×

Recenze: Nová sluchátka Samsung Galaxy Buds2 Pro slibují 24bitový zvuk. Dokázala svůj slib splnit?

30.09.2022

Představování Samsung novinek nekončí a po smartphonech přichází na trh nová vlajková sluchátka druhé generace Galaxy Buds2 Pro, která slibují hlavně upgrade na 24bitový Hi-Fi audio zvuk a množství dalších zlepšení a inovací. Čím se liší od předcházejících Galaxy Buds Pro? V čem jsou skutečně lepší a vyplatí se do nich investovat? Odpovědi na otázky o této zvučné novince se dozvíte v této recenzi. Tak nastavte uši, bude to hlasité!

Recenze Samsung Galaxy Buds2 Pro

Technické parametry:

Rozměry balení: 10,6 × 4,5 × 8,8 cm
Hmotnost: sluchátka 11 g / s pouzdrem 53 g
Připojení: Bluetooth 5.3
Mikrofony: 3
Zvuk: 7.1 a 5.1kanálový zvuk, Dolby Atmos
Baterie: sluchátka 61 mAh, pouzdro 515 mAh
Výdrž: 8 hod. / s pouzdrem 29 hod. (bez použití ANC)
/ 5 hod. a 18 hod. s pouzdrem (se zapnutým ANC)
Odolnost: IPX7
Funkce: ANC – potlačení okolního ruchu, 360° zvuk,
24bitové Hi-Fi audio, Detekce hlasu, Detekce nasazení sluchátek,
Ambient režim, Automatické přepínání (až mezi 5 zařízeními),
SmartThings Find lokátor

O čem se dočtete:

Balení Galaxy Buds2 Pro

Do mých uší se k recenzování dostal model bezdrátových sluchátek v barevném provedení grafitová (dostupná je ještě bílá a fialová varianta).

Na první pohled vás uchvátí elegance a minimalismus celé krabičky, která je vyrobená z recyklovatelného papíru, potisknutá sójovým inkoustem a vyhotovená v matné černé. Co se týká samotných sluchátek a pouzdra, Samsung zvolil atraktivnější a modernější design matné povrchové úpravy také zde. Žádná překombinovanost, ale jednoduché a přitažlivé linie. V balení navíc najdete i nabíjecí kabel typu USB-C a dva páry dalších silikonových náušníků – velké a malé (střední velikost je už přímo na sluchátkách). Balení obsahuje vše, co potřebujete, a perfektně vám padne do ruky.

Recenze Samsung Galaxy Buds2 Pro

Konstrukce a design

Samsung dal svým rozhodnutím obléct novou generaci sluchátek do matného „looku“ jakýmkoliv pochybám o novém vzhledu designový šach mat. Vkusné, lehké a ergonomicky tvarované pouzdro i sluchátka vás okouzlí. Patřím mezi ty, kteří si těžko hledají sluchátka do uší, protože mi vkuse vypadávají, anebo sice sedí, ale po delším čase mě z nich bolí celá hlava. U Samsung Galaxy Buds2 Pro se mi to nestalo. Ačkoliv jsou vypouklá, sedla mi do uší dokonale a nevadila mi ani po několika hodinách. Stále sice víte, že tam jsou, ale netlačínevypadávají a nebolí z nich uši. Říkám si „paráda“. To jsem nečekala.

Jejich proporce se v porovnání s předcházejícími modely sérií Buds zmenšily o 15 %, což je opravdu vidět i cítit – sluchátka dohromady váží pouhých 11 g. Jsou pohodlná, mají plně ergonomický tvar a v uších drží pevně i v průběhu cvičení, běhu či při zajímavých tanečních pohybech. Dokonce tak moc netlačí ani při ležení na polštáři. Mně teda překvapivě sedla na první dobrou.

