×

HP Instant Ink: Tiskněte bez obav, inkoust nikdy nedojde

31.08.2022

Díky předplatnému Instant Ink vám nikdy nedojde inkoust ani toner, nebudete muset hlídat, kolik náplně vám zbývá ani objednávat náhradní, a šetření inkoustem bude minulost. O vše se postará chytrá tiskárna HP.

HP Instant Ink

Mít doma tiskárnu je praktické, ovšem až doteď to přinášelo také několik úskalí – hlavně hlídání inkoustu/toneru a jejich drahé doplňování. Obojí je minulost díky chytrému předplacenému tisku HP Instant Ink. Pojďte se s námi podívat, jak služba funguje.

Co je HP Instant Ink?

Díky službě Instant Ink můžete ušetřit až 70 % nákladů na inkoust a až 50 % u toneru. Jde o částečně „cloudovou“ službu, která spočívá v tom, že si předplatíte určité množství tisku za měsíc a o všechno ostatní – hladinu zbývajícího inkoustu a dodání nového – se v rámci ceny předplatného stará HP.

Lidsky a prakticky si vysvětleme, jak to funguje:

HP Instant Ink

Máte moderní tiskárnu HP, ve které jsou schované velkokapacitní zásobníky Instant Ink. V závislosti na vybraném tarifu, jejichž cena začíná už na 29 Kč měsíčně (více o nich níže), můžete každý měsíc tisknout XX stránek, přičemž každá stojí stejně – nemusíte se omezovat na černobílou žádost někam na úřad; klidně tiskněte plnobarevné fotografie na celou stránku.

Tiskárna je připojená na internet, i tisk ostatně probíhá přes Wi-Fi, a to buď z telefonu, nebo samozřejmě z počítače. Přístroj samozřejmě nikam neodesílá konkrétní tisková data (to, co tisknete, je vaše soukromá věc), ale neustále hlídá dostupnou hladinu inkoustu / množství toneru a počítá vytisknuté stránky. O všem samozřejmě máte přehled po přihlášení.

Když tiskárna vyhodnotí, že vám dochází náplň, automaticky vám nechá zaslat novou. Zároveň můžete staré náplně vrátit; HP je efektivně recykluje.

A toto všechno je součástí vašeho měsíčního předplatného.

HP Instant Ink

Nemusíte „šetřit inkoustem“, každá stránka stojí stejně.

Výhody?

  • Neřešíte, co tisknete. Školní projekt vašich dětí může být klidně barevný, nemusíte „šetřit inkoustem“.
  • Nehlídáte, kolik máte barvy. Tiskárna se hlídá sama, takže vám inkoust nikdy nedojde.
  • Neobjednáváte náplň, neplatíte poštovné, nemusíte doma mít zásoby náhradních náplní. Tiskárna si ji (v ceně předplatného, tedy „zdarma“) objedná právě ve chvíli, kdy ji bude potřebovat.
  • Připojení k Wi-Fi má i další výhody. Tiskárna se sama udržuje aktuální, umí se diagnostikovat a opravit problémy s připojením.

A mimochodem můžete u tiskáren HP+ službu HP Instant Ink vyzkoušet na 6 měsíců zdarma a ještě si o rok prodloužit záruku.

Jak fungují tarify?

Pokračujeme v dobrých zprávách. Začněme tím, že nemáte žádnou „dobu určitou“ ani smlouvu. Platíte měsíčně a tarif můžete kdykoli měnit (navyšovat i snižovat množství stránek) nebo zrušit. Žádné neférové výpovědní lhůty ani skryté podmínky a poplatky, kdybyste například „tiskli moc obrázků“. Kdepak.

Vyberte si počet stránek, HP strhne domluvenou částku z platební karty a to je vše.

HP Instant Ink

První kazetu s náplní obdržíte do 7–10 dnů od registrace, je samozřejmě určená výhradně k tisku Instant Ink. Od té doby nic neřešíte, protože jak jsme uvedli, náplň je zaprvé velkokapacitní, zadruhé si tiskárna náhradní objedná sama, až ji bude potřebovat. Za měsíc, za čtyři, za osm… Pro vás je celý proces automatický.

