×

Recenze: Díky zvlhčovači vzduchu Beurer MK 500 už nemusíte dýchat nezdravý vzduch

28.11.2022

Podívali jsme se na zoubek zvlhčovači vzduchu od společnosti Beurer MK 500. Výrobce slibuje příjemný, mořský vzduch zbavený většiny nečistot a prachových částic. Je tomu skutečně tak? Jaké speciální funkce a vychytávky můžete od tohoto zařízení očekávat a co je to speciální technologie maremed? Čtěte níže a na dostanete odpověď.

Beuer MK 500

Technické parametry:
Výkon zvlhčovače: příkon 24 W, pro místnosti až do 50 m²
Filtrační systém: předfiltr
Ventilátor: 3 úrovně nastavení

O čem se dočtete:

Balení obsahuje vše potřebné

Hned po otevření krabice na vás vykoukne samotný zvlhčovač Beurer MK 500. Kromě něj je součástí balení speciální mořská sůl maremed®, díky které zvlhčovač funguje tak, jak má. Právě ona sůl má za důsledek čistý, skoro až mořský vzduch, který jsem místy skutečně cítil.

Kromě těchto dvou nejdůležitějších komponentů zde najdeme i další nezbytnosti, jako zdrojový kabel, návody, ovladač, houbičku pro čištění filtrů a plastovou odměrku pro přesné dávkování mořské soli.

Beuer MK 500

Designově je Beurer MK 500 povedený kousek

Nečekejte nic překvapivého, jedná se přeci jen o zvlhčovač vzduchu. I přesto svými relativně kompaktními rozměry 30,5 × 34 × 38,4 cm (Š × V × H) a hmotností pouhých 3,2 kg téměř nenarušuje prostor a schováte jej snadno do kterékoliv místnosti.

Na vrchní straně se nachází displej, na němž uvidíte úroveň síly ventilátoru. Pod ním jsou 4 jednoduchá ovládací tlačítka pro spuštění zvlhčovače, vypnutí a zapnutí nočního režimu, časovač a ovládání ventilátoru. Všechno je přehledné a neměl jsem problém se v ovládání vyznat. Velmi intuitivně pochopíte co dělat, abyste ze svého přístroje dostali maximum.

Beuer MK 500

Trochu mi vadila délka zdrojového kabelu, který je poměrně krátký (necelé 3 metry) a pokud jste potřebovali Beurer MK 500 umístit někam do místnosti dál od zásuvky, mohl to být problém. Jinak ale jednouchý a příjemný design působil prémiovým dojmem.

V čem vlastně Beurer MK 500 vyniká aneb jeho schopnosti

To, proč si zvlhčovač vzduchu pořizujete, je jasné. Chcete, aby se vám lépe dýchalo. Nejčastěji po něm sahají lidé při astmatu, neurodermatitidě, ale i lupénce. Pojďme se podívat, jak vlastně zvlhčovač od firmy Beurer pomáhá.

Beuer MK 500

Nejprve do nádrže na vodu nalijete 6 l vody. To mi vystačilo i na 72 h provozu zvlhčovače. Následně do vody přisypete speciální mořskou sůl maremed® a vlastně už jen zařízení spustíte.

Speciální mořská sůl maremed® a stejnojmenná technologie zaručují čistý, mineralizovaný, sterilizovaný, ionizovaný a zvlhčený vzduch. Tyto vlastnosti se bohužel těžko testují. Shodou okolností jsem však zrovna v době recenze onemocněl a skutečně jsem jistou úlevu při dýchání pocítil. Beurer MK 500 jsem si přinesl rovnou k posteli a vzduch byl o poznání příjemnější.

Beuer MK 500

Co se týče samotné soli, tak ta obsahuje cenné minerály jako sodík, hořčík, vápník, draslík, jód a další prvky. Výrobce uvádí až 65 stopových prvků.

Samotná technologie maremed® pak funguje následovně. Naplníte nádržku s vodou a do ní nasypete speciální mořskou sůl. Integrovaný ventilátor poté nasává vzduch a odstraňuje více než 70 % částic nečistot, pylů, jemného prachu a zvířecích chlupů.

Beuer MK 500

Kromě toho je zde ale i UVC lampa, která by měla odstraňovat až 99 % nebezpečných mikroorganismů. A nakonec proběhne v ionizační jednotce proces ionizace a dalšího čištění a ze zvlhčovače proudí mineralizovaný vzduch zpět do prostoru.

Jak vlastně zvlhčovač vzduchu obstál

Na testování samotného zvlhčovače jsem se těšil. Zejména na podzim bývám často nemocný, takže jsem si řekl, že by mi zvlhčovač mohl dost pomoci. No bohužel dřív, než jsem ho stačil vyndat z krabice a pořádně zapojit, tak jsem onemocněl. V tu chvíli mě ale o to víc zajímalo, jestli by mi mohlo takové zařízení pomoci.