Pouzdro je kompaktní a lehoučké, stejně celé v matné černé. Spolu se sluchátky má jen 53 g. Otvírá se absolutně bezproblémově, je stabilní, při zavření stačí letmý dotek a uslyšíte jen jemné zaklapnutí. Neočekávané vypadnutí či náhodné rozevření pouzdra v kapse nehrozí. Disponuje dvěma LED světelnými diodami, které informují o stavu nabití: vepředu pouzdra, uvnitř sluchátek v pouzdře a na zadní straně má ještě USB-C vstup. Nahoře je elegantním způsobem gravírované logo značky s příjemným kontrastním odleskem.

Recenze Samsung Galaxy Buds2 Pro

Galaxy Buds2 Pro mají odolnost IPX7

Kde jinde můžete lépe vyzkoušet uváděný certifikát odolnosti IPX7 než v sychravém podzimním počasí? Venku prší a já si nasazuji špunty Galaxy Buds2 Pro do uší. Ať klidně prší, lije, hudba hraje a voda nemá žádný vliv na kvalitu zvuku ani tělo sluchátek. Možnost ponoření do vody na 30 minut do hloubky až 1 metr znamená, že vám nebudou vypadávat z uší ani při běhu v dešti, ani při sportu v důsledku pocení.

Pokud by vám náhodou vypadla z rukou a zašpinila se, nevěšte hlavu. Stačí je vzít pod proud tekoucí vody a opláchnout. Na to všechno jsou uzpůsobená. Další výrazné plus, co říkáte? S pouzdrem to však nezkoušejte, tam Samsung ještě není.

Recenze Samsung Galaxy Buds2 Pro

A to nejhlavnější – zvuk a ANC

A je tu to nejdůležitější – zvuk! Nový model Samsung Galaxy Buds2 Pro má ve svém popise příslib fantastického 24bitového Hi-Fi audio zvuku, špičkové vyladěnosti ANC technologie, přepracovaného a ještě lepšího prostorového zvuku. Splnil Samsung svoje sliby? Ano i ne.


ANC – potlačení okolního hluku

Tady je slib splněný na 200 %. Funguje bez jakékoliv chybičky, bez jakéhokoliv zaváhání. Svůj hudební koncert si díky 3 zabudovaným mikrofonům užijete kdekoliv, dokonce i v nejvyšším ruchu. Funkci stačí zapnout v aplikaci, propojení s telefonem funguje na platformě Bluetooth 5.3 a je rychlé a přesné. Spustit ji můžete také dotykově – delším jemným „tlačením“ na sluchátko.

Dál už sama automaticky eliminují okolní rušivé zvuky a šum až o 40 % účinněji než u minulých modelů, takže ani nebudete tušit, že se nacházíte na rušné ulici, okolo vás hraje hlasitá hudba, nebo soused opět předělává byt s příklepovou vrtačkou. V aplikaci si můžete stejně tak navolit ambientní režim částečného propuštění šumu či jej úplně vypnout. ANC je skutečně na excelentní úrovni.

Recenze Samsung Galaxy Buds2 Pro

Technologie aktivního potlačení hluku je promyšlená do detailů i v případě potřeby hovoru. Zmiňované 3 mikrofony a režim Detekce hlasu citlivě vnímají nejen ruchy, ale hlasy všeobecně, teda i váš hlas. Když vám zazvoní telefon, sluchátka ihned přepnou do režimu Ambient, a to také v případě, když začnete mluvit. Stejně to funguje v situaci, když na vás někdo promluví. Čekají vás tak mnohem kvalitnější hovory s čistým zvukem. Ten je bezchybný z obou stran, přenos si výborně poradí se špatným počasím či silným větrem. Jakmile dotelefonujete, domluvíte, hudba pokračuje dál.

