonalému zážitku

Krok č. 1: Vytvořte vakuum s použitím vakuovacího systému Bosch

Vakuování je alfa a omega pro perfektní výsledek sous-vide. Nachystejte příslušné maso/rybu/ovoce/zeleninu, kterou chcete vakuovat. Přidejte bylinky, koření nebo aromatický tepluvzdorný olej. Koření a potraviny jsou v přímém kontaktu a chutě se tak dokonale prolnou.

Bosch sousvide - 2

Krok č. 2: Vaření jako v restauraci

Zavakuovanou potravinu je potřeba vařit při nízké teplotě. Záleží na konzistenci pokrmů. Ideální teplota je v rozmezí od 40 do 85 °C.

Bosch sousvide - 3

Kromě teploty závisí doba vaření také na druhu potravin.

Bosch sousvide - 4

Krok č. 3: Vyladění chutí do detailu

Pro ještě lepší chuť můžete uvařené maso zprudka osmažit nebo ogrilovat. Získá nádhernou kůrčičku a chuť bude jedinečná. Taktéž můžete osmahnout zeleninu. Rybu je dobré před podáváním lehce okořenit.

A teď už jen popřát dobrou chuť a váš pokrm bude připraven jak z pětihvězdičkové restaurace.

Bosch sousvide - 5

Dejte vašemu životu šmrnc a využijte vakuovací systém Bosch. Připravíte s ním nespočet lahůdek, se kterými vždy budete za hvězdu.

Bosch sousvide - buttonek

Další aktuality

Velký průvodce Sony reproduktorů

Velký průvodce Sony reproduktorů

Pokud jde o audio, s produkty Sony nešlápnete nikdy vedle. Má skutečně širokou nabídku reproduktorů, od těch nejmenších, které se vám vejdou do ruky, až po výkonné party reproduktory. Zorientovat se v...... Celý článek
Poznejte cestu kávy z keře až do sáčku a naučte se o ni správně starat

Poznejte cestu kávy z keře až do sáčku a naučte se o ni správně starat

Většinou si kávu koupíme namletou v obchodě a celý proces poznávání končí u zalití horkou vodou. Věděli jste ale, že už po pár dnech na vzduchu začíná káva žluknout, jak ztrácí těkavé látky a oleje? V...... Celý článek
Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Recenze: Novinka Nothing Phone (1) určitě není k zahození

Doposud nevídaný vzhled, který může být převratný a změnit přístup ostatních výrobců telefonů. Dočkáme se podobného designu, jaký právě nastínila nová společnost Nothing, i od ostatních firem? Než se ...... Celý článek
Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Sledujte to – streamovací služby vás vtáhnou do děje!

Pokud nejste zrovna někde na pláži či u bazénu, můžete si vychutnat nějaký ten napínavý film nebo komedii v chládku svého obýváku. Co když ale zrovna v televizi nic nedávají? Přesně proto jsou tu stre...... Celý článek
10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

10 aplikací pro děti, které zabaví nejmenší i starší ratolesti

Přemýšlíte, čím děti zabavit v dlouhých chvílích? Hledáte zajímavé aplikace, které přinesou zábavu a do určité míry budou vaše ratolesti také vzdělávat? Inspirujte se naším seznamem 10 aplikací, mezi ...... Celý článek