Takže jsem Beurer MK 500 zapojil do elektřiny a hezky si ho přenesl až k posteli. Díky dálkovému ovládání jsem ani nemusel vstávat a vše si nastavil přesně podle svých potřeb. Na ovladači jednoduše zvlhčovač spustíte, změníte sílu ventilátoru, aktivujete funkce jako Timer nebo Sleep. Kromě toho jsou zde i diody, které indikují potřebu výměny staré UVC lampy nebo starého filtru (ten vydrží v provozu okolo 3 měsíců).

Beuer MK 500

Ventilátor byl opravdu tichý a většinu času jsem ho měl na plný, tedy 3. stupeň výkonu. Vhod mi přišel i samotný noční režim, kdy se po stisknutí tlačítka vypne dotykový displej a jen slabě svítí UVC lampa. Ta se dá také mimochodem vypnout, ale výrobce v takovém stavu nezaručuje 99% sterilitu vzduchu.

Beuer MK 500

Rozhodně musím říct, že jsem pocítil příjemnější vzduch, když byla čistička v pokoji. A uzdravil jsem se dokonce během 3 dnů, takže kdo ví, možná na tom měl velký kus zásluhy i samotný zvlhčovač od Beurer.

Provoz a údržba Beurer MK 500

Samotné spuštění je velmi jednoduché. Návod vás provede všemi jednoduchými kroky a zvlhčovač jsem měl zprovozněný zhruba do 15 minut.

Vodu v nádrží je nutné měnit maximálně každých 72-96 hodin. Je dobré zkontrolovat, zda hladina neklesla pod minimální rysku dříve. Do vody vždy nasypete 90 ml speciální mořské soli maremed® (odměrka je součástí balení a výrobce uvádí 15 ml soli na 1 l vody) a o víc se nemusíte starat.

Beuer MK 500

Vodní filtry a předfiltry vydrží zhruba 2 200 hodin provozu. Poté se na displeji zobrazí kontrolka, která vám napoví, že je potřeba filtry vyměnit.

UVC lampa je schopná zvládnout až 5 000 provozních hodin. Když přestane fungovat, opět se vám rozsvítí kontrolka, takže vždy víte, kdy je potřeba komponenty vyměnit, aby byl zajištěn maximální možný účinek zařízení.

Beuer MK 500

Závěr

Zvlhčovač vzduchu Beurer MK 500 byl rozhodně zajímavým produktem k testování. Opravdu jsem ho nechal běžet téměř nepřetržitě po celou dobu, co byl u mě a musím říct, že jakmile jsem ho dal pryč, pocítil jsem ve vzduchu změnu. Dokážu si však představit, že pomůže mnohem víc lidem trpícím nějakým respiračním onemocněním nebo problémy způsobené nečistotami a prachem či alergikům.

Opravdu se hodí, že zvlhčovat dokáže fungovat i ve velkých místnostech, takže jej můžete umístit „do srdce“ svého domova a zajistíte si tak čistší vzduchu hned v několika místnostech. Dálkové ovládání bylo taky super a jednotlivé funkce jako Sleep nebo Timer rozhodně našli své uplatnění.

Klady (+):     Zápory (–):
+ znatelně příjemnějších vzduch i pro člověka bez respiračních potíží - krátký zdrojový kabel
+ dálkové ovládání - občas se zvlhčovač sám vypl
+ speciální funkce jako Sleep a Timer  
+ velký výkon, který dokáže čistit vzduch i v místnosti o 50 m²  
+ přiložená speciální mořská sůl maremed®  
+ jednoduché přemisťování z místnosti do místnosti  

 

Chci zvlhčovač Beurer

Další aktuality

Nová outdoorová kamera DJI Osmo Action 3 Adventure Combo: Dobrodružství bez kompromisů

Nová outdoorová kamera DJI Osmo Action 3 Adventure Combo: Dobrodružství bez kompromisů

Chcete zachytit zážitky v největší kvalitě? Vydejte se do akce s novou outdoorovou kamerou DJI Osmo Action 3 Adventure Combo, která se postará o záznam jedinečných okamžiků. Ať už jste milovníci adren...... Celý článek
5 nejčastějších chyb sušiček na prádlo: Sušičko, proč nesušíš?

5 nejčastějších chyb sušiček na prádlo: Sušičko, proč nesušíš?

Sušičku na prádlo vlastní v dnešní době už téměř každá domácnost. Ušetříte tak nejen čas a peníze, ale zároveň bude vaše prádlo jako z bavlnky. Nejedné domácnosti vyhovuje také to, že veškeré oblečení...... Celý článek
Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Podívejte se s námi na nové nejlepší smartphony Samsung: Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Nabízejí až 200Mpx fotoaparát, špičkový výkon a design ohleduplný k přírodě. Mrkněte na ofic...... Celý článek
Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Majitelé zařízení Samsung Galaxy pozor. Možná vám během používání zařízení unikla jedna skvělá funkce, která vám ulehčí život. Jedná se o funkci Quick Share pro pokročilé sdílení souborů (nejen) na bl...... Celý článek
Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Jelikož se pomalu blíží konec roku a začátek nového, začínáme oslavovat i my v DATARTu. Čas v práci jsme si zpříjemnili čtením vtipných zákaznických recenzí, které nás upřímně pobavily. Tak se pohodln...... Celý článek