A ještě než se podíváme na konkrétní nabídku tarifů, zodpovíme jeden důležitý dotaz, který vám možná vrtá hlavou: Co když nedokážete přesně odhadnout měsíční počet stránek nebo vaše spotřeba kolísá?

Zaprvé připomínáme možnost měnit tarif dle potřeby, zadruhé HP převádí nevyužité stránky do dalšího měsíce, a to po dobu až 3 měsíců. Pokud tedy zvolíte tarif s 50 stranami měsíčně, protože tolik cca tisknou vaše školou povinné děti, tak se vám přes prázdniny z nevyužité tiskárny převede sto stránek do září (celkem v tomto případě můžete převést až 150 stran). U „firemního“ tarifu se 700 stranami měsíčně si můžete nastřádat a převést až 2 100 stran.

Konkrétní nabídka tarifů

Je jedno, co tisknete – jediné, na čem při výběru záleží, je celkový měsíční počet stran. Vybírat můžete z těchto variant tarifů:

Málo objemný tisk: 29 Kč/měsíc

až 10 stran měsíčně
převod až 30 nevyužitých stran do dalšího měsíce
možnost dokoupit dalších 10 stran za 29 Kč

Občasný tisk: 109 Kč/měsíc

až 50 stran měsíčně
převod až 150 nevyužitých stran do dalšího měsíce
možnost dokoupit dalších 10 stran za 29 Kč

Středně objemný tisk: 179 Kč/měsíc

až 100 stran měsíčně
převod až 300 nevyužitých stran do dalšího měsíce
možnost dokoupit dalších 10 stran za 29 Kč

Častý tisk: 369 Kč/měsíc

až 300 stran měsíčně
převod až 900 nevyužitých stran do dalšího měsíce
možnost dokoupit dalších 10 stran za 29 Kč

Firemní tisk: 769 Kč/měsíc

až 700 stran měsíčně
převod až 2 100 nevyužitých stran do dalšího měsíce
možnost dokoupit dalších 15 stran za 29 Kč
součástí je náhradní sada kazet

HP Instant Ink

 

zajímá mě to

Další aktuality

Nová outdoorová kamera DJI Osmo Action 3 Adventure Combo: Dobrodružství bez kompromisů

Nová outdoorová kamera DJI Osmo Action 3 Adventure Combo: Dobrodružství bez kompromisů

Chcete zachytit zážitky v největší kvalitě? Vydejte se do akce s novou outdoorovou kamerou DJI Osmo Action 3 Adventure Combo, která se postará o záznam jedinečných okamžiků. Ať už jste milovníci adren...... Celý článek
5 nejčastějších chyb sušiček na prádlo: Sušičko, proč nesušíš?

5 nejčastějších chyb sušiček na prádlo: Sušičko, proč nesušíš?

Sušičku na prádlo vlastní v dnešní době už téměř každá domácnost. Ušetříte tak nejen čas a peníze, ale zároveň bude vaše prádlo jako z bavlnky. Nejedné domácnosti vyhovuje také to, že veškeré oblečení...... Celý článek
Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Podívejte se s námi na nové nejlepší smartphony Samsung: Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Nabízejí až 200Mpx fotoaparát, špičkový výkon a design ohleduplný k přírodě. Mrkněte na ofic...... Celý článek
Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Majitelé zařízení Samsung Galaxy pozor. Možná vám během používání zařízení unikla jedna skvělá funkce, která vám ulehčí život. Jedná se o funkci Quick Share pro pokročilé sdílení souborů (nejen) na bl...... Celý článek
Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Jelikož se pomalu blíží konec roku a začátek nového, začínáme oslavovat i my v DATARTu. Čas v práci jsme si zpříjemnili čtením vtipných zákaznických recenzí, které nás upřímně pobavily. Tak se pohodln...... Celý článek