Recenze: Bosch MUM 2: Malý pomocník s velkým srdcem

26.07.2021

Pečete rádi a dobré jídlo připravené doma vám dělá radost? Pozvěte si domů šikovného pomocníka, se kterým bude pečení jedna radost. Kuchyňský robot Bosch MUM 2 si jistě najde místo v každé domácnosti. Přečtěte si naši recenzi a uvidíte sami.

Technické parametry
kuchyňského robota Bosch MUM 2:

Příkon: 700 W
Objem nádoby: 3,8 l
Materiál nádoby: nerez
Počet rychlostí: 4
Součást balení: šlehací a míchací metla, hnětací hák, transparentní víko
Speciální funkce: 3D planetární systém míchání, parkovací pozice
Hmotnost: 5,2 kg
Rozměry: V × Š × H: 35,2 × 26,6 × 27,7 cm

O čem se dočtete

Představení kuchyňského robota

Obsah balení

Kynutého těsta se nebojíme

Nebesky snadné míchání

Šlehací profík

Bezpečnost a údržba

Příslušenství

Závěr

Představení kuchyňského robota

Na vyzkoušení jsem dostala kuchyňský robot Bosch MUM 2 – MUMS2EW00. Tato série je nástupce řady Bosch MUM 4, která byla historicky nejúspěšnější a stále patří mezi nejoblíbenější modely kuchyňských robotů značky Bosch.

Tento robot patří mezi menší. Je velice kompaktní a skladný.

Tělo je vyrobeno z lehkého a bezpečného plastu. Součástí robota je nerezová mísa, která se snadným nacvaknutím pevně zachytí do podstavné desky a drží bezpečně celou dobu provozu.

Mísa není přehnaně velká, její objem je 3,8 l a příjemně se s ní manipuluje. Uvnitř je speciálně tvarované dno, aby došlo k důkladnému promíchání všech surovin.

Zespod mísy bych uvítala silikonový/plastový kroužek, se kterým by mísa po postavení na pracovní kuchyňskou linku držela pevněji na svém místě.

Robot se svým 700W výkonem zvládne jakýkoli druh těsta. Až 2,4 kg piškotového těsta a 1,7 kg kynutého těsta. Na výběr jsou 4 rychlosti a parkovací pozice.

Obsah balení

V příslušenství najdete cukrářskou sadu, která obsahuje šlehací a míchací metly a hnětací hák. Tento robot má originální způsob míchání surovin – 3D planetární systém. Pohyb příslušenství probíhá do tří směrů, zatímco pohon se otáčí naopak. Kopíruje to pohyb ruky při hnětení těsta, těsto se krásně promíchá a nezůstává na bocích mísy.

Součástí balení je i transparentní plastové víko s širokým otvorem pro přisypávání ingrediencí.

Cukrářská sada: šlehací metla, míchací metla a hnětací hák na kynuté těsto.

To byla teorie a teď už se jdeme podívat na to, jak fungoval robot v praxi.

Kynutého těsta se nebojíme

První součást příslušenství je hák na kynuté těsto. Já vyzkoušela kynuté těsto z droždí na housky i kváskové těsto na chleba.

Robot hnětl cca 5 minut na stupeň číslo 2 v kuse bez problému. Nepřehříval se a těsto bylo hezky propracováno.

Kuchyňský robot Bosch MUM 2 má gumové nožičky, takže se nemůže stát, že by i při náročném hnětení poskakoval po lince.

Součástí hnětacího háku je plastová krytka, která zamezí tomu, aby se těsto „namotalo“ na hák a dostalo se až do nacvakávacího prostoru.

Po zmáčknutí tlačítka se uvolní ovládací multifunkční rameno, které snadno zvednete a jednoduchým vycvaknutím a nacvaknutím vyměníte háky.

Těsto na kynuté housky i kváskový chleba se povedlo výtečně.

Nebesky snadné míchání

Další příslušenství z cukrářské sady je míchací metla. Při volbě rychlosti má robot pozvolný náběh, aby nedošlo k vyšplíchnutí surovin. K tomu je dobré využít i plastové transparentní víko s otvorem, které zabrání rozprašování a rozstřikování surovin a pohodlně můžete doplňovat ingredience. Ingredience na lehký letní tvarohový dortík promíchal za chviličku do krémové konzistence.

Výborným pomocníkem je parkovací pozice. Na otočném voliči vypnete rychlost a tlačítko otočíte do pozice „P“. Míchací metla se zatočí dozadu a zastaví při zadní straně mísy, vám tak umožní snadné přisypávání surovin.

Práce s transparentním víkem ušetřila kuchyňskou linku zbytečných cákanců.

Šlehací profík

Šlehací metlu můžeme využít k našlehání šlehačky, žloutků s cukrem nebo bílků do pěny. A já se rozhodla ho podrobit nejtěžší zkoušce – a to ušlehat sníh z jednoho bílku.

Jak vidíte na fotce, robot MUM 2 s tím neměl žádný problém, sníh byl za pár minut krásně našlehaný a pevný.

Sníh z jednoho bílků se vyšlehal bez problémů do tuhé pěny.

Bezpečnost a údržba

Gumové nožičky udrží robot přesně tam, kde ho postavíte. Po ukončení všech prací můžete příslušenství dát umýt do myčky nádobí. Robot má hladký povrch a všechny nečistoty jdou hezky setřít vlhkým hadříkem. Pro mě příjemné překvapení na konec byla přihrádka na kabel. Snadné uskladnění kabelu, který tam jde jednoduše zastrčit a šňůra nebude nikde překážet.  

Přihrádka na kabel a gumové nožičky pro vaši bezpečnost a pohodlí.

Příslušenství

Kuchyňský robot Bosch MUM 2 je připraven na dokoupení dalšího příslušenství, jako mlýnku na maso, mixovací nádoby, krouhacích kotoučů, multimlýnku nebo lisu na citrusy.

K robotu je možné zakoupit mnoho příslušenství.

Závěr

Tento malý šikovný pomocník Bosch MUM 2 – MUMS2EW00 si v naší domácnosti už vyhřál svoje místo. Pokud pečete rádi a příprava dobrot pro svou rodinu patří mezi vaše oblíbené činnosti, můžu tento kuchyňský robot vřele doporučit. Šlehá, míchá i hněte sám, s radostí a bez problémů. Doporučuji koupit ještě jednu mísu, je to pak jednodušší při chystání těsta, kde se bílky šlehají zvlášť. Nezabere na lince moc místa, je skladný a finančně za dobrou cenu, kdy si ho může dovolit téměř každá rodina. Já peču ráda a robot splnil mé očekávání.

Klady Zápory
+ malý, skladný a lehký - vnitřní tělo z plastu
+ zvládne všechny druhy těsta - chybí silikonový/plastový kroužek zespod mísy
+ vyšlehá bez problému i jeden bílek  
bezpečné gumové nožičky  
+ přihrádka na kabel  
+ přijatelná cena  
+ mnoho dokoupitelného příslušenství  

 

 

Další aktuality