Prostorový zvuk a 24bitové Hi-Fi audio

Dalším splněným slibem je propracovanější 360° prostorový zvuk s podporou vícero kanálů (Dolby Atmos, 7.1kanálový zvuk i 5.1). A bude vás bavit! S dynamickým sledováním polohy hlavy totiž zažijete pohlcující pocit, že zdroj zvuku je přímo před vámi. Slibované obklopení zvukem je další metou, které se Samsungu podařilo úspěšně dosáhnout. Kterýmkoliv směrem pohnete hlavou, vašim uším neujde ani jeden tón. Oceníte ho především při hraní her či sledování filmů. Takže klidně otáčejte hlavou zleva doprava, funguje to. Samsung Galaxy Buds2 Pro zkrátka nepochybila ani tady.

Samsung Galaxy Buds2 Pro

Všechno zní tak akorát a rozhodně si užijete různé žánry i mluvené slovo tak, jak si představujete. A jako třešnička na závěr – maximální hlasitost je vážně, ale vážně vysoká. Model se tím však nevyhnul ani (pro někoho nechtěnému) propuštění zvuku do okolí.

A co slíbené 24bitové Hi-Fi audioHloubka zvuku vystoupala z původních 16 bitů na fantastických 24 a předznamenává nezaměnitelnou kvalitu zvuku. Tu umocňují také 2pásmové měniče: woofer (10 mm) a tweeter (5,3 mm), které si zjevně prošly výrazným vylepšením.

Samsung na evoluční pokrok v rámci zvuku využil i svůj vlastní kodek Samsung Seamless Codec HiFi. Prémiový zvuk navíc etablovala dceřiná značka AKG. Tato spolupráce tak přichází s luxusnějším tónovým koloritem, silnějším a výkonnějším zvukem. Ale je tu jedno velké ALE! Největší pýcha nových Samsung Galaxy Buds2 Pro se sice koná, ale ne pro každého.

Samsung Galaxy Buds2 Pro

Na to, abyste si vychutnali 24bitový Hi-Fi zvuk, musíte totiž vlastnit smartphone se softwarem OneUI 4.0 nebo vyšším, což je celkem nešťastné omezení. Takže slib splněný, ale jak pro koho.

Aplikace Galaxy Wearable

Zvuk Galaxy Buds2 Pro si naplno užijete se zařízením Samsungoperačním systémem Android a prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable.

Já jsem majitelkou iPhonu, takže tu pro mě bohužel nastala konkurenční stopka. I když ne tak úplně, sluchátka jsem přece jen na chvilku mohla v originální aplikaci odzkoušet na vypůjčeném Samsung zařízení. Připojení je opravdu rychlé a ke všemu potřebnému vás přivede jednoduchá navigace v pár krocích. Musím vyzdvihnout počáteční test na vyzkoušení správnosti nasazení sluchátek. Doporučuju, protože zjistíte, kdy je máte fakticky bezchybně nasazená.

Samsung Galaxy Buds2 Pro

Aplikace je přehledná a vše si nastavíte pár kliky. V úvodu uvidíte sluchátka s názvem a pod nimi stav nabití pouzdra a sluchátek. Níže si můžete nastavit množství funkcí: zmiňované ANC, 360° zvuk, zapnout si režim Zjišťovat hlas či si nastavit specifika dotykového ovládání a spustit hlasového asistenta Bixby i herní režim. Najdete tu i aplikaci na nalezení ztracených sluchátek, lokátor funguje perfektně. Nastavení sluchátek dokonce nabízí také funkci Připomenutí strečinku krku.

V neposlední řadě je přítomný ekvalizér se 6 přednastavenými režimy (Normální, Zvýraznění basů, Jemný, Čistý, Dynamický a Zvýraznění výšek). Možnost nastavit si vlastní režim chybí, ale není to zas až tak velká škoda. Ty, které jsou přítomné, jsou absolutně dostačující.

Baterie a výdrž

Sluchátkům Samsung Galaxy Buds2 Pro dobíjíte energii přes 515mAh baterii pouzdra, sama mají integrovanou 61mAh baterii. Na nabíjení slouží oboustranný USB-C kabel, který tak můžete použít i na jiné zařízení.
Výdrž není převratná, záleží na zapnutí/vypnutí ANC: zapnuté ANC: 5 hod. / 18 hod. s pouzdrem, bez ANC: 8 hod. / 29 hod. s pouzdrem. Sluchátka je možné nabíjet také bezdrátově.

Recenze Samsung Galaxy Buds2 Pro

Závěrečné hodnocení Galaxy Buds2 Pro

Sluchátka Samsung Galaxy Buds2 Pro jsou novinkou, která bude vašim uším rozhodně slušet a nebude vás v nich ani tlačit. Zvuk při přehrávání, telefonování i hraní je na velmi vysoké úrovni z jakéhokoliv zařízení a s odolností IPX7 odolává potu, dešti; dokonce silnému větru. Vyzdvihuji navíc skoro k dokonalosti vylepšenou funkci ANC či design, který mě svým minimalismem oslovil. Sluchátka jsou skvělou volbou pro všechny, kteří vlastní Samsung zařízení, hlavně smartphone, je však velká škoda, že „trhák“ 24bitového Hi-Fi zvuku není pro všechny a vyžaduje si vlastnit nové smartphony Galaxy s nejnovějším Androidem.

Výborně hodnotím i aplikaci Samsung Wearable a množství praktických funkcí. Škoda však opět toho, že si je naplno může užít jen okruh lidí, kteří vlastní OS Android. iPhone s iOS jsou v tomto směru nevítaní, což je škoda. Můj závěrečný verdikt však je, že Galaxy Buds2 Pro jsou určitě jedny z těch nejzajímavějších bezdrátových sluchátek, která máme momentálně na trhu k dispozici.
 

Klady (+) Zápory (-)
+ ergonomické provedení - výdrž by mohla být delší
+ atraktivní design - 24bitový zvuk je dostupný pouze pro zařízení s OneUI 4.0 a vyšším
+ perfektní 360° zvuk - výrazně omezené možnosti pro uživatele iPhonů
+ dokonalé ANC – potlačení okolního ruchu  
+ automatické přepínání až mezi 5 zdroji  
+ aplikace (ale pouze pro Samsung zařízení)  

 

Chci Galaxy Buds2 Pro

Další aktuality

Tipy na dárky pro ženy: čím udělat radost manželce, mamince, kamarádce nebo třeba sestře? 

Tipy na dárky pro ženy: čím udělat radost manželce, mamince, kamarádce nebo třeba sestře? 

Přemýšlíte každoročně, čím letos potěšit své nejbližší a co jim nadělit pod stromeček? V tom případě jistě uznáte, že inspirace není nikdy dost. V tomto článku se zaměříme na tipy na vánoční dárky pro...... Celý článek
Jak restartovat iPhone?

Jak restartovat iPhone?

Ťukáte, mačkáte, prosíte, doslova tancujete prstem na displeji, ale nic se neděje? Pomůže už jen vynucené restartování mobilu. Zkušenost, kterou má téměř každý. Co dělat, když obrazovka vašeho iPhonu ...... Celý článek
Recenze: GoGEN DÉČKO MIKROFON – zábava pro malé i velké

Recenze: GoGEN DÉČKO MIKROFON – zábava pro malé i velké

Značka GoGEN před nedávnem představila novou kolekci elektroniky pro děti, která vznikla ve spolupráci s televizní stanicí ČT :D. Nás z této řady zaujal především mikrofon. Slibuje, že kromě funkce ka...... Celý článek
Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Dříve nebo později se pravděpodobně s klasickými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí takzvané e-SIM. Přečtěte si, o co se jedná a jaké výhody se s e-SIM pojí. Také vám prozradíme, jaká zařízení u...... Celý článek
Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Zařekli jste se, že letos konečně vyzkoušíte sami upéct nějaké dobré cukroví na vánoční stůl? Máte ale tak trochu obavy, protože jste se vždy dostali až k hotovému? Žádné strachy, se správnou přípravo...... Celý článek