×

Recenze Huawei Watch GT 2e: Dovedou vás až do cíle?

11.05.2020

V listopadu loňského roku jsme vám v recenzi představili chytré hodinky Huawei Watch GT 2. V březnu 2020 však na trhu přistál nový model od Huawei – Huawei Watch GT 2e, které jsou levnější o celých 1 500 Kč. Určité změny jsou patrné už na první pohled, specifikace a parametry jsou ale dost podobné. V čem se teda loňský a letošní model liší? A splní i levnější smart watch všechny vaše představy? Přečtěte si v naší recenzi.

Huawei_Watch_GT 2e-01

Nový design, méně možností

Minulé Huawei Watch GT 2 získaly za svůj vzhled hodně kladných bodů. Vybrat jste si mohli černý silikonový řemínek nebo hnědý kožený, přičemž ciferníky i ovládací tlačítka byly totožné. Na výběr byla elegantní či sportovní varianta. Zároveň jste si však mohli zvolit i velikost hodinek – 42 nebo 46 mm. Menší varianta byla vhodnější pro ženy, na jejichž ruce vypadala rozhodně lépe.

A co Huawei Watch GT 2e?

Tam máte k dispozici trochu jiné možnosti. Rozměry displeje zůstávají vždy stejné46 mm. Opět se potkáte s 1,39" AMOLED s rozlišením 454 × 454 pixelů. To znamená jasné barvy, skvělou viditelnost a žádné rastry. Ze samotného displeje však bylo trochu ubráno a ohraničení je malinko širší. Důležitým benefitem zůstává odolnost, obrazovka bez problémů odolává škrábancům i psím drápkům.

Huawei_Watch_GT 2e-02

Mírně inovovaný „odlehčený“ model s kovovým tělem sází spíš na sportovce. Vybrat si můžete barevné provedení řemínku – Lava Red, Mint Green a Graphite Black. Za nás tedy jednoznačně vyhrávají recenzované Lava Red, jelikož kombinace vínové a černé barvy je opravdu povedená. Hodinky však umožňují výměnu řemínku, kdykoliv ho tak můžete změnit podle potřeby.

Náramek je hodně děrovaný, což je určitě příjemnější, když jej máte na ruce celý den (zvlášť, když hodně sportujete). Plus udělujeme taky za změnu v provedení tlačítek. Může se to zdát jako drobnost, ale Huawei Watch GT 2 měly ovládací tlačítka (tlačítko vypnutí a funkční tlačítko) více vystouplá a občas nám při manipulaci překážela. U novějších GT 2e jsou tlačítka podlouhlá a plošší, takže za nás krok správným směrem.

Shrnuto a podtrženo:

 • pouze jedna velikostní varianta
 • displej není náchylný k poškození
 • zůstává skvělé rozlišení a jasné barvy
 • nový design náramku a ovládacích tlačítek
   

Huawei_Watch_GT 2e-03

Notifikace, hovory a hudba Huawei Watch GT 2e

Stejně jako u Huawei Watch GT 2 si také u novějších hodinek GT 2e nastavíte notifikace v podobě sms, e-mailu, hovoru či oblíbené sociální sítě. Menší změna však nastala u zvuku, u těchto smart watch si ho totiž neužijete – hodinkách chybí reproduktor. Hudbu můžete pustit pouze skrz bezdrátová sluchátka a příchozí hovor zaregistrujete jen pomocí vibrací (odmítnout jej ale můžete i skrz hodinky).

Přiznáváme, že tahle „vymoženost“ nám ani tak nechybí. Vést hovory z hodinek na veřejnosti stejně není úplně obvyklé a i ten poslech hudby byl spíše doplňkovou funkcí vzhledem ke kvalitě repráčku. Pokud takové omezení přispělo ke snížení ceny, považujeme to za dobré řešení. Navíc paměť 4 GB zůstává stejná jako u hodinkového předchůdce, takže můžete do Huawei Watch GT 2e nahrát stejný počet skladeb. A telefon můžete nechat s klidem doma.

Shrnuto a podtrženo:

 • absence repráku
 • totožné notifikace (sms, e-mail, sociální sítě, hovor)
 • stejná 4GB paměť

Huawei_Watch_GT_2e-05

Sportovní režimy

Možnosti sportovních režimů nás opravdu příjemně překvapily. Zatímco někde musel výrobce ubrat, aby srazil cenu, tady ještě trochu přidal. Oproti aktivitám, kterými disponovaly Huawei Watch GT 2 (Běh, Cyklistika, Plavání, Fitness, Outdoor) má tento recenzovaný model v nabídce navíc Triatlon a Lezení. To je určitě dobrá zpráva a jen tím podporuje naše mínění, že mírně inovovaná verze je už víc zaměřena na sportovní nadšence. Vodotěsnost až do 5 ATM zůstává, tudíž v podstatě nemáme co vytknout a můžeme jen chválit. 13 běžeckých kurzů či podpora exotických sportovních aktivit, jako je třeba surfování za pochvalu rozhodně stojí.

Absolutní novinkou je u Huawei Watch GT 2e senzor SpO2, který dokáže změřit okysličení krve. Nízká hladina SpO2 může vést k nedostatku energie, únavě nebo dokonce závratím, proto určitě nezaškodí mít ji trochu pod dohledem.

Huawei_Watch_GT_2e-06

Výdrž Huawei Watch GT 2e, to je oč tu běží!

Stejně jako Huawei Watch GT 2, dostaly i novější Huawei Watch GT 2e do vínku pořádnou baterku. Její výdrž se samozřejmě odvíjí od toho, jaké využíváte zrovna funkce nebo zda máte zapnutý Always-On displej, každopádně je nadprůměrná. Při běžných aktivitách dosahují tyto smart watch výdrže zhruba 14 dní (tzn. zapnuté sledování srdeční frekvence, sledování spánku, cvičení 90 minut denně a zapnuté notifikace). Stejně jako jejich předchůdce automaticky optimalizují spotřebu energie a baterie vydrží déle.

Huawei_Watch_GT_2e-08

Došla jim šťáva? Nezoufejte, zhruba za hodinku budete na 100 %. To je solidní výkon, co říkáte?

Kompletní přehled na jednom místě

Senzory obecně zůstávají v nezměněné podobě, patří k nim např. gyroskop, krokoměr, senzor srdečního tepu či spálených kalorií. Konkrétní aktivitu můžete spustit vlastním výběrem nebo vám ji hodinky po určité době samy nabídnou. Nepřijdete ani o přehledné záznamy vašich sportovních výkonů, ať už se k nim dostanete přes Záznamy cvičení v hodinkách nebo v aplikaci Huawei Health. Ta zůstala také beze změny.

Největší plus musíme udělit za kompletnost a množství údajů, které jsou k dispozici i v samotných hodinkách. Třeba při Chůzi venku najdete v Huawei Watch GT 2e celkovou vzdálenost, kalorie, rychlost (nejrychlejší tempo i průměrná rychlost), počet kroků, celkové převýšení a klesání… Když překonáte nejdelší zaznamenanou vzdálenost, hodinky vám udělí virtuální medaili za Nejdelší procházku a poté vám doporučí určitý čas na zotavení.

Huawei_Watch_GT_2e-07

Kromě sportovních režimů vám nová verze nabízí i spoustu dalších vychytávek: sledování a vyhodnocování spánkové aktivity, stresu, tepu, Dechové cvičení, Hudbu, Kompas, Počasí, Stopky, Časovač, Budík i Svítilnu. Umí také spolehlivě najít spárovaný telefon. V Nastavení si zase můžete zvolit intenzitu vibrací, nastavení spodního tlačítka nebo třeba vybrat nový ciferník (mimochodem k dispozici je vám také pohotovostní ciferník, takže můžete hodinky klidně používat i jako obyčejné náramkové).

Shrnuto a podtrženo:

 • větší porce sportovních režimů
 • nový senzor okysličení krve
 • kompletní přehled všech aktivit

Huawei_Watch_GT_2e-04

Závěr

Je tedy vůbec možné něco Huawei Watch GT 2e skutečně vytknout? Ve srovnání s předchozími Huawei Watch GT 2 jim zůstalo mnoho skvělých bonusů: 4GB paměť, revoluční výdrž, povedený odolný displej. Dokonce jim pár vychytávek přibylo, jako třeba nové sportovní režimy. Daní za to je chybějící zvuk, jedna velikostní varianta a o trošku menší ciferník.

Výrobce se také pořád brání jak možnému nainstalování aplikací třetích stran, tak NFC technologii, která by umožňovala například placení hodinkami. Záleží tedy jen na vás, jestli jsou pro vás tyto možnosti stěžejní. Pokud však hledáte chytré hodinky, u kterých nemusíte obden hledat nabíječku a které jsou připraveny vás provést jakoukoli výzvou, jste na správné adrese.
 

Klady (+): Zápory (-):
+ široký výběr sportovních režimů - chybějící NFC
+ CZ uživatelské prostředí  
+ neuvěřitelná výdrž  
+ možnost zapnutí Always-On ciferníku  
+ přehledný displej s jasnými barvami  
+ rychlé nabíjení  

 

 

Další aktuality

Vychutnejte si křupavé dobroty s mikrovlnnou troubou Whirlpool

Vychutnejte si křupavé dobroty s mikrovlnnou troubou Whirlpool

Přemýšlíte, jak docílit u svých oblíbených jídel křupavého výsledku, zároveň v rekordním čase? Možná by vás nenapadlo, že vám v tom skvěle poslouží multifunkční mikrovlnná trouba. Nechejte si tedy nas...... Celý článek
Jak vybrat ústní sprchu

Jak vybrat ústní sprchu

Zubař i dentální hygienik vám už určitě říkal o tom, že při čištění zubů je třeba být důsledný. Nestačí vám jen zubní kartáček. Běžnou součástí péče o zuby se stala zubní niť a mezizubní kartáčky. Dá ...... Celý článek
Recenze: Nastartujte novou etapu s elektrokoloběžkou Jeep 2xe URBAN CAMOU

Recenze: Nastartujte novou etapu s elektrokoloběžkou Jeep 2xe URBAN CAMOU

Výrobce legendárních aut Jeep přichází s novinkou v podobě elektrické koloběžky Jeep 2xe URBAN CAMOU. Svým designem zaujme už na první pohled a díky parametrům má velkou šanci oslovit i náročné řidiče...... Celý článek
Už jste slyšeli o LG ThinQ?

Už jste slyšeli o LG ThinQ?

LG ThinQ, která dříve nesla název LG Smart ThinQ, promění vaši domácnost v chytrou. Je součástí mnoha produktů LG a umožní vám kompletní propojení domácnosti. Navíc spotřebiče můžete ovládat odkudkoli...... Celý článek
Hoďte se do klidu s aplikacemi pro zdravý životní styl

Hoďte se do klidu s aplikacemi pro zdravý životní styl

Chcete mít kontrolu nad svým životním stylem? S tím vám mohou pomoci aplikace do vašeho mobilního telefonu. Vybrali jsme jich pro vás hned několik, a to ty, které vám usnadní být fit a udržet si psych...... Celý článek