×

Přejděte na úspornou domácnost

Nebo se zastavte na jednu z našich prodejen

Úsporné spotřebiče si můžete přijít prohlédnout na vlastní oči na naši prodejnu!
Pokud si nebudete vědět rady, s výběrem vám ochotně pomohou naši elektrospecialisté.

Úsporné výrobky poznáte v prodejně podle tohoto štítku.

Nevíte, co udělat s vysloužilým elektrem? Zaneste ho na kteroukoliv naši prodejnu a my se postaráme o jeho ekologickou likvidaci.
Přinést můžete například:

  • baterie
  • malé domácí spotřebiče
  • produkty osobní péče
  • mobilní telefony
  • notebooky a pc
  • další drobné elektro

Kam s TV a velkými domácími spotřebiči? Rádi je odvezeme a ekologicky zlikvidujeme!
Stačí při nákupu nového elektra využít službu DOPRAVART a o zbytek se postaráme my.

VYZNEJTE SE V ENERGETICKÝCH ŠTÍTCÍCH

Ptáte se, proč jsou v úsporných spotřebičích zařazené jak produkty energetické třídy A, tak třídy G? V roce 2021 došlo ke změně energetických štítků. Některé starší modely zařazené v kategoriích výše se řídí původními pravidly en. štítků, novější modely splňují označení dle nových norem. Co to znamená a jak to funguje?

DALŠÍ TIPY, JAK UŠETŘIT ENERGII V DOMÁCNOSTI

Věděli jste, že programy s teplotou 30 °C zvládnou ušetřit až 50 % energie oproti těm s vyšší teplotou? Nemusíte se bát, i při nízkých stupních a otáčkách pračka odstraní až 99 % bakterií, a navíc nešetříte jen energii, ale také vaše oblečení. S šetrným praním vám pomůžou pračky, o těch nejúspornějších se dočtete zde!

Nejen pořízením úsporných spotřebičů šetříte energii. Spotřebiče jako televize či Wi-Fi routery vždy vypínejte tlačítkem OFF. Pokud se chystáte na delší domu z domu (např. na dovolenou), všechna zařízení také vypojujte. I při režimu stand-by totiž čerpají energii a během roku vám důkladné vypínání může pomoci ušetřit několik set korun. Více tipů najdetete v tomto článku.

Možná se vám používání pokliček při vaření zdá jako banalita, skutečnost je ale jinde. Pokličky totiž celý proces urychlí. Připravujete-li si jídlo doma každý den, může vás spotřeba energie při takovém vaření vyjít zbytečně draze. Mějte své pokrmy pod pokličkou a za rok si ušetřete třeba na nové hrnce.

Stolní počítače, které máte doma, jsou nepřetržitě zapojené v zásuvce. I když jsou vypnuté, čerpají neustále energii, která se během roku nastřádá, a vás může stát zbytečně moc peněz. Vyměňte tedy stolní počítač za praktický notebook – až mu dojdou síly, jednoduše jej připojíte k elektřině a nabijete během několika hodin.

To, že nabíječka v zásuvce nespotřebovává žádnou elektřinu, je mýtus. Přestože je vaše zařízení odpojené, zapojená nabíječka stále spotřebovává energii, která skrze ni proudí. Vytahujte nabíječku po každém nabití a ročně ušetřete za elektřinu až stovky